czwartek, marzec 30, 2017
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

850 dla Oscarów
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: 850 dla Oscarów

Odp:850 dla Oscarów 17/02/2012 11:03 #44346

Dzięki masta, zmniejszyła się ta watka i jest tego naprawdę minimalna ilość. Zdjęcie czegoś takiego zrobić jak tych robaków to byłby nie lada wyczyn chyba nie do wyczynienia tym co mam na stanie Tak wątek tych dociekań uważam za zakończony.
  • deadend
  • Użytkownik

Odp: 850 dla Oscarów 04/04/2012 22:40 #45191

Aktualna aktualizacja:

Mile widziane wszelkie komentarze

Proszę o zwrócenie uwagi na płetwę hmm boczną(?) z ostatniego zdjęcia - takich ryb jest 2 - 3, całe są bardziej krempej budowy, ze spłaszczonymi pyskami, i te płetwy... czy takie deformacje są już kwestią 'wrodzoną', czy mogło coś im zaszkodzić 'po drodze'? Ogólnie to te ryby fajnie wyglądają i jedną z nich chętnie zostawię jeśli dobierze się w jakaś konkretną parę.
  • deadend
  • Użytkownik

Odp: 850 dla Oscarów 04/04/2012 22:57 #45192

Ciężko powiedzieć - ja bym stawiał na pewne predyspozycje genetyczne, uwarunkowane chociażby sposobem w jaki rozmnaża się ryby u nas w kraju (chów wsobny to norma). Swoją drogą Twoje ryby weszły teraz w mało wdzięczny okres - już nie narybek, jeszcze nie dorosłe. Chciałbym je zobaczyć za jakieś pół roku - co z nich wyrośnie.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: 850 dla Oscarów 02/07/2012 00:22 #46189

Akwariumko obecnie:

(oderwane części filtracji i pływające rośliny są stałym elementen wystroju, coś jak statki i zamki )

Ryby:

Ci których nikt nie chce

Mega mutant:

-To osobnik z dwóch o których pisałam - wyróżniały się krótkim ciałem, skrzywionymi płetwami i płaskim pyskiem. Doszedł do tego dziwny bebech, jakby wol - jesli ktoś ma teorię co do tych ryb proszę o opinię, wynik chowu wsobnego, odżywiania, czegoś innego? Zastaniawiam się czy taka ryba nie pożyje krócej.
- ryby jedzą hikari cichlid gold, suszone krewetki, suszoną stynkę, suszony gammarus,żywe robale, kradzione zbrojnikom tabletki, rzadko jakieś mięcho. Suszki jedzą często - nie kupię u mnie w mieście nic mrożonego poza wodzieniem.
  • deadend
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 02/07/2012 00:24 przez deadend.

Odp: 850 dla Oscarów 02/07/2012 00:29 #46190

Bez obrazy,ale gdy zobaczyłem te ryby na ostatnich fotkach to bardziej przypominaja papuzie niż pawiookie
  • Łukasz01
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • Łukasz01
ŁUKASZ

Odp: 850 dla Oscarów 02/07/2012 00:32 #46191

Bez obrazy Łukasz, ale piszę przecież "mega mutant" i ciąg dalszy
Bynajmniej nie chwalę się jakie cudo mi wyrasta.

Dla porównania - to ta sama ryba wcześniej:
i43.tinypic.com/fp2zib.jpg

Strach pomyśleć co będzie dalej.
  • deadend
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 02/07/2012 00:42 przez deadend.

Odp: 850 dla Oscarów 02/07/2012 00:42 #46192

Ale akwa wygląda super,naprawde cieszy oko
  • Łukasz01
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • Łukasz01
ŁUKASZ

Odp: 850 dla Oscarów 02/07/2012 00:44 #46193

Dziękuję moje oko też cieszy, ale niektóre ryby już mniej
  • deadend
  • Użytkownik

Odp: 850 dla Oscarów 02/07/2012 07:02 #46194

deadend napisał:
(...)
-To osobnik z dwóch o których pisałam - wyróżniały się krótkim ciałem, skrzywionymi płetwami i płaskim pyskiem. Doszedł do tego dziwny bebech, jakby wol - jesli ktoś ma teorię co do tych ryb proszę o opinię, wynik chowu wsobnego, odżywiania, czegoś innego? Zastaniawiam się czy taka ryba nie pożyje krócej.
- ryby jedzą hikari cichlid gold, suszone krewetki, suszoną stynkę, suszony gammarus,żywe robale, kradzione zbrojnikom tabletki, rzadko jakieś mięcho. Suszki jedzą często - nie kupię u mnie w mieście nic mrożonego poza wodzieniem.

Gdy była mała, była bardziej proporcjonalna. W karmieniu imo raczej nie ma co szukać przyczyny, raczej w genetyce (chów wsobny zapewne). Gdyby ta ryba faktycznie pożyła krócej, pozostając jednak u Ciebie do końca swojego żywota - zachowaj ją, proszę, w zamrażarce. Dla porównania z normalnie zbudowaną rybą - ciekaw jestem jak wygląda jej szkielet.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: 850 dla Oscarów 02/07/2012 17:10 #46197

Baniaczek fajny ale ryby już mniej.
Takie sztuki nie powinny wchodzić do sprzedaży i już na etapie selekcji hodowlanej powinny być eliminowane.
Niestety takich ryb jest coraz więcej w handlu
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)
Wygenerowano w 0.21 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.