wtorek, maj 21, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

850 dla Oscarów
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: 850 dla Oscarów

Odp:850 dla Oscarów 20/10/2011 15:22 #40562

No powiem Ci że jak na początek to ładnie się to wszystko zapowiada - akwarium już po zalaniu a wygląda bardzo dobrze, woda jak na świeże filtry bardzo ładnie, wystrój to tylko narazie tak położone ale bardzo gustownie wyszło i nie zmieniaj dużo, tylko kwestia pokrywy lub rozwiązania zasłaniającego czarny silikon i oświetlenie i cokolwiek tam jeszcze będzie - spowoduje to również że światło będize oświetlało akwarium a nie przestrzeń nad akwarium - wtedy dopiero jak pstrykniesz fotkę to będą komentarze

Uwielbiam takie maluchy
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:850 dla Oscarów 20/10/2011 16:43 #40563

dziurka to pewnie skubnięcie
Paweł

WYNAJMĘ MERCEDESA W108 DO ŚLUBÓW I INNYCH IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH mercedes-w108.samochody-weselne.pl/

OFERTA RÓWNIEŻ TUTAJ www.facebook.com/pages/Samoch%C3%B3d-do-...0200731017125?ref=hl

Odp:850 dla Oscarów 20/10/2011 21:19 #40566

Dziękuję za komentarze

W pokrywie muszę powycinać dziury na sprzęty, zabezpieczyć sylikonem i gotowe.

Jak przywiozłam te maluchy to myślałam, że są w stanie zjeść wszystko, dziś już wybrzydzają

cd.
Ryby

(może jutro uda mi się przyzwoitsze foto niekomórką)
cd2.
  • deadend
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 22/10/2011 22:44 przez deadend.

Odp:850 dla Oscarów 25/10/2011 15:08 #40706

One są świetne, nie boją się wcale i pływają za mną jak chodzę wzdłuż akwarium

dziurkoogonowiec nadal ma tę dziurkę, wogóle się nie zmieniła - w tym czasie gibicepsowi zrosła się prawie cała płetwa którą uszkodziliśmy przy przenoszeniu.
  • deadend
  • Użytkownik

Odp:850 dla Oscarów 25/10/2011 15:10 #40708

deadend napisał:
One są świetne, nie boją się wcale i pływają za mną jak chodzę wzdłuż akwarium

No to są pawiookie przecież Mają warunki więc się cieszą to czego im brak?? Woda OK tylko to podstawa i będzie dobrze.
Powodzenia!
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:850 dla Oscarów 26/10/2011 00:44 #40721

Nawet ciekawe fotki Ci wychodza, dawaj wiecej i czesciej. Ciekaw jestem co z tego wyrosnie.

Nie napisalas albo gdzies przeoczylem jako "jakie" je kupilas. Tigery czy dzikie ?

Rafal
  • rmboss
  • Zablokowany
Ostatnio zmieniany: 26/10/2011 00:45 przez rmboss.

Odp:850 dla Oscarów 26/10/2011 00:54 #40722

Dobrze, że o to pytasz Rafał, bo właśnie się zastanawiam co z nich wyrośnie - pan w sklepie określił je jako "forma wyjściowa", po zakupie były wszystkie prawie identyczne, dwie jaśniejsze (myślałam że to stres ale tak zostało), jedna wyraźnie pociemniała ostatnio, widać na zdjęciu z trzema rybami tą jaśniejszą i najciemniejszą, innej wuskoczyły pomarańczowe wzorki w okolicy głowy - tak więc już w tak niedługim czasie zmieniają się, ciekawa jestem jak będzie wyglądał rozwój tych najjaśnieszych, czy będą się tak rózniły? czy są z jakąś domieszką albinosa? ciekawa jestem czy to jeden "miot" czy pomieszane.

Przestały grymasić przy jedzeniu po prostu miały małe buźki.

p.s. Czy pluskwiaki mogą jesć ryby? bo takich Rhyparochromus vulgaris www.tierportraet.ch/bilder07b/rhyparochromus_vulgaris.jpg
mam pod dostatkiem.
  • deadend
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 26/10/2011 01:00 przez deadend.

Odp:850 dla Oscarów 26/10/2011 11:04 #40726

Takie robactwo to ich przysmak. Miedzy innymi czyms takim sie zywia w naturze. Mozesz robaka lekko ogluszyc zanim go wrzucisz jezeli masz jakies obawy.

Co do kolorow, hm nie sugerowal bym sie tymi odcieniami, te jsane moga byc za chwile ciemne i na odwrot. Jezeli tam sie pojawia pomaranczowe wokol glowy (prosilbym o fotke) to wnioskuje ze sa to chyba tigery.

Formy wyjsciowe nie nabieraja tych barw tak szybko i w tym miejscu. Moje dzikusy sa jakies 10 cm i sa jak "murzynki".

Kiedys juz pisalem ze jezeli ktos np taka dzika forme posiadal, rozmnazal ja w chodowli i tak przez kilkanascie pokolen, mysle ze jej sposob ubarwiana sie rowniez zmieni. Woda, pokarmy i moze jakies domieszki z Tigera.

Kamil pisal ze takie kolory (ich miejsce) jest uwarunkowane genetycznie, ja wierze ze takie geny w niewoli zanikaja po czasie i dlatego wiele form wyjsciowych wyglada tak samo jak tigery.

Na szczescie mam obok porownanie: mam Tigera i dzikie - moge bacznie obserwowac roznice.

Pozdrawiam
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:850 dla Oscarów 26/10/2011 11:58 #40730

rmboss napisał:
...Kamil pisal ze takie kolory (ich miejsce) jest uwarunkowane genetycznie, ja wierze ze takie geny w niewoli zanikaja po czasie i dlatego wiele form wyjsciowych wyglada tak samo jak tigery...

Nie podważaj znaczenia rzeczy, o których nie masz pojęcia.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:850 dla Oscarów 26/10/2011 13:02 #40735

Nic nie podwazam, napisalem w co ja wierze. Dziko zlapane ryby, rozmnazane w niewoli, karmione innymi pokarmami niz w naturze, chodowane w innej wodzie niz w naturze po kilkunastu pokoleniach wg mnie zmienia swoje ubarwienie - lub jak wolisz miejsce wystepowania czerwonego koloru. Gdzies moze sie pojawic jakis Tiger po drodze i wszystko diabli wzieli.

Rafal
  • rmboss
  • Zablokowany
Wygenerowano w 0.22 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.