niedziela, październik 20, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

850 dla Oscarów
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: 850 dla Oscarów

Odp:850 dla Oscarów 18/01/2012 23:54 #43204

Super ta pawiczki, brzuszki okrągłe i widać szybki przyrost. Jak dużo urosły od momentu zakupu?
  • dree
  • Użytkownik

Odp:850 dla Oscarów 19/01/2012 00:22 #43205

Hmm, 3 m-ce je mam. Jak przyjechały to najwieksza miała max 4 cm, reszta ok3, teraz to sama nie wiem ale coś 10 - 11cm, za szybko pływają tylko jeść, jesć, jeść krzyczą. Ale fajnie się zmieniają, wszystkie miały identyczne pyszczki a teraz widać duże różnice (pokazane na zdjęciach), niektóre maja normalne pyski, dwie mają takie płaskie śmieszne (6 i 8 foto od góry z poprz. strony), jedna jest brzydka jak noc, niektóre mają krótsze ciało. Ciekawe kto się z kim dobierze bo ja mam już faworytów
  • deadend
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 19/01/2012 00:25 przez deadend.

Odp:850 dla Oscarów 11/02/2012 14:37 #44108

I jak tam rybki deadend

Może nowe foty

Chciałbym zobaczyć jak urosły
  • Nicolaus
  • Użytkownik (1 ostrz.)

Odp:850 dla Oscarów 14/02/2012 22:42 #44280

Kilka dzisiejszych. Rybki - te większe - około 12 cm.
najjaśniejszy Pan MokMok:

jakaś anonimowa...

przypadkowa zieleń i gibek 21cm (zieleń nie była w tym akwa zbytnio planowana, ale leżała dwa miechy w miednicy i szkoda było wyrzucić, tylko nurzaniec kupiony) -

następnie padła bateria
  • deadend
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 14/02/2012 22:43 przez deadend. Powód: uzupełnienie

Odp:850 dla Oscarów 15/02/2012 22:50 #44292

Nicienie pływają po akwarium, chyba jakieś ich wylinki też widzę. Może z dziadowską ochotką mrożoną przybyły, bo wcześniej ich nie widziałam nigdy. Po wrzuceniu mrożonej stynki pokrojonej bardzo dużo było widać ich w wodzie Po rybach nie widać żadnych objawów, jedna (ta - i44.tinypic.com/15d989j.jpg ) ma maleńki kłębuszek biały na płetwie - to już pewnie z innej bajki. Pomierzę parametry jutro. Zapodać powinnam jakiś Pratel? (artykuł czytałam jak najbardziej. nicienie podobne do niektórych zdjęć capilarii, przeźroczyste, widać segmenty)

Acha, jeszcze jedno - raz na jakiś czas, dość rzadko, znajduję rano w akwa taki półmetrowy przeźroczysty odchód (cienki, raczej nie zawiera żadnych treści, albo mało) za ów odchód odpowiedzialny jest raczej gibiceps, który zwykle robi normalnie i prawidłowo. Czy jest ktoś w stanie napisać mi co może być przyczyną?
  • deadend
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 16/02/2012 00:00 przez deadend.

Odp:850 dla Oscarów 16/02/2012 16:57 #44303

No,rybki rosną błyskawicznym tempie

Ps.Jak ci się aparat naładuje to może fota całego akwa

Rybki spoko rosną i barwią

(Poprawiłem byka. Rafał)
  • Nicolaus
  • Użytkownik (1 ostrz.)
Ostatnio zmieniany: 16/02/2012 20:35 przez Rafal.

