wtorek, maj 21, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Pierwsze Pawice
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Pierwsze Pawice

Pierwsze Pawice 03/03/2012 22:45 #44752

Witam, przedstawiam Wam mój pierwszy baniak z Pawiookimi. Wcześniej miałem za sobą baniak z pięknymi i olbrzymimi skalarami, a przed wyjazdem musiałem pozbyć się kawałka jeziora Malawi
W obecnym akwa początkowo chciałem umieścić także malawi, ale jednak urzekło mnie piękno i wdzięk z jakim się poruszają pawiookie.
Tak więc zacząłem poszukiwania 200x50x50 akwarium, kolejne baniaki uciekały mi na aukcjach z przed nosa, a po niektóre po prostu nie opłacało się jechać czasami 600km.
W końcu znalazłem 540 L o wymiarach 150x60x60 - nie jest to do końca to, ale wnosząc je na drugie piętro doszedłem do wniosku, że wnieść 200cm byłoby prawie niemożliwe.
Po postawieniu podbudowy, urządzeniu i zalaniu akwa - czułem mega zadowolenie
Rybcie mają około 4-5miesięcy (tak mi się wydaje) mierzą 8-10cm. Jest i 5sztuk, z których mam nadzieję dobierze się zgrana para.
Z Pawciami pływa jeszcze Leporacanthicus cf. galaxias (L 240) i 5 Pielęgnic Zebra.
Póki co w akwa nie toczą się żadne bijatyki, co mnie dziwi wszystkie Pawiookie trzymają się razem.
Kilka zdjęć:
1. Podbudowa

2. Akwa już w domu ;]

3. Pierwszy lokator

4. Lampy HQL 80/125WAT każda, filtr Eheim profesionel 1050L/h jako biolog (w planie jeszcze jeden z samą gąbką), napowietrzacz, grzałka SERA 300W x 2

5. Zalewanie )

6. Pawcie

7. Dzisiaj nabyci lokatorzy
Pielęgnice Zebra

I L 240

Tak mój mały baniak wygląda w pełnej okazałości

Sorry wielkie za jakość zdjęć, ale ktokolwiek będzie chciał kupić cyfrówkę "Szajsunga" serdecznie odradzam ;]

Słowa krytyki i uznania mile widziane

Pozdrawiam,
malet7
SL376789.JPG
  • malet7
  • Użytkownik

Odp:Pierwsze Pawice 04/03/2012 00:35 #44755

Szkoda, że nie udało się zdobyć tej dwumetrówki Twój baniaczek jest w sam raz dla dobranej pary i tego się trzymaj. Minimalizm, minimalizmem ale przy takim świetle jak piszesz posadziłbym na całym tyle nurzańca. Znacznie pomogłoby Ci to w utrzymaniu odpowiednich parametrów a i nieco ożywiłoby bańkę. Szukaj też szybko drugiego kubła bo na jednym będzie ciężko to wszystko ogarnąć gdy rybki trochę podrosną.
  • masta
  • Użytkownik

Odp:Pierwsze Pawice 04/03/2012 00:48 #44756

Obecne akwa ma 150x60x60, to nie jest źle wobec planowanej dwómetrówki 50x50, wąska byłaby i niska.
Dołóż jakiś większy płaski kamień, pomijając potrzebę ryb do posiadania go, będzie też ciekawym akcentem wystroju.
  • deadend
  • Użytkownik

Odp:Pierwsze Pawice 04/03/2012 11:25 #44757

Filtra szukam cały czas i zastanawiam się też nad pompą at-203. W malawi doskonale sobie radził, a miałem znaczne przerybienie. Ale to dopiero koniec miesiąca zacznę coś działać w tym temacie, bo trochę się spłukałem.

Za kamieniami idę dzisiaj do lasu, może znajdę coś ciekawego.
Roślinę i owszem, ale przy grubości żwirku ~2-3cm ciężko będzie posadzić nurzańca. Będę chciał posadzić na/przy kamieniu anubiasa.

Chcę mieć w akwa efekt mroku i tajemniczości, mam nadzieję, że uda mi się to )

Pozdrawiam,
malet7

---EDIT---

Przywlokłem z lasu kilka kamoli i akwa aktualnie wyglada tak

Nie jest to jeszcze to co chcę. Także niedługo te kamienie wylecą i będą czarne.
Póki co czeka mnie jeszcze zbicie pokrywy, ogipsowanie podbudowy i zrobienie drzwiczek zamiast bambusowej rolety.

Pozdrawiam,
malet7
  • malet7
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 04/03/2012 19:54 przez malet7. Powód: update

Odp:Pierwsze Pawice 04/03/2012 23:02 #44758

O, masz taką gałąź jak moja, muszę sprawdzić, czy na pewno jeszcze tam jest Chętnie poczekam na realizację drzwiczek bo u mnie jeszcze gołe wnęki bez jakiejkolwiek zabudowy, może będzie się czym zainspirować
Na gałęzi możesz przywiązać anubiasy lub microzorium, też fajnie wygląda.
  • deadend
  • Użytkownik

Odp:Pierwsze Pawice 14/03/2012 09:47 #44836

A pokrywę jakąś masz??
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Pierwsze Pawice 16/03/2012 21:14 #44876

corleone napisał:
A pokrywę jakąś masz??

Jeszcze nie ma. Póki co będzie przykryte akwa pleksą, a później będę montował jakiś kamuflaż wzmocnień, bo pokrywy mieć nie chcę.
Wiem, że Pawcie lubią skakać i dlatego mam mniej wody w zbiorniku.
Z drzwiczkami jeszcze nic nie ruszyło - lenistwo i brak czasu.

Pawcie zdrowe, żarłoczne i sra..ce na potęgę, także głowica atmana ma dosyć ciężko ogarnać ten syf.
Chciałbym już, żeby dobrała się para, bo prawie co dzień odmulam dno a kup co chwile zamiast coraz mniej to jest coraz wiecej :/

Czarny żwir będę musiał wymienić na piach ... tylko skąd wziąć czarny naturalny piach ?

Pozdrawiam,
malet7
  • malet7
  • Użytkownik

Odp:Pierwsze Pawice 18/03/2012 13:02 #44890

z gałęzi widzę, że zdejmowałeś korę. Jakiś sposób na to?

Znalazłem ciekawe gałęzie dębowe z zaczątkiem porostów. I jako takich boję się wkładać do wody.

Na jaką wysokość budowałeś podbudowę akwa? 60cm? + ~5cm?
Ostatnio zmieniany: 18/03/2012 13:15 przez merkwurdigliebe.

Odp:Pierwsze Pawice 18/03/2012 18:43 #44894

''W końcu znalazłem 540 L o wymiarach 150x60x60 - nie jest to do końca to, ale wnosząc je na drugie piętro doszedłem do wniosku, że wnieść 200cm byłoby prawie niemożliwe.''

Właśnie planuje 200x55x55 i boje sie tego wnoszenia na 2 piętro.... wygibasy na klatce schodowej mnie przerażają ale podobno wnoszą większe niż 200cm.
  • Vold
  • Użytkownik

Odp:Pierwsze Pawice 18/03/2012 19:05 #44898

Ja przeniosłem 720tkę z szyby 12mm klatką równą długości zbiornika 200cm bez wielkiej boleści a myślałem że jest to niemożliwe
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)
Wygenerowano w 0.22 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.