niedziela, październik 20, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

[240l] młode wilki... :)
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: [240l] młode wilki... :)

Odp:[240l] młode wilki... :) 11/05/2008 15:16 #7238

Jak już pisałem nie "będzie" a już jest duży baniak. Kiedy wystartuje to nie wiem. Jak na razie to cholera chce mnie trafić. Kupiłem dzisiaj za cudem dostane stypendium fluvala 305. Cieszyłem sie jak diabli a tutaj zonk. Filtr chodzi jak traktor. Kontaktowałem się już ze sprzedawcą (na szczęście kupiłem w Krakowie) i nie wiem jak to rozwiążemy. Jak oddam do reklamacji to na miesiąc mam go z głowy..........
  • masta
  • Użytkownik
Temat został zablokowany.

Odp:[240l] młode wilki... :) 11/05/2008 16:05 #7239

masta napisał:
Kupiłem dzisiaj za cudem dostane stypendium fluvala 305. Cieszyłem sie jak diabli a tutaj zonk. Filtr chodzi jak traktor. Kontaktowałem się już ze sprzedawcą (na szczęście kupiłem w Krakowie) i nie wiem jak to rozwiążemy. Jak oddam do reklamacji to na miesiąc mam go z głowy..........

Nie będzie o zbiorniku, tylko o nowym fluvalu, nieodpowietrzony jest . Mam 3 to wiem
Moja propozycja jest taka, dla pewności sprawdź, czy trzpień prowadzący wirnik jest dobrze ustawiony w pokrywie i w klapce go zamykającej (taka przezroczysta okrągła z dwoma zatrzaskami) wklikuje się ją w pokrywę głowicy. Jeżeli tu jest ok to lecimy dalej.
Możliwości masz 2:
- albo wykonasz z filtrem indiański taniec deszczu, kiwając go i przewracając z godzinę we wszystkie stronu, łącznie z odwracaniem do góry nogami
- albo postąpisz niestandardowo i zaczniesz od napełniania otwartego filtra wodą. Najpierw nalej do połowy i zainstaluj panel z gąbkami, potem wsadzaj delikatnie koszyki dbając o to żeby tak dolewać wody przed włożeniem koszyka, żeby po jego włożeniu koszyk cały był pod wodą. Dzięki temu media odpowietrzą się już na etapie wkładania do filtra. Jak już je włożyłeś i pełno jest wody, to zainstaluj głowicę i delikatnie dolej wody przez otwór wlotowy, jak wydaje się pełno to przepompuj pompką od filtra parę razy, okaże się, że nie jest pełno i znów dolej wody, gdy przepompowywanie nie obniża już poziomu możesz zapiąć węże i uruchomić filter. Wyleci jeszcze trochę powietrza, ale już nie dużo.

Ja zawsze wybieram drugi sposób.

Jak znowu zacznie terkotać, to będzie to widomy znak, że jest na tyle brudny, że trzeba go wyczyścić.

Luzik, nie pękaj i nie strasz sprzedawcy to dobry filtr, tylko jego odpowietrzanie to gehenna.

Daj znać czy pomogło.

Marek
  • King
  • Moderator
Ostatnio zmieniany: 11/05/2008 16:08 przez King.

Odp:[240l] młode wilki... :) 11/05/2008 16:39 #7241

Filtr nóweczka jest na 100% odpowietrzony. Indiański taniec już był wykonywany. Trzpień jest poprawnie zamocowany. Dokładnie go oglądałem przy uruchamianiu. Filtr dalej buczy/terkocze co mnie zaczyna denerwować. Powiedz mi czy Twoje egzemplarze miały lekkie luzy na wirniku (chodzi mi o tą białą końcówkę z łopatkami na wirniku). Może tu tkwi problem. Ta biała końcówka obraca się (co jest logiczne) ale ma lekkie luzy. Ośka jest cała. Wchodzi ciasno bo później trzeba się nieźle postarać aby ją wyciągnąć. Ehhh zaczynam tracić nadzieję. Cholera a mogłem kupić tetrę przez neta...

