wtorek, maj 21, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

330l dla parki
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: 330l dla parki

330l dla parki 24/10/2011 11:58 #40678

Na początku jako że jestem nowy na forum wypada się przywitać,a więc witam wszystkich użytkowników forum,akwarystyka to moja pasja życia, a oscary to moja ostatnia fascynacja,wcześniej miałem palety,nawet dochowałem się młodzieży z red turcusów ale było minęło,a więc po koleji.

akwarium
120x55x50 nie mam warunków chwilowo na większe.

światełko w obudowie własnej roboty
3x30W ale świecę 2x30

filtracja
ex-700 biolog kubeł
fzn-3 kaskada
fan-3plus wew.
i jakiś aquaszut głównie do bąbelków
grzałka 250 W

flora

pozostałości po poprzednim aranżu
ale zostawię anubiasy,nurzańce,kryptokoryny,jak przetrwają

fauna
5 x małych oskarów docelowo będą 2 dorosłe ryby
1 x loricaria
1 x duch amazoński

tło zrobione własnoręcznie,woda pół na pół RO z kranówą jeszcze nie mierzyłem parametrów,temperatura 26 st

Wiem że nie ma fajerwerków, na razie się wdrażam w temat z tymi pięknymi rybami więc każda wasza uwaga będzie brana przeze mnie bardzo poważnie, dodaje kilka fotek i czekam na uwagi

Ostatnio zmieniany: 24/10/2011 12:13 przez wolfman66.

Odp:330l dla parki 24/10/2011 12:52 #40681

Witaj na forum.

Akwarium wyglada bardzo ladnie ale pod skalary czy paletki jak piszesz. Pod oscary, ze wzgledu na ich gabaryty i zdolnosci destrukcyjne bedziesz chyba musial troche zmienic w srodku. Zaczal bym od zwalniania miejsca i wyrzucil 1 filtr wewnetrzny bo jak masz kubelek to po co Ci 2 filtry w srodku ?

Co do roslinnosci super ze jest w takiej ilosci ale czy przetrwa ? Roznie to bywa.

Zapewne tez bardzo ciezko bedzie Ci utrzymac wlasciwe paramtery wody przy 5 sztukach w 300 litrach, ale jak chcesz to proboj. Z ciaglymi podmianami mysle ze jest to mozliwe. Pozbyl bym sie rowniez ducha. Nie znam tych zbrojnikow co masz tej Loricarii ale strasznie chuda sie wydaje wiec mysle ze stanie sie pokarmem dla oscarow z czasem.

Mysle ze sam z czasem dojdziesz do wszytskiego, moja opinia ma byc wyrazeniem mojego zdania. Kazdy ma inne gusta i gusciki i napewno nikt nie bedzie Ci mowil co masz robic a najwyzej wyrazal swoje zdanie.

Czekam na kontynuacje watku.

Pozdrawiam
Rafal
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:330l dla parki 24/10/2011 17:21 #40692

Ładne akwarium tylko "jipki" jeszcze malutkie Futruj zdrowo te świnki, sama radość widzieć jak rosną.
Roślinność....hmmm, życie a raczej chciałoby się rzec, Oscary, zweryfikują. Moje prosiaki na początku wykazywały niezdrowe zainteresowanie liściami nurzańca, później po wprowadzeniu do żywienia mixów ze szpinakiem (wafersy dla gibiego też żrą) jakoś o dziwo nie wyławiam już liści. Jedyne meblowanie to przesuwanie kamieni i te, jeśli budujemy grotę, należy naprawdę solidnie umocować, nie ma tu znaczenia że ryba ma 15cm a kamień waży kilogram - dadzą radę. Pewnego razu znalazłem rozwalone gruzowisko z łupka a poszczególne kamienie ważyły naprawdę sporo - ryby podkopały konstrukcję. Wszystkie elementy luzem były przesuwane bo stały na drodze. Na chwilę obecną 2 sztuki wykopały sobie jamę w piasku, aż do podkładu z pianki, pod konarem, wymiotły stamtąd wszelką roślinność i tam siedzą wieczorami, postawienie tam kamienia nic nie dało, był wypychany lub przewracany, musiałem skapitulować.
Wywal filtr wewnętrzny, na dłuższą metę zastanów się albo nad mocną głowicą albo nad kubełkiem DIY, wyjdzie taniej niż drugi kubeł a satysfakcja z roboty - bezcenna.

