sobota, lipiec 11, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Brudaski z bajora.
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Brudaski z bajora.

Odp:Brudaski z bajora. 01/10/2009 13:42 #24313

No bo mi się tak nie wydawało, nic specjalnego. Na wymianę czeka tło (kolor podobny, ale matowe), korzeń się preparuje (palczasty),czeka modyfikacja belki oświetleniowej, no i totalny brak czasu nie pozwala nad akwarium wywiercić otworków na kosze z kwiatami wiszącymi i z tych samych powodów na Hydroponikę nad akwarium. To ostatnie mi się MARZY BARDZO, nie ze względu na parametry wody, a ze względu na piękne rośliny
  • Adamjas
  • Użytkownik

Odp:Brudaski z bajora. 01/10/2009 13:50 #24314

Widzę, że szalejesz:P Pomysły masz fajne na dekorację w akwarium.Jakie rośliny masz na myśli, podobno swoją rolę spelnia dobrze skrydłokwiat i papirusy. Też chciałabym taka hydroponike ale nie bardzo wiem jak mam to zrobić. Może jakaś podpowiedź? W akwarium masz same albinosy? Jakiej są wielkości?
  • ewela84
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 01/10/2009 13:53 przez ewela84.

Odp:Brudaski z bajora. 01/10/2009 14:33 #24317

Plany Hydro znajdziesz tu na Pawiookich: www.pawiookie.pl/diy/hydroponika.html
Co do roślin, to takie które się pną, zwisają, rosną do góry i w szerz. Jednym słowem, mam w domu pokoik przeznaczony na atrium (chyba się tak to nazywa), bądź jak kto woli kawałek dżungli np: Hoya Linearis świetnie wygląda w pierwszym planie, wisząc nad zbiornikiem. (fota zapożyczona z netu img509.imageshack.us/img509/2841/p1010244cb4.jpg )
  • Adamjas
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 01/10/2009 14:37 przez Adamjas.

Odp:Brudaski z bajora. 24/10/2009 14:04 #24563

Kolejny raz uaktualnienie.
Kilka fotek z symbiozy pomiędzy Panem Gibonsem, a Pawicami. Oraz widok akwarium roślinnego (nadal) z Pawiookimi Diabłami.

Co myślicie o tej zielonce? Pozdrawiam.
  • Adamjas
  • Użytkownik

Odp:Brudaski z bajora. 24/10/2009 19:07 #24565

Zbiornik bardzo fajny
Dziwi mnie to że tak tolerują zieleninę chociaż moje w okresie jesienno-wiosennym przy niższych temperaturach też nie niszcza zieleniny.
Podobają mi się te Twoje brudaski, mimo że nie są czyste to ładnie wyglądają z takimi barwionymi płetwami.
Gorzej jeśli brudna barwa wchodzi na samą rybę zamiast zostać tylko na płetwach.
Brzanki wpuszciłeś jako żywiec?
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp:Brudaski z bajora. 24/10/2009 20:12 #24568

No to za wcześnie się pochwaliłem. Właśnie przyjechałem do domu, a w zbiorniku ARMAGEDON!
Dwie mniejsze(myślałem że samiczki), dostają solidne lanie od większych (prawdopodobnie samców) Jedna dziewczyna jest zmasakrowana, że serce mi pęka na jej widok. Na razie zgaszę światło, nasypię żarcia trochę więcej, i zostawię otwarte okno, w pokoju. Teraz mam 28stC, w akwa.

Jak nie przetrwają białaski to chyba zwątpię w pawiookie. Nie miałem pojęcia, że można się tak przywiązać, a one że się tak potrafią masakrować.

Brzanki to miały być starterki na pożarcie, z 12 zostały 3szt. Najszybsze chyba

PS: Jest na forum jakiś poradnik, o obniżaniu agresji? Lub o tym co z ranami wojennymi? Może bromu dosypać, albo co?
  • Adamjas
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 24/10/2009 20:34 przez Adamjas.

Odp:Brudaski z bajora. 24/10/2009 23:28 #24590

Adamjas napisał:
Jest na forum jakiś poradnik, o obniżaniu agresji? Lub o tym co z ranami wojennymi? Może bromu dosypać, albo co?

