sobota, grudzień 07, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Przejściówka 240l --> 306l --> 500l -->...?
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Przejściówka 240l --> 306l --> 500l -->...?

Odp:Przejściówka 240l --> 306l --> 500l -->...? 05/02/2012 21:17 #43855

Albino redzik A ładny i zadbany bo od dobrego właściciela (łukasz01) przygarnięty
  • jaciek
  • Zablokowany

Odp:Przejściówka 240l --> 306l --> 500l -->...? 08/02/2012 09:12 #43953

Witam, od dawna mam problem z wypławkami, ale od kilku dni mam prawdziwa plagę tego paskudztwa. Zapewne od przekarmiania, bo codziennie prócz karmienia suchym na noc ryby dostają tony mięsa, a pawice jak to pawice- weźmie kawal miecha do paszczy, pociamka i resztę zmieloną wypluje skrzelami. Pomimo ze zawsze sprzątam po jedzeniu to ciężko w 100% zebrać taką mięsną mielonkę z dna. Na dzień dobry ograniczę chyba mięsiwo do 2 dni w tygodniu, ale wypadałoby tez się tego pozbyć choć w jakimś stopniu. Zamierzam zastosować no-plandaria, czy ktoś kiedyś to próbował? Daje zadowalające efekty? Nie będzie problemu z bakteriami w kuble i zdrowiem ryb? Dziś również ograniczam obsadę do jakichś powiedzmy "rozsądnych" rozmiarów.
Powiedzcie mi proszę czy dobrze zdiagnozowałem problem? Robaczki mają jakieś 3 mm długości i wyglądają tak:

EDIT: poprawione
  • jaciek
  • Zablokowany
Ostatnio zmieniany: 08/02/2012 10:56 przez jaciek.

Odp:Przejściówka 240l --> 306l --> 500l -->...? 08/02/2012 09:24 #43954

Co by to nie było, to minie samo... ja bym nie lał chemii, bo szkoda mieszać. Daj się równowadze ustalić. Ich populacja sama się ustabilizuje... Zwiększ porządki, ogranicz nieco mięcho (jak napisałeś), obsadę i czekaj...
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Przejściówka 240l --> 306l --> 500l -->...? 08/02/2012 09:37 #43957

jaciek napisał:
(...)
Powiedzcie mi prosze czy dobrze zdiagnozowalem problem? Robaczki maja jakies 3 mm dlugosci i wygladaja tak(...)

Wypławki, klasyczne, te "akwariowe" (opisywane zwykle w literaturze nasze, polskie, są zdecydowanie większe).

Co do eksterminacji - podpisuję się pod postem Kamila - daj sobie spokój, zadbaj o czystość. Wystarczy.

Rafał

PS brak polskich liter razi - bardzo niezręcznie się czuję zwracając uwagę "staremu" użytkownikowi portalu. Poprawić proszę.
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Przejściówka 240l --> 306l --> 500l -->...? 08/02/2012 10:16 #43958

No planaria - stosowałem u krewetek - efekt był przez jakiś czas - nie padły wszystkie ale znaczna większość i później było już ich mniej ale były Wszystkie nie zniknęły.

No i napiszę że krewetek mięchem nie przekarmiałem Wręcz idealne warunki tam były i zero jakichś nieczystości a wypławek pełno :/

Wiem że to jest na pewno bardzo bezpieczny środek gdyż jest przeznaczony dla krewetek (żadna od tego zabiegu nie padła) ale nie wiem jak na to ryby zareagują. No i będziesz musiał tego wsypać hohoho jeśli się zdecydujesz - ja bym zostawił to jak pisali przedemną ale chciałem przybliżyć Ci efekt działania no planaria (powtarzałem jeszcze raz całą kurację a i tak wypławki zostały, w mniejszych ilościach ale jednak).
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 08/02/2012 10:19 przez corleone.