No i czekam na dalszy ciąg story.
  • Hamilton
  • Użytkownik

Odp:330l dla parki 24/10/2011 19:27 #40693

rmboss napisał:
Witaj na forum.

Akwarium wyglada bardzo ladnie ale pod skalary czy paletki jak piszesz. Pod oscary, ze wzgledu na ich gabaryty i zdolnosci destrukcyjne bedziesz chyba musial troche zmienic w srodku. Zaczal bym od zwalniania miejsca i wyrzucil 1 filtr wewnetrzny bo jak masz kubelek to po co Ci 2 filtry w srodku ?

Co do roslinnosci super ze jest w takiej ilosci ale czy przetrwa ? Roznie to bywa.

Zapewne tez bardzo ciezko bedzie Ci utrzymac wlasciwe paramtery wody przy 5 sztukach w 300 litrach, ale jak chcesz to proboj. Z ciaglymi podmianami mysle ze jest to mozliwe. Pozbyl bym sie rowniez ducha. Nie znam tych zbrojnikow co masz tej Loricarii ale strasznie chuda sie wydaje wiec mysle ze stanie sie pokarmem dla oscarow z czasem.

Mysle ze sam z czasem dojdziesz do wszytskiego, moja opinia ma byc wyrazeniem mojego zdania. Kazdy ma inne gusta i gusciki i napewno nikt nie bedzie Ci mowil co masz robic a najwyzej wyrazal swoje zdanie.

Czekam na kontynuacje watku.

Pozdrawiam
Rafal

kolega nam się nawraca.

w szoku jestem jak czytam, ale tak pozytywnie ,
pozdrawiam rmboss
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:330l dla parki 24/10/2011 20:50 #40695

Bardzo urozmaicony zbiornik. fajnie będzie patrzeć jak ryby obracają to w strzępy
4 filtry z których żaden nie działa jak powinien i wszystkie razem są za małe.
Sprzedaj to w czorty i kup chociaż HW-303 allegro.pl/promocja-filtr-zewnetrzny-hw-...l-h-i1884697313.html
Miernie to widzę ale miejmy nadzieję że się mylę
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp:330l dla parki 25/10/2011 13:35 #40705

dzięki za podpowiedzi,a więc postanowiłem kupić tego chińczyka 1400l,i chciałbym wrzucić jakiegoś mechanika czy coś takiego będzie ok.Pozdrawiam
allegro.pl/super-filtr-wewn-do-180-360l-...ony-i1879993065.html

Odp:330l dla parki 25/10/2011 17:26 #40710

Akurat do mechaniki możesz zostawić kaskadę albo wewnętrzny i spełni swoją rolę.
Biologia jest u Ciebie kulawa. Nie widać tego bo ryby małe ale jak podrosną to szlak trafi stabilność biologii.
A ten chińczyk zebrał dużo pochlebnych opinii, opcją są używki JBL i TETRY lub EHEIM classic

EDYTA:
Jakbyś powiedział wcześniej to miałem do sprzedania swojego Eheima 2260. Wracam do sumpa i komina. Kubełki nie dla mnie
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)
Ostatnio zmieniany: 25/10/2011 17:27 przez tuptus.

Odp:330l dla parki 25/10/2011 19:57 #40713

Sory za OT ale sump do 280l Tuptus???
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:330l dla parki 25/10/2011 20:30 #40715

Sorry za TO , w czym problem 280lit Ja nie widzę...a nawet jestem za
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek Rycharski

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 25/10/2011 20:31 przez Rysiek.

Odp:330l dla parki 25/10/2011 20:36 #40716

Napiszę że sam chętnie bym do 240l sump walnął - poprostu awkarium 50l z przegródkami, pompą i wężami i to wszystko - tylko miejsca nie mam na to bo chciałbym nie z kominem ale z boku przelew.
Tylko chciałem więcej szczegółów od tuptusia - ostatnio Paweł na wszystko mi coś odpisujesz - ja wiem że nie mam doświadczenia i mało wiedzy mam ale staram się no i co - już wcale mam się nie odzywać na forum??? Wszystko co napiszę to jest coś nie tak, coś w co zawsze muszę się wtrącić itp??
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Wygenerowano w 0.22 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.