sobota, grudzień 07, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Brudaski z bajora.
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Brudaski z bajora.

Odp:Brudaski z bajora. 30/09/2009 17:59 #24293

Wstawiam aktualne foto. Nie są za dobrej jakości, ale pokazują roślinki jakie mam w zbiorniku

PS: tym to się dziwią dlaczego jeszcze tam rosną, mówię nie mam pojęcia

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1cef5effc3d934bb.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/15b36df3320a9118.html
  • Adamjas
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 30/09/2009 18:07 przez Adamjas.

Odp:Brudaski z bajora. 30/09/2009 18:50 #24298

No no no!Ładnie Ci wyrosły te brudaski.Co im dajesz do jedzenia że ci roślin nie jedzą?Czy są tylko do zdjęcia wsadzone ?

Odp:Brudaski z bajora. 30/09/2009 19:48 #24300

sebolerro napisał:
No no no!Ładnie Ci wyrosły te brudaski.Co im dajesz do jedzenia że ci roślin nie jedzą?Czy są tylko do zdjęcia wsadzone ?

Jedzą rośliny, ale te szybciej od nich odrastają Głównie suszone i mrożone krewetki i takie pałeczki czerwono zielone z tetry, czasem dżdżownice, muchy, ryby mrożone. Wgłębka (to ta pływająca się tak chyba nazywa) jest bardzo chętnie zjadana, ale odrasta szybko. Nurzaniec z kolei, wyrywają po jednym listku dla zabawy, ale ten rośnie jak opętany. Wzrost roślin zawdzięczam dobremu oświetleniu, zaryzykowałem i zakupiłem lampy (obawa była przed glonami) i się opłaciło, na razie wszystko idzie super.

Akwarium nie wiem czy się może podobać, niestety mam za mało czasu by go technicznie dokończyć (tło i korzeń inny), ale jak dla mnie troszkę lepiej jak zaczęły rosnąć krzaki (lubię ziele w baniaku).

Pozdrawiam.

PS: Kryptokoryna musi być w smaku okropna, bo po pierwszych "kłapnięciach" całkowicie jej odpuściły
  • Adamjas
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 30/09/2009 19:52 przez Adamjas.

Odp:Brudaski z bajora. 30/09/2009 20:11 #24301

Dzięki za odpowiedz.Na pewno spróbuję włożyć do mnie do akwarium jakieś kryptokoryny.Może i moim nie zasmakują
Pozdrawiam Sebastian(Sebolerro)

Odp:Brudaski z bajora. 30/09/2009 22:37 #24305

Jeszcze dodaję trzy w odsłonie nocnej. Fotki raczej słabej jakości, ale może na ich widok komuś coś wpadnie do głowy

Pozdrawiam.
  • Adamjas
  • Użytkownik

Odp:Brudaski z bajora. 01/10/2009 08:49 #24306

Cześć chłopaki:) Bardzo podoba mi się Twoje akwarium, szczegółnie dlatego ,że masz roślinki:) Chyba i ja poeksperymentuję z jakimiś anubiasami może, podobno tego nie powinny zjadać. U mnie niestety kryptokoryna nie utrzynuje się dłużej niz tydzień. Jedynie nie zjadają własnie anubiasów i bolbitisu, który nie chce w moim akwa rosnąc. Pozdrawiam
  • ewela84
  • Użytkownik

Odp:Brudaski z bajora. 01/10/2009 09:38 #24307

ewela84 napisał:
Bardzo podoba mi się Twoje akwarium

Mnie również, bardzo klimatyczne.

ewela84 napisał:

U mnie niestety kryptokoryna nie utrzynuje się dłużej niz tydzień. Jedynie nie zjadają własnie anubiasów i bolbitisu

Jesteś pewna, że jedzą to zielsko? Przypatrz się dokładnie, bo jeżeli konsumują, to trzeba wprowadzić im do diety produkty pochodzenia roślinnego, spirulinę np. Ja dodają ją w postaci płatków lub proszku do miksów mięsnych. Imo, raczej nie jedzą, tak się tylko bawią siekając i rwąc na drobne kawałeczki;) Ostatecznie, jak tylko wpadnie im to do łebków, to to samo zrobią z Anubiasem. Wiadomo: tak ładnie pływa - lewituje w toni wodnej, a jak go jeszcze trącić pyskiem, to takie fajne kręci piruety:laugh:
Pawiookie modelują otoczenie wg własnego widzi mi się

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:Brudaski z bajora. 01/10/2009 11:08 #24308

No właśnie jak napisałeś nie jedzą a skubia i drą na kawałki, Dlatego też w nowym akwarium nie mam roślin, tylko korzenie i kamienie- serpentynity zielone i fioletowe. Jedynym roślinnym akcentem w zbiorniku jest gałęzatka, którą rozciełam na pół i przywiązałąm do płaskich kamieni, lezy sobie w jednym rogu akwarium. Nie widziałamaby skubały zielony dywanik:)
Co do karmienia to karmie je hikari gold średniej wielkości granulatem , wczesniej dostawały tez hikari ale w zielonej paczce, w tej chwili nie pamiętam jak sie nazywał dokładnie, z mrożonego to dostawały wcześniej kryl wodzień gammarus,ale niestety są bardzo wybredne. Gammarusem teraz plują, kryl też poszedł w odstawke. Ostatnio kupiłam mrożone stynki i im smakuje:)Jednak ich przysmakiem są żywe rybki np gupiki:) i wodzień w dalszym ciągu. Mam troche problem z ich karmieniem, bo czasem jedzą z apetytem wszytsko a czasem plują i nie ma reguły co w danym momencie im smakuje a co nie. Jak mam odzwyczaic moje pawiczki od takiego "kręcenia nosem" przy jedzeniu? Może przeglodzić kilka dni i eksperymentowac? Dodam może ze kazdy mrożony pokarm rozmrażam i zawsze daje im jeszcze troche witamin tzn fishtamin z sery
  • ewela84
  • Użytkownik

Odp:Brudaski z bajora. 01/10/2009 11:10 #24309

King napisał:
ewela84 napisał:
Bardzo podoba mi się Twoje akwarium

Mnie również, bardzo klimatyczne.

Normalnie mnie zawstydzacie, a wydawało mi się, że raczej podobać się nie może, a że klimatyczne - to szok Cieszy i mobilizuje :)Dziękuję.

U mnie niestety kryptokoryna nie utrzynuje się dłużej niz tydzień. Jedynie nie zjadają własnie anubiasów i bolbitisu

...

Jesteś pewna, że jedzą to zielsko? Przypatrz się dokładnie, bo jeżeli konsumują, to trzeba wprowadzić im do diety produkty pochodzenia roślinnego, spirulinę np.
Marek

A u mnie tak jak pisałem wcześniej, smakuje im ten pływający po powierzchni "koper" i rzęsa o ile się namnoży (mam jeszcze drugie akwa, taki właśnie zbiornik pomocniczy do rozrostu roślin i ślimaków) i zjadają tego masę, pomimo iż dostają pałeczki tetry spirulinowe i podkradają wafle od Gibicepsa.

Pozdrawiam.
  • Adamjas
  • Użytkownik

Odp:Brudaski z bajora. 01/10/2009 11:22 #24311

To Ty taki wstydliwy? Akwa masz naprawde ładne albinoski tez>
  • ewela84
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.27 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.