Odp:Przejściówka 240l --> 306l --> 500l -->...? 09/02/2012 08:10 #43990

Jak na to chemia nie wiem ja miałem z nimi problem w kostce żonki ostatecznie pomogło wygotowanie zbiornika i żwiru = umycie korzeni roślin w nadmanganianie potasu.
Natomiast do redukcji obsady stosowaliśmy " stary ruski sposób". Mianowicie, bierzesz kawałek soczystego mięska, zawijasz w gazę i na niteczce na noc do akwa rano wyciagasz oblepione tymi cholerami i tak w kółko
  • widmin
  • Użytkownik
  • Marcin

Odp:Przejściówka 240l --> 306l --> 500l -->...? 09/02/2012 17:40 #44005

W każdym prawie akwarium są te płazińce. Lubią jak coś zalega na dnie mięsko , krew z mięska. U mnie pojawiały się okresowo i znikały również szybko jak się pojawiały. Dla ryb nie stanowią żadnego zagrożenia.
Ryby z rodziny Belontiidae są skutecznymi tępicielami tych płaźińców.
Popularne Gurami , Bojowniki , i innych rodzin Poeciliidae Mieczyki , Molinezje, dla których taki taki kąsek stanowi źródło pożywienia.
Oczywiście mija się z celem wpuszczanie 5-10 mieczyków do akwarium z dużymi rybami jak Pawiooka czy Arowana bo one staną się źródłem pokarmu. Trochę mniej pokarmu na dnie i powinno wszystko wracać do równowagi.

NO- Planaria podobno daje dobre efekty. To naturalny wyciąg z bambusa. Problemem może być że jego skuteczność w akwarium o dużej sile przerobowej. Może działać słabiej. Czynniki sprzyjające pochłanianiu No-Planaria to dobra filtracja biologiczna , duża ilość piachu która może skutecznie pochłaniać ekstrakt z bambusa. Spróbować warto jedna uwaga znaczna ilość ślimaków w podłożu może nie przeżyć kuracji.
Ryzyko zachodzi , że spora część (czasami to setki ) martwych zwierząt będzie w podłożu. U mojego znajomego krewetki przeżyły , ale ślimaki z rodzaju Ampullaridea już nie.To samo może tyczy się popularnych świderków Melanoides tuberculata. Tak więc trzeba się liczyć ze wzrostem poziomu związków amoniakalnych w akwarium. To tak z teorii , bo praktycznie sam się zawahałem nad użyciem tego specyfiku u siebie , a piachu i świderków mam znaczną ilość.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek Rycharski

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 09/02/2012 17:56 przez Rysiek.

Odp: Przejściówka 240l --> 306l --> 500l -->...? 01/04/2012 13:03 #45114

Witam, Panowie/Panie potrzebuję porady Przygarnąłem przed wczoraj od znajomego który likwidował zbiornik parę pawic. Ryby były całe życie trzymane w 375l, mają "podobno" ok 2-2,5lat i jakieś 27-28cm długości. Rybki piękne, teoretycznie-wizualnie zadbane, wielokrotnie wycierały się, trochę potomstwa poszło w świat ale nie daje mi spokoju jedna sprawa.. Otóż wydaje mi się iż mają przerośnięte oczy. Sam już kurde nie wiem, ogólna budowa ciała jest prawidłowa, ale teleskopy mają okrótne i sam już nie wiem. Nie chciałbym trzymać "zdeformowanych" ryb bo jak wiadomo jak każdy chcę mieć ładną obsadę. Poradźcie mi proszę jak to wygląda? Dodam że mój samiec albino-red jest co prawda sporo młodszy ale mniejszy tylko o jakieś 2-3cm i ma małe oczeta w porównaniu do tych lunet Jak będa potrzebne inne zdjęcia, z innej prespektywy to dajcie znać. Pozdrawiam

• jaciek
  • Zablokowany

Odp: Przejściówka 240l --> 306l --> 500l -->...? 01/04/2012 13:21 #45115

Nie znam się specjalnie ale wyglądają zdrowo,może oglądają nowy baniak i są zachwycone To by tłumaczyło wybałuszenie gałek
  • Vold
  • Użytkownik

Odp: Przejściówka 240l --> 306l --> 500l -->...? 01/04/2012 13:39 #45116

Oczy raczej przerośnięte chyba nie mogą być Ewentualnie stosunek ciało-łeb jest duży i sprawia to wrażenie jak by miały nienaturalnie duże gałki. Takie moje zdanie
  • Agro
  • Użytkownik (2 ostrz.)
Wygenerowano w 0.28 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.