wtorek, lipiec 16, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

240 litrów... Pierwsze pawie...
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: 240 litrów... Pierwsze pawie...

Odp:240 litrów... Pierwsze pawie... 28/11/2010 16:15 #31402

...może i nie skarłowacieje.Prawidłowe żywienie,dobrej jakości woda i ryba będzie rosła,rozwijała się prawidłowo,ale...Właśnie,czegoś będzie brakować każdy sobie sam w środku musi odpowiedzieć na to pytanie.
Czy trzymamy te duże ryby tylko bo taka jest "moda",czy zadajemy sobie trud i stawiamy większe akwarium,aby spełnić właściwe wymagania tej ryby.
Nie ma co zakładać zbiornika i filozofować skoro z góry wiadomo że nie mamy miejsca,funduszy na tą rybę.
Mam radę taką czystą i przyjazną.Bądźmy świadomi swoich wyborów i wcześniej zastanówmy się,czy naprawdę jesteśmy w stanie zapewnić godziwe warunki chowu w/w ryby jaką jest Astronotus Ocellatus.Jeżeli nie,dajmy sobie na luz i wybierzmy inne gatunki.
Gdy po jakimś czasie cała oprawa techniczna akwarium będzie gotowa i spełniała w pełni wymogi życiowe w/w ryby.Można spokojnie zaczynać przygodę z Astronotus Ocellatus.
To w pełni uzasadniona,odpowiedzialna odpowiedź która poparta jest wieloletnią praktyką w chowie ryb z rodziny pielęgnicowatych.
W większych zbiornikach naprawdę widać czasami z goła odmienne zachowania ryb i to cieszy.
Absurdem byłoby powiedzieć że trzeba mieć 1000,2000lit,ale w miarę możliwości postawić jak największe akwarium jest tu jak najbardziej na miejscu.

Nigdy nie miałem kuli,a moje pierwsze ryby to Pterophyllum scalare.
Osądzać można i trzeba,ale sprawiedliwie po to ten Portal między innymi jest.
Jeżeli coś jest nie tak...nie ma taryfy ulgowej,piszmy szczerze,ale ze zrozumieniem dla drugiej strony.

Paweł.R
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek Rycharski

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 28/11/2010 16:16 przez Rysiek.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.14 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.