Filtr robi sie nieco cichszy jak położę na nim dwa kilowe ciężarki (możliwe iż wtedy obudowa przestaje wzmacniać głos). Napisz mi również czy normalnym jest iż przy potrząsaniu spod głowicy lekko wydostaje sie woda? Jak stoi spokojnie to nic nie cieknie
  • masta
  • Użytkownik

Odp:[240l] młode wilki... :) 11/05/2008 18:24 #7243

Czy wirnik masz prowadzony bokiem w prowadnicy, czy centralnie na takiej jakby "pałeczce"? Rozbierz, wyjmij wirnik,przyjżyj się łopatkom, czy są ok (raczej tak) złóż ponownie sprawdzając, czy pałeczka trafiła centralnie we wgłębienie w obudowie głowicy, dosuń wirnik maksymalnie do góry obudowy głowicy i zalóż tą przezroczystą pokrywkę (tę co ma dwa "kliki-uchwyty" po bokach, ona naprawdę tak jak napisali w instrukcji musi pożądnie kliknąć, sprawdzając jednocześnie czy pałeczka weszła w otwór pokrywki, widać to przez dziurkę w pokrywce. Teraz odpowietrzanie metodą zalewania i cholercia musi chodzić. Jak niestarannie się złoży i odpowietrzy to terkocze, też czasem jak się nie przyłożę do składania to tak mam.

Co do pytań, to: zanim założy się przykrywkę (tę przezroczystą) to wirnik ma luzy, przykrywka go stabilizuje, pod warunkiem, że jest dokładnie zamocowana, czasem uleci parę kropel wody przy potrząsaniu, jednak nigdy nie udało mi się zaobserwować skąd.

Upieram się, że filtr nie ma wady, coś źle robisz w trakcie składania, tak jak napisałem jak się czasem nie przyłożę to i moje terkoczą.

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:[240l] młode wilki... :) 11/05/2008 18:40 #7245

Odpowiadając na pytania. Klikło porządnie przy zakładaniu pokrywki, przez dziurkę widać trzpień czyli wszedł dobrze. Odpowietrzony jest -> godzinę się nad nim wyżywałem. Na dzisiaj i 8 prób składania mam już dość. Zostawiam go takiego jaki jest do niedzieli. Jak sam nie przestanie to.........
  • masta
  • Użytkownik

Odp:[240l] młode wilki... :) 11/05/2008 18:42 #7246

Aha wirnik nie idzie bokiem w takiej jakby pałeczce, prowadnicy (tak jak mniemam było w starych modelach). Jest normalnie wkładany centralnie na trzpień tak jak np w wewnętrznych aquaelach
  • masta
  • Użytkownik

Odp:[240l] młode wilki... :) 11/05/2008 18:59 #7247

W takim razie i ja się poddaję

Marek

Ps. Zapomniałbym, gratulacje z okazji sprawienia nowego szkiełka.
  • King
  • Moderator

Odp:[240l] młode wilki... :) 01/06/2008 00:50 #8243

Rybki rosną i rosną... Czerwień robi sie coraz mocniejsza...

Co do filtra -> odpuściłem. Niech sobie terkocze. Zdążyłem się już przyzwyczaić. Do pomocy doszła również najmocniejsza kaskada aquaela co pozwoliło mi wyeliminować wstrętną głowicę ze środka
  • masta
  • Użytkownik

Odp:[240l] młode wilki... :) 24/06/2008 10:56 #9510

i kto by przypuszczał 9 miesięcy temu, że z małych smarków wyrosną takie śliczności :

Jak wam się podoba czerwień ?????

BTW na fotce świetnie widać różnicę w budowie pierwszego promienia u samca i samicy
  • masta
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 24/06/2008 11:10 przez masta.

Odp:[240l] młode wilki... :) 13/09/2008 17:04 #12636

Zbiornik przestał istnieć. Przy okazji pomierzyłem ryby. Samica osiągnęła 26,5 cm a samiec tylko 23cm Czemu tylko tyle? Gnębienie przez samicę, pasożyty... Muszę bliżej przyjrzeć się jego kupkom
  • masta
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.23 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.