Odp:850 dla Oscarów 16/02/2012 22:15 #44321

Dzieki, Nicolaus

Szkoda, że nikt nie pokwapi się odpowiedzieć na moje proste pytania. Mimo, że staram się wynaleźć zawsze odpowiedzi na swoje problemy sama, to czasami trudno - nie mając żadnego doświadczenia, takie odpowiedzi sobie wysnuć, samodzielnie postawić diagnozę i rozwiązać problem. A są na forum osoby, które już z niejednym się zmagały i takie rzeczy to dla nich banał.
Nie wiem, czy powinnam się tymi nicieniami martwić, leczyć, olać?
NO2 - 0,0
NO3 - 40 cztery czy pięć dni po podmianie.
Temperaturka 22C

Gdyby tak zacząć snuć jakieś banialuki, zaraz by się znalazł zastęp chojraków
  • deadend
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 16/02/2012 22:19 przez deadend. Powód: byk i uzupełnienie

Odp:850 dla Oscarów 16/02/2012 22:29 #44325

deadend napisał:
Nicienie pływają po akwarium, chyba jakieś ich wylinki też widzę. Może z dziadowską ochotką mrożoną przybyły, bo wcześniej ich nie widziałam nigdy. Po wrzuceniu mrożonej stynki pokrojonej bardzo dużo było widać ich w wodzie Po rybach nie widać żadnych objawów, jedna (ta - i44.tinypic.com/15d989j.jpg ) ma maleńki kłębuszek biały na płetwie - to już pewnie z innej bajki. Pomierzę parametry jutro. Zapodać powinnam jakiś Pratel? (artykuł czytałam jak najbardziej. nicienie podobne do niektórych zdjęć capilarii, przeźroczyste, widać segmenty)

Nicienie jako grupa to naprawdę masa zwierzaków, których większość żyje sobie ot tak w akwarium, i nie śniło nawet o byciu pasożytami. Stanowią normalny element łańcucha przerabiającego kupę w akwarium, i mają tam być. Generalnie te, które widzisz gołym okiem w akwarium, prawdopodobnie pasożytami nie są.

Kolejna kwestia - zwierzaki o nitkowatym kształcie - tu najczęściej obserwowane są rureczniki, żyjące w podłożu - z nicieniami nie mają nic wspólnego - mają w tym podłożu być - również przerabiają resztki.

Wylinki nicieni? Gapisz się na nie pod mikroskopem? Ile w ogóle długości mają Twoje nicienie?

deadend napisał:
Acha, jeszcze jedno - raz na jakiś czas, dość rzadko, znajduję rano w akwa taki półmetrowy przeźroczysty odchód (cienki, raczej nie zawiera żadnych treści, albo mało) za ów odchód odpowiedzialny jest raczej gibiceps, który zwykle robi normalnie i prawidłowo. Czy jest ktoś w stanie napisać mi co może być przyczyną?

Gibbi ma problemy trawienne - albo jest niedożywiony. Daj mu porządnie zjeść coś roślinnego i popraw mięskiem, zacznie sadzić kupska, w których nie będzie przezroczystych elementów.

Leczenie sobie na razie daruj, chore ryby nie przypominają Pudzianowskiego

Rafał

EDYTA: kiedyś muszę wrócić do uzupełniania tego wątku: pawiookie.pl/index.php?option=com_kunena...atid=30&id=10676
  • Rafal
  • Administrator
Ostatnio zmieniany: 16/02/2012 22:31 przez Rafal.

Odp:850 dla Oscarów 16/02/2012 23:00 #44330

Dziękuję Ci bardzo za wyczerpującą odpowiedź.
Pływało tego wiele w toni - takie od 3 do 10mm, półprzezroczyste wijące się cieniutkie, więc jak je zobaczyłam to czytałam do północy po internecie, o wylinkach przeczytałam gdzieś, to uznałam, że to przezroczyste co się nie rusza ale też pływa w toni to to.
Sorki za takie banały, ale naprawdę chciałam dowiedzieć się, czy mam problem czy tylko go szukam.
Gibi ma te kupska sporadycznie. Dostaje roślinne tablety i dojada co spadnie po pawich.
To idę spać spokojnie i nie zawracam głowy. Dzięki!
  • deadend
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 16/02/2012 23:03 przez deadend. Powód: literki jak zwykle

Odp:850 dla Oscarów 17/02/2012 00:07 #44336

Chojraki milczą bo bez zdjęcia ciężko coś doradzić Rybska masz piękne co widać po fotach. Skoro rosną, żrą jak prosiaki to nie ma sobie czym głowy zawracać Co do tej waty na płetwie. Pewnie zejdzie same aczkolwiek można by profilaktycznie dodać soli do wody
  • masta
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.27 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.