niedziela, październik 20, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

[240l] młode wilki... :)
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: [240l] młode wilki... :)

Odp:[240l] młode wilki... :) 25/03/2008 17:30 #5792

Co tu sądzić? Wynik przyzwoity i to bardzo. Widać, że ciała maja ile potrzeba, a i kolorki ładnie się wzmacniają. Ładne byki. Widzę też krasnorosty dość obfite, chyba brudzą jak należy? Daj też fotki całego zbiornika z nowym podłożem.
A takiego monsterka, jak twój można na allegro wyhaczyć, widziałem dziś ogłoszenie...
  • kamyllo2
  • Moderator
Temat został zablokowany.

Odp:[240l] młode wilki... :) 25/03/2008 17:36 #5793

masta napisał:
Dzisiaj ze względu na wymianę podłoża w akwa udało mi się zmierzyć bydlaki. W wieku około 6,5 miesiąca osiągnęły 17,5 - 18 cm. Rafał, Kamil co o tym sądzicie? (...)

Widać, że jedzenie się nie marnuje W pewnym momencie w ogóle wyglądały jak tuczniki , teraz chyba znowu idzie im na długość, albo oczy zaczęły gonić we wzroście resztę ciała.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:[240l] młode wilki... :) 25/03/2008 17:36 #5794

Mam tej samej wielkości zbiornik, ryby starsze o jakiś miesiąc, karmione bardzo dobrze i maja 20 cm wiec chyba twoje są na dobrej drodze
  • stfur
  • Użytkownik

Odp:[240l] młode wilki... :) 25/03/2008 17:49 #5795

Akwa niestety szpecą dwie turbinki oczyszczające wodę. Jak już pisałem w innym wątku padł mi kubeł a na nowy muszę poczekać do przyszłego tygodnia.
Krasnorosty rosły strasznie. W pewnym momencie cała tylnia szyba była pokryta fioletowym dywanem. Dzisiaj jednak wyczyściłem całe akwa i niedobitki glona pozostały tylko na kamieniach i korzeniu.

Kamil, stworki z allegro pochodzą dokładnie z tej samej dostawy co mój. Rozmawiałem ze sprzedającym Pewna hurtownia puściła określoną ilość na małopolski rynek i stąd się pojawiają na allegro. Z tego co dowiedziałem się od mojego dostawcy ludzie mają kłopoty z przyzwyczajeniem ich do żarcia mrożonek. Nie dziwi mnie to zbytnio. U mnie gadzina nie je nic poza rybami i mrożonymi krewetkami. W najbliższym czasie będę testował żywe raki
  • masta
  • Użytkownik

Odp:[240l] młode wilki... :) 25/03/2008 17:52 #5796

Nie lepiej było poczekać w takim razie z wymiana podłoża aż nowy kubełek ożyje? Wywaliłeś sporo biologii ze starym podłożem, nie boisz się że system się zachwieje i to możliwe, że mocno?
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:[240l] młode wilki... :) 25/03/2008 18:04 #5797

Trafna uwaga. Szczerze nie pomyślałem o tym. Dopiero po fakcie jak siedziałem przed akwa przyszło mi to do głowy. Jedyna linią obron jest to iż pozostawiłem część starego podłoża w jednym miejscu bo zamierzam ponownie spróbować z jakimś nurzańcem lub kryptokoryną. Natomiast nowe zaszczepiłem JBL FilterStart. Środek ten pozostał mi ze startu akwa kuzyna. Miejmy nadzieję iż wszystko jakoś się ułoży. W pogotowiu czeka wiaderko do podmian

Aha no i logiczne jest iż pozostało około 150l starej wody (tyle udało mi sie przechować)
  • masta
  • Użytkownik

Odp:[240l] młode wilki... :) 25/03/2008 18:12 #5798

Część podłoża, część starej wody i starter mogą nie zdążyć zareagować na złe parametry. Za to ty musisz . Wiadro się przyda. Może glony, które wyczyściłeś by nieco związków azotu wchłonęły, bo lubią też amoniak i azotyny, poza azotanami, ale ich też już nie ma... Pilnuj, bo szkoda byłoby zmarnować ryby. Powodzenia.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:[240l] młode wilki... :) 25/03/2008 18:12 #5799

Spokojnie to nie paletki, nie wierze zeby moglo to rybom zaszkodzic.
  • stfur
  • Użytkownik

Odp:[240l] młode wilki... :) 25/03/2008 18:30 #5800

Widzisz, ja tez zastanawiam się czasem, gdzie te czasy, jak kulę z gupikami czyściło sie gruntownie raz na tydzień, szorowanie kamyków, mycie roślin, na to woda prosto z kranu, zimna jak lód, oczywiście ani oświetlenia ani grzałki, nawet termometru, o filtracji nie wspomnę ryby ze słoika siup i żyły cholerstwa, rozmnażały się, jakby tego im było do szczęścia potrzeba. A tu, w dziale chorób, poza ospą to głównie niewłaściwe parametry wody dają rybom w kość. Zatem, mimo że to nie paletki, radziłbym ostrożność w wypowiadaniu takich stwierdzeń stfur. Może się uda i przy pomocy wiadra da radę wodę ustabilizować, jednak ostrożności nigdy za wiele.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:[240l] młode wilki... :) 20/04/2008 22:00 #6608

Nudziło mi się więc zrobiłem małą zmianę

Jak widać moje tygryski mają się świetnie W akwarium zrobiło się nieco ascetycznie ale mi to pasuje. Zaczynam być również pewny iż teoria o dymorfizmie jest całkowicie poprawna. Jakiś czas temu podniosłem nieco temp. Zaowocowało to pojawieniem się wielu dotąd nie zaobserwowanych zachowań. Wzajemne tańce, stroszenie się, puszenie podgardla (nie wiem jak to nazwać), przekopywanie dna i co najważniejsze zero agresji :D Samiec zaczął również bronić wybranki dzielnie atakując swoje odbicie w tle

Za niecały tydzień okaże się czy rybcie pozostaną ze mną dłużej czy...

Opóźnia się również dzień odpalenia 720 Akwarium już jest w domku. Problemem natomiast jest miejsce na którym stanie... Ehhhh
  • masta
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.23 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.