sobota, wrzesień 22, 2018
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Rafał śmiałeś się, a tu....
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Rafał śmiałeś się, a tu....

Odp: Rafał śmiałeś się, a tu.... 27/02/2008 15:57 #4712

Flex napisał:
... hikari cichlid staple + cichlid gold i te mógłbym każdemu polecić

Kupiłem jakiś czas temu hikari cichlid staple... i tak sobie pływał, pływał, aż bocje go zjadły. Pawiookie nawet nie spojrzały w jego stronę.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp: Rafał śmiałeś się, a tu.... 29/02/2008 00:38 #4788

u mnie staple tylko jak pierwszy raz karmiłem to na początek kilka zerków, wzięły, wypluły, ale przygłodziłem od rana do wieczora i wieczorem nie było problemu, te pawiookie co teraz mam to głównie z rana dostają staple na 'dobry początek', potem coś mięsnego. Cichlid gold dostają w ciągu dnia jak się nudze i chce popatrzeć jak wsuwają, nad nim to się od początku nie zastanawiały.
  • Flex
  • Użytkownik

Odp: Rafał śmiałeś się, a tu.... 02/03/2008 14:27 #4861

Niestety otoski to już wspomnienie. Wczoraj widzieliśmy z żoną tylko ogonek wystający z gęby. Wiosna na całego. Dzisiaj znaleźliśmy trochę dżdżownic na chodniku. A tak swoją drogą to oczyszczacie je jakoś czy od razu do żarcia. Kiedyś czytałem, że trzeba je wkładać do wody, żeby się oczyściły z tego co w nich siedzi. Jednak jak tak zrobiłem to oczyściły się na amen tzn odeszły w pokoju. Martwe to nie to samo. Co żywe to żywe. Nie chciał bym tych teraz uśmiercić. Choć ponoć istnieją też takie odmiany co mogą przewiercić przewód pokarmowy. Ale pawicom?? Jakoś mi się nie wydaje. Co Wy na to??
  • rady3
  • Użytkownik

Odp: Rafał śmiałeś się, a tu.... 02/03/2008 15:31 #4865

Zainspirowałeś mnie, więc poszedłem w plener i odwaliłem kilka kamieni, połów to porządna garść dżdżownic. Patrząc jak szybko giną w wodzie nie wierzę w perforację układu pokarmowego Pawiookich. Sprawa druga jedzą chętnie, ale warto posiekać, bo zwyczajnie boją się tych większych.
Patrząc na to co te ryby jedzą i z jakim zapałem, nie obawiam się już o ich zdrowe wykarmienie i szybki wrost
  • King
  • Moderator

Odp: Rafał śmiałeś się, a tu.... 02/03/2008 15:31 #4866

Pawiookie mają tak silne zęby gardłowe że nic żywego niedostanie się do przewodu pokarmowego. A co do oczyszczenia ja swoje robale hoduje na płatkach owsianych przez jakies 2 dni przed podaniem wtedy jestem pewien że nie mają w sobie żadnego piachu ani nic podobnego.
  • Mesiek
  • Użytkownik

Odp:Rafał śmiałeś się, a tu.... 20/09/2008 09:54 #12918

Trochę nadrobię zaległości.

Kwiecień 08

• rady3
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 20/09/2008 09:58 przez rady3.

Odp:Rafał śmiałeś się, a tu.... 20/09/2008 10:34 #12922

Lipiec 08

• rady3
  • Użytkownik

Odp:Rafał śmiałeś się, a tu.... 20/09/2008 10:37 #12923

• rady3
  • Użytkownik

Odp:Rafał śmiałeś się, a tu.... 20/09/2008 10:49 #12924

• rady3
  • Użytkownik

Odp:Rafał śmiałeś się, a tu.... 20/09/2008 11:54 #12931

Piękne rybki z tych szkrabów wyrosły . Po ile (cm) teraz mają? Akwarium ładnie urządzone, ale ten żwir... Nie przeszkadza w odmulaniu?

Podoba mi się ustawienie korzeni i roślin. Tylko tak trochę niebiotopowo, no ale kto by tam się tym przejmował ...

Pozdrawiam,

Mike
  • Mike
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.20 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.