sobota, grudzień 07, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

330l dla parki
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: 330l dla parki

Odp:330l dla parki 22/12/2011 12:19 #42719

kurcze,mam jeszcze jeden problem z moimi rybonami,nie chcą jeść gotowych granulatów typu hikari gold,staple, za to wszelkiego rodzaju robactwo typu larwy much,dzdzownice,mięcho żrą aż miło,mój problem polega na tym co zrobić by zaczęły konsumować gotowe granulaty.pozdrawiam

Odp:330l dla parki 22/12/2011 13:29 #42720

Syp z rana jak ryby sa glodne po calej nocy. Do poludnia nie dawaj nic innego, na bank sie przelamia.
  • jaciek
  • Zablokowany

Odp:330l dla parki 22/12/2011 22:32 #42730

Moje też hikari nie tknęły, a zależało mi by tknęły, więc nie dawałam nic dopuki nie zeżarły choć małej porcji kulek, teraz pierwsze dwa karmienia po nocy wcinają kulki a później już jest imprezka na całego

Tak poza tym, te ryby naprawdę mnie zaskoczyły, zachowują się jak pies serio, jak nasypię kulek, to dopóki jestem w pomieszczeniu nie ruszą ich tylko dalej gapią się w górę czy coś 'lepszego' nie spadnie, wychodzę - ryby zaczynają wcinać, wracam po minucie nie ma śladu z żarcia... Może nie stój i nie przyglądaj się czy zjedzą - serio to wygląda jakby myślały 'ee poszła, już nic nie wrzuci - trzeba żreć co jest '
  • deadend
  • Użytkownik

Odp:330l dla parki 17/06/2012 21:37 #46050

Witam po bardzo długiej przerwie,330-stka okazała się być niezłą klitką dla rybek.Postanowiłem postawić nowy baniak tym razem,
-450l, 150x50x60.
-Filtracja unimax 500
-wewnętrzny jakiś chińczyk 2000l/h
-światło 2x36 ale świecę jedną, sun glo
-podłoże piach i żwirek.

Ryby zredukowałem do 4 szt,docelowo zostawię dwie szt,jak na razie rybki rosną zdrowo i ogólnie jestem zadowolony,choc przeraża mnie tempo ich wzrostu,ale nikt nie mówił że będzie lekko

(Post do poprawki - bo jest ciąg świadomości, i to po prochach. Rafał)
Ostatnio zmieniany: 23/06/2012 19:36 przez wolfman66. Powód: ochrzan od admina

Odp:330l dla parki 18/06/2012 14:16 #46068

Przerabiałem 4 sztuki w 450l + gibon.Albo zredukujesz albo bezie ciężko i brudno,ja w 670l planuje max 3sztuki chętnie bym wpuścił ze 6 sztuk ale doświadczenie pokazuje że to dramat.
  • Vold
  • Użytkownik

Odp:330l dla parki 18/06/2012 19:22 #46077

już się poprawię ,nie będę pisał tak chaotycznie
Ostatnio zmieniany: 23/06/2012 19:39 przez wolfman66.

Odp: 330l dla parki 01/07/2012 14:48 #46178

witam,mam do was jedno pytanko, u jednego z moich albinosów od dłuższego czasu ciemnieją płetwy, a teraz widzę że ten ciemny kolor wchodzi już na ciało ryby,ciekaw jestem co to może być i jak z tym walczyć,

za to drugi jest czyściutki, więc chyba naprawdę jest coś nie tak.

Odp: 330l dla parki 01/07/2012 15:33 #46179

wolfman66 napisał:
witam,mam do was jedno pytanko, u jednego z moich albinosów od dłuższego czasu ciemnieją płetwy, a teraz widzę że ten ciemny kolor wchodzi już na ciało ryby,ciekaw jestem co to może być i jak z tym walczyć,

Twój post powinien wyglądać:

wolfman66 napisał:
Witam,
mam do was jedno pytanko: u jednego z moich albinosów od dłuższego czasu ciemnieją płetwy, a teraz widzę że ten ciemny kolor wchodzi już na ciało ryby. Ciekaw jestem co to może być i jak z tym walczyć?

Ciut lepiej, nieprawdaż? To ostatnia miła uwaga przed oficjalnym ostrzeżeniem.

Odpowiadając na Twoje pytanie: nic z tym nie zrobisz. Masz tzw. "brudasa" - rybę, która nie jest albinosem tylko mieszańcem. Zwykle taki brudas im starszy tym ma więcej czarnego koloru.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: 330l dla parki 01/07/2012 21:33 #46184

Rafal napisał:

Twój post powinien wyglądać:

wolfman66 napisał:
Witam,
Mam do was jedno pytanko: u jednego z moich albinosów od dłuższego czasu ciemnieją płetwy, a teraz widzę że ten ciemny kolor wchodzi już na ciało ryby. Ciekaw jestem co to może być i jak z tym walczyć?

Nowe zdanie to od dużej chyba się zaczyna?

PS
Brudasom nic nie pomożesz taki ich urok.
Vanishem próbowałeś?
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)
Ostatnio zmieniany: 01/07/2012 21:34 przez tuptus.

Odp: 330l dla parki 01/07/2012 22:45 #46185

tuptus napisał:
Nowe zdanie to od dużej chyba się zaczyna?

Po "Witam" jest przecinek - więc to nie początek zdania..

A wracając do tematu - jeśli ktoś uważa, że da się z brudasa zrobić czystą rybę - niech się pochwali, sam spróbuję na swoim smoluchu. Choć mam wrażenie, że sytuacja podobna jest do znanych w środowisku paletkowców "popieprzonych pigeonów" - tam było kilka fantastycznych pomysłów, jak je pieprzu pozbawić, z tego co wiem żaden nie był skuteczny.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator
Wygenerowano w 0.25 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.