Owszem, gadaliśmy już o tym chyba ze sto razy

Propozycje w skrócie:
- 200 l na rybę . W tym 1,8 m kwadratowego na parę - to jako podstawa
- rozpraszacze - czyli ryby, które uwagę Pawiczek skupiają a nie dają się pożreć - patrz płaskobok tępoglowy,
- obniżenie temperatury w okolice 24 st. C

Bądź, jeżeli rybom tak się zachce;) , to wszystkie powyższe razem wzięte;)

Marek

Ps, Ładne, zielone akwarium, zazdroszczę, że się daje takim utrzymać.
  • King
  • Moderator
Ostatnio zmieniany: 24/10/2009 23:32 przez King.

Odp:Brudaski z bajora. 25/10/2009 09:15 #24592

Ja miałem coś takiego, że samiec walił w samice i o mało co ją by zabił. Gryzł ją a ona uciekała. Walił o wszystko.Musiałem gasić szybko światło a w tedy agresja zanikała. Działo się to ok godziny 21 gdy ryby te są bardziej pobudzone i ruchliwe. Zaobserwuj to. Dzieje się to dlatego, iż samce szybciej dojrzewają i domagają się tarła, samica widać w moim przypadku była jeszcze nie gotowa. Obniżenie temp jak mówi Marek też na pewno dużo da.

Paweł
Paweł

WYNAJMĘ MERCEDESA W108 DO ŚLUBÓW I INNYCH IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH mercedes-w108.samochody-weselne.pl/

OFERTA RÓWNIEŻ TUTAJ www.facebook.com/pages/Samoch%C3%B3d-do-...0200731017125?ref=hl

Odp:Brudaski z bajora. 25/10/2009 09:55 #24593

King napisał:
Propozycje w skrócie:
- 200 l na rybę . W tym 1,8 m kwadratowego na parę - to jako podstawa
- rozpraszacze - czyli ryby, które uwagę Pawiczek skupiają a nie dają się pożreć - patrz płaskobok tępoglowy,
- obniżenie temperatury w okolice 24 st. C

200L na parkę się znajdzie, nad rozpraszaczami pomyślę

Ps, Ładne, zielone akwarium, zazdroszczę, że się daje takim utrzymać.

Dzięki, czasem coś powyrywają, ale malutko na szczęście, myślę że to zasługa oświetlenia - rośliny szybciej rosną, niż pawice mogą powyrywać. A poważnie to pewnie dla tego, że roślinki od małego wzrastały obok pawic.

Ja miałem coś takiego, że samiec walił w samice i o mało co ją by zabił. Gryzł ją a ona uciekała. Walił o wszystko.Musiałem gasić szybko światło a w tedy agresja zanikała. Działo się to ok godziny 21 gdy ryby te są bardziej pobudzone i ruchliwe. Zaobserwuj to. Dzieje się to dlatego, iż samce szybciej dojrzewają i domagają się tarła, samica widać w moim przypadku była jeszcze nie gotowa. Obniżenie temp jak mówi Marek też na pewno dużo da.
Paweł

Dokładnie tak jak mówisz, samiec (przynajmniej mi się tak wydaje) wali w samice i to właśnie około 21:00. Grzałek nie mam, a woda 28stC ma. Więc pootwierałem okna (ze strachem o storczyki) i po jednej nocy mam 26stC. Zmieniam też system oświetlenia, dla roślin, od 12:00 do 18:00. Po 18:00 do 19:00 nocne i spać.
Zobaczmy co będzie dalej, na razie jest spokojnie.
  • Adamjas
  • Użytkownik

Odp:Brudaski z bajora. 25/10/2009 10:04 #24594

weź może otwórz otwory w pokrywie, niech ciepłe powietrze które grzeje się od oświetlenia wyparowuje sobie. Bo szkoda kwiatków

Paweł
Paweł

WYNAJMĘ MERCEDESA W108 DO ŚLUBÓW I INNYCH IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH mercedes-w108.samochody-weselne.pl/

OFERTA RÓWNIEŻ TUTAJ www.facebook.com/pages/Samoch%C3%B3d-do-...0200731017125?ref=hl
Wygenerowano w 0.42 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.