niedziela, sierpień 18, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Wreszcie jest 576L
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Wreszcie jest 576L

Odp:Wreszcie jest 576L 01/02/2012 15:38 #43613

Witam:) Ja proponuję pomalować tylną szybę na czarno, raz wykonana praca i spokój na zawsze:)

Pozdrawiam:)
  • Łukasz
  • Użytkownik

Odp:Wreszcie jest 576L 01/02/2012 22:54 #43630

Tak wyglądają te spuchnięte brzuszki.

By widmin at 2012-02-01
co mydlicie jak im pomóc ?
  • widmin
  • Użytkownik
  • Marcin

Odp:Wreszcie jest 576L 02/02/2012 09:47 #43635

widmin napisał:
(...)
co myślicie jak im pomóc ?

Nie pomagać, dalej karmić, w miarę możliwości karmą z dodatkiem elementów roślinnych. Młode pawiookie jedzą na kwadratowo, czasem z polegiwaniem na dnie po takim obżarstwie. Im będą starsze, tym stosunkowo mniej będą jadły, a na pewno bez takiej piraniowej werwy.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Wreszcie jest 576L 11/02/2012 19:09 #44111

Pojawił sie mały problem od kilku dni mam problem ze zmętnieniem wody.
Mianowicie w wodzie unosi się drobny biały osad wielkości morze 0,1-0,2 mm
i troszeczkę większych zabrudzeń. Dodatkowo na powierzchni wody pojawia się wyraźny film z tego pyłu i podobny osadza sie na szybach.
zbiornik działa 3 tydzień więc może to problem stabilizacji ale parametry wody ok
NH3-10-15, NO2 nie mierzalny.
Akwarium zatankowane w 1,3 wodą z działającego już zbiornika chodza 2 filtry tetra1200 jako mechaniki eheim jako biolog.
Dodam że podmianki nie dają żadnego efektu.
Acha i jeszcze jedno akwarium odpalane na preparacie sera nitrivac po zalaniu preparatem pojawiło się zmętnienie które jednak ustąpiło po około 48 h to które jest teraz jest podobne.
Pomocy bo już mnie szlak trafia
  • widmin
  • Użytkownik
  • Marcin

Odp:Wreszcie jest 576L 11/02/2012 19:55 #44113

Osobiście nigdy z takimi problemami się nie spotkałem ale proponuję czyścić prefiltry i mechaniki i podmieniać wodę ale nie ruszać w miarę złoża biologicznego wcale, masz napowietrzanie?? Przy napowietrzaniu nie powinno być tego co piszesz a jak nie masz napowietrzania to wylot filtra ustaw tak żeby poruszał taflą wody (ja mam pod powierzchnią skierowany lekko w górę ale tak żeby nie pluskał - ustawiony jest na granicy pluskania i tworzy się fajna falka poruszająca całą taflą wody - nie ma żadnego filmu bakteryjnego na tafli. 3 tygodnie to już nie powinno być żadnego zmętnienia wody. Ale filtracja według mnie potrafi nawet parę miesięcy startować.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Wreszcie jest 576L 12/02/2012 13:18 #44144

Napowietrzania nie mam deszczownia tak jak piszesz porusza tafla wody mimo to film pojawia się nadal
Dziś padły parametry wody NH3 w granicach 50 zaczynam podmieniać wodę zobaczę co się stanie.
Mam takie wrażenie że jest coraz gorzej chyba zajrzę do filtrów zewnętrznych zobaczę co sie tam dzieje
  • widmin
  • Użytkownik
  • Marcin

Odp:Wreszcie jest 576L 12/02/2012 14:05 #44146

Nic Ci nie zdechło? Parametry sugerują, że coś gnije. Gąbki na prefiltrach na pewno do wyczyszczenia. Film na powierzchni - spróbuj filtrów napowierzchniowych (czasem piszą o nich 'skimmer', choć od kilku lat tępię tą formę, imo zastrzeżoną dla odpieniacza).

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Wreszcie jest 576L 12/02/2012 18:12 #44160

Nie wszystko żywe. Właśnie skończyłem czyszczenie filtrów w obu filtrach wkłady czyste w tetrze, która chodzi jako mechanik gąbki czyściutkie tylko pierwszy wkład z watry penerlanowej niemiłosiernie zabrudzony tym czymś co pływa w akwa.
Spróbuje jutro kupić więcej waty i wypchać w niej 2 kosze morze to coś da .
  • widmin
  • Użytkownik
  • Marcin

Odp:Wreszcie jest 576L 12/02/2012 19:55 #44172

widmin napisał:
Nie wszystko żywe.

Aż dziwne? Przy takich parametrach?

widmin napisał:
Właśnie skończyłem czyszczenie filtrów.

Czyli to co z biologi zaczęło się uaktywniać, poszło w kanał. Całą zabawę zaczynamy od nowa...

widmin napisał:
Spróbuje jutro kupić więcej waty i wypchać w niej 2 kosze morze to coś da .

Nic nie da, bo problem nie tkwi w filtracji mechanicznej, tylko w braku biologicznej.
Taki baniak jak ten, ostatnio z suckcesem wystartowłem w 3 dni, przy użyciu 1,5l cudownego błota z dna bezrybnego stawu na Falentach Idź w tym kierunku (nie koniecznie nad staw w Falentach ) , albo nastaw się na tygodnie cierpliwości.

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:Wreszcie jest 576L 12/02/2012 22:18 #44190

Wkłady nie płukane poleżały w wodzie z akwa ( aż tak źle ze mną nie jest wiem na czym polega startowanie ) płukałem tylko wate bo strasznie zasyfiona i smierdziała.
Tak jak pisałem wcześniej startowałem akwarium na wodzie z działającego stabilnego zbiornika i starych akwariowych korzeniach.
Mam wrażenie ze ten osad to jakieś cząsteczki organiczne tylko nie mogę sobie pookładać skąd się biorą. Dno odmulam jak tylko zauważę przybrudzenia roślinności niewiele rośnie całkiem dobrze i nie gnije. Ryb co prawda 7 ale 5 to maleństwa pawie a 2pozostałe to węgorki po 20cm aż tak nie zasyfią
  • widmin
  • Użytkownik
  • Marcin
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.25 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.