poniedziałek, październik 14, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Słodkie maleństwa..i nie tylko
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Słodkie maleństwa..i nie tylko

Słodkie maleństwa..i nie tylko 03/12/2007 16:10 #2043

to moje oskarki jak były małe..
  • Insomnia
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 03/12/2007 16:18 przez Insomnia.

Odp: Słodkie maleństwa..i nie tylko 03/12/2007 16:33 #2045

Hmm... Ładne maleństwa. Podchodowane chyba na czymś wzmacniającym wybarwienie. Masz aktualne fotki? Napisz wszystko o rybach: w jakim wieku, w jaki sposób je nabyłas itd.
  • jacekns
  • Użytkownik

Odp: Słodkie maleństwa..i nie tylko 03/12/2007 16:47 #2047

Z tych rybek została tylko jedna ma teraz jakieś 15 cm.Jej ubarwienie nie jest już tak intensywne i też przypuszczam że musiały być jakoś sztucznie dobarwiane.Na początku zakupiłam cztery oskarki i został ten najsilniejszy,poprostu wyeliminował inne..Dokupiłam mu towarzystwo i narazie żyją w zgodzie chociaż obawiałam się że się nie zaakceptują.Mam w pobliżu sklep akwarystyczny gdzie zawsze kupuję rybcie i wszystko dla nich..i tam je nabyłam.To była miłość od pierwszego spojrzenia;) jak zrobię im fotki to dodam.
  • Insomnia
  • Użytkownik

Odp: Słodkie maleństwa..i nie tylko 03/12/2007 16:51 #2048

W związku z tym czekamy na fotki... Powiedz jeszcze coś o ich mieszkanku to znaczy jaki masz zbiornik i kilka słów o technice w baniaku.
  • jacekns
  • Użytkownik

Odp: Słodkie maleństwa..i nie tylko 03/12/2007 17:05 #2049

Mam zbiornik 400 l.wyłożony białym żwirkiem,bardzo mało roślin,skałki jaskinie.Filtr turbina 1400l na godzinę i dodatkowo jeszcze jeden mniejszy.Do tego regularne podmiany i preparat z Sery eliminujący zanieczyszczenia.Co do techniki to muszę się jeszcze dużo dowiedzieć..mam nadzieję że mi w tym pomożecie.
  • Insomnia
  • Użytkownik

Odp: Słodkie maleństwa..i nie tylko 03/12/2007 17:44 #2053

Wrzuć aktualne fotki jak będziesz tylko mieć.
  • jacekns
  • Użytkownik

Odp: Słodkie maleństwa..i nie tylko 03/12/2007 18:03 #2054

A co do tej fotki to jeżeli mnie wzrok nie myli to są Red Tiger Oscar?
  • jacekns
  • Użytkownik

Odp: Słodkie maleństwa..i nie tylko 03/12/2007 18:24 #2056

Insomnia napisał:
Mam zbiornik 400 l.wyłożony białym żwirkiem,bardzo mało roślin,skałki jaskinie.Filtr turbina 1400l na godzinę i dodatkowo jeszcze jeden mniejszy.Do tego regularne podmiany i preparat z Sery eliminujący zanieczyszczenia.Co do techniki to muszę się jeszcze dużo dowiedzieć..mam nadzieję że mi w tym pomożecie.

Zbiornik masz w typowo amerykańskim stylu. Gust, nie podlega dyskusji. Mi ten styl nie podchodzi, i to bardzo. Ale, jak kto chce, tak ma.
Problemu doszukiwałbym się gdzie indziej. Masz dobrą filtracje mechaniczną, ale z biologią na bakier. Musisz koniecznie zadbać o filtrację biologiczną w Twoim zbiorniku. To, co masz nie zda egzaminu przy pawiookich. Zbyt mała filtracja tego typu może u Ciebie doprowadzić do nadmiernego wzrostu poziomu amoniaku, azotynów. Być może podłoże, które zastosowałaś, jest na tyle grubą warstwą, że z czasem będzie stanowić złoże biologiczne. Ale, czy jest na tyle grube? Napisałaś, że jest białe i mam nadzieję, że to nie wapień, lub marmur.
Poczytaj >>>
pawiookie.pl/index.php?option=com_conten...d=3&Itemid=4
pawiookie.pl/index.php?option=com_conten...10&Itemid=15
Pozdrawiam.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp: Słodkie maleństwa..i nie tylko 03/12/2007 18:53 #2057

Zgadzam się z Kamilem. Podłoże o którym mówisz to mi podchodzi pod Malawi lub Tanganike... A to zupełnie odmienny biotop gdzie woda jest zasadowa o wysokim poziomie PH. Pawiookie są co prawda bardzo tolerancyjne ale to tak jak wpuścić paletki do polskiego stawu... A co do biotopu to proponuje również:

www.mojaamazonia.com/biotopy.htm
  • jacekns
  • Użytkownik

Odp: Słodkie maleństwa..i nie tylko 03/12/2007 19:03 #2058

Insomnia napisał:
Z tych rybek została tylko jedna ma teraz jakieś 15 cm.Jej ubarwienie nie jest już tak intensywne i też przypuszczam że musiały być jakoś sztucznie dobarwiane(...)

Prawdopodobnie androgenami - wywołują objawy dojrzewania płciowego, co u tak młodej ryby objawia się prezentacją ubarwienia podobnego do ryby dorosłej. To, że czerwienie im zbladły - nie powinno Cię niepokoić. W okolicach mniej więcej 8-9 miesiąca życia czerwone kolory zaczną ponownie się pojawiać, w znacznie większej ilości i intensywności. Trzeba jedynie zadbać o stosowną podaż karotenoidów. Tu kilka szczegółów: www.pawiookie.pl/index.php?option=com_co...12&Itemid=27

Rafał
  • Rafal
  • Administrator
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.24 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.