środa, październik 23, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Wciąż jeszcze nie Pawiookie, ale też Pielęgnice
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Wciąż jeszcze nie Pawiookie, ale też Pielęgnice

Wciąż jeszcze nie Pawiookie, ale też Pielęgnice 13/01/2008 20:35 #3195

Czekam cały czas na Pawiookie, a w międzyczasie wziąłem od kogoś kto je prawie rozdawał (i przez to nie mogłem się cholercia powstrzymać) parę innych pielęgnic, oto efekty:
Akwarium 180 x 60 x 60, brutto 640 l

Filtracja:
- zewnętrzny Unimax 700 plus + deszczownia
- zewnętrzny Fluvial 405 + skimmer + zasila on filtr hydroponiczny DIY
z wypełnieniem keramzytem: pojemność 40 l

Woda PH 5,5; KH 0; GH 4, NO2 0; NO3 0
Oświetlenie w pokrywie DIY 8 x 58W w 3 barwach widmowych sterowane czasowo (obecnie
włączona tylko 2 świetlówki)
Napowietrzanie z deszczowni
Ogrzewanie 2 x grzałka termostatyczna Jager 300 W
UV lampa 11W zintegrowana we filtrze chodzi 24 h na dobę
Podłoże piach kwarcowy

Flora
Żabienica, Nużaniec
W hydroponice: Dracena

Fauna
Dyskowiec 12 rybek
Neon Czerwony 80 osobników
Kirysek Panda 20 osobników
Otos 35 osobników
Zbrojnik Niebieski albinos 2 osobniki
Zbrojnik niebieski 10 osobników
Zbrojnik Pecoltia Vittata 4 osobniki
Zbrojnik Rineliricaria Lanceolata albinos 4 osobniki

Linki do fotek z akwarium

Mam straszną tremę, bo na tym forum co najmniej tyle samo Dyskomaniaków, co Pawiookomaniaków i przez to aż się boję, bo wiem co robią z początkującymi u siebie, brrrr...
  • King
  • Moderator

Odp: Wciąż jeszcze nie Pawiookie, ale też Pielęgnice 13/01/2008 20:40 #3196

Nie masz się czego bać i tak dyski są ładniejsze:laugh:
  • Bogdan
  • Użytkownik
Dyski zdecydowanie ³adniejsze

Odp: Wciąż jeszcze nie Pawiookie, ale też Pielęgnice 13/01/2008 21:39 #3198

To Cobalty? Czy jakoś inaczej się nazywa niebieskie z paskami? Z tym rozdawaniem to bym nie wierzył, zwyczajnie chciałeś też dyski Powodzenia, kierunek który wybrałeś (w sensie wystroju akwarium) gwarantuje mniejsze kłopoty z rybami, niż to, na co się niektórzy upierają - czyli ful zielska plus naleśniki.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: Wciąż jeszcze nie Pawiookie, ale też Pielęgnice 13/01/2008 22:04 #3200

Rafal napisał:
To Cobalty? Czy jakoś inaczej się nazywa niebieskie z paskami?
Rafał

Myślę, że o odmianach kolorystycznych wiesz wielokrotnie więcej ode mnie

Co do rozdawnictwa, to słowo, w życiu nie zdecydowałbym się na kupno nawet kilku Dysków po parędziesiąt złotych sztuka, a te Tomek Uler praktycznie rozdawał zwalniając zbiornik w swojej hodowli, kosztowały mniej niż Otosy kosztują w Kakadu.

Pewnie, że marzyły mi się dyski, ale jak patrzę w dział Choroby na PKMD, to mnie ciarki po plecach przechodzą i w życiu nie kupiłbym ryb po parę dych od sztuki, by (nie będę tu Ciebie i siebie oszukiwał) po prostu się ich uczyć.

Mam nadzieję, że nie popełniłem faux pas pchając się do galerii z Dyskami ? Ale na wiadomych forach trochę strach mi je pokazać, a Pawiookimi wciąż nie mogę się \"pochwalić\" .

Marek
  • King
  • Moderator
Ostatnio zmieniany: 13/01/2008 22:06 przez King.

Odp: Wciąż jeszcze nie Pawiookie, ale też Pielęgnice 13/01/2008 22:27 #3201

No ładne maluszki akwarium jeszcze ładniejsze ale.... niesmak pozostał
  • Mesiek
  • Użytkownik

Odp: Wciąż jeszcze nie Pawiookie, ale też Pielęgnice 13/01/2008 23:02 #3202

Rafal napisał:
gwarantuje mniejsze kłopoty z rybami, niż to, na co się niektórzy upierają - czyli ful zielska plus naleśniki.

Rafał

Dla Kinga kłopoty mniejsze jednak dla Ciebie mogą się okazać za duże przy najbliższym spotkaniu.
  • Bogdan
  • Użytkownik
Dyski zdecydowanie ³adniejsze

Odp: Wciąż jeszcze nie Pawiookie, ale też Pielęgnice 13/01/2008 23:07 #3204

Imo: są ludzie, którzy muszą się przekonać na własnej skórze Marek do nich najprawdopodobniej należy. Wprawdzie oczytał się, skubaniec, i stworzył warunki w których trudno będzie dyski zamęczyć, ale sądzę, że gdy już dostanie pawiookie do biura, to i dyski mu się szybko przejedzą

Doświadczenia na paletach są niewątpliwie kształcące i zaplusują.. choć trochę szkoda że ponad 600 litrów okupują te ślamazary

No nic, popatrzymy.. Wątek nie tematyczny, ale jak będzie za mocno raził, to go najwyżej do \"Otwartych dyskusji\" przesunę

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: Wciąż jeszcze nie Pawiookie, ale też Pielęgnice 13/01/2008 23:09 #3205

Bogdan napisał:
Dla Kinga kłopoty mniejsze jednak dla Ciebie mogą się okazać za duże przy najbliższym spotkaniu.

Ty akurat jesteś jednym z tych, którym się to udaje.. Nie wiem jak, więc oszukujesz pewnie ale co tam..

Rafał
  • Rafal
  • Administrator
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.30 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.