wtorek, lipiec 16, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Wreszcie są.
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Wreszcie są.

Wreszcie są. 19/02/2008 19:57 #4507

Większość z Was zbiornik zna z artykułu o jego budowie, jeżeli będzie trzeba, to uzupełnię o nim szczegóły,
Oskarków jest 6, prawdopodobnie 5 Red Albino i jeden Tiger Albino, docelowo zostanie 4 najładniejsze, a teraz maluchy:

dzień pierwszy, jeszcze w towarzystwie neonów:

i na koniec towarzysz oskarków: Wiktor Czyściciel, niestety jest bardzo nieśmiały....

• King
  • Moderator
Ostatnio zmieniany: 19/02/2008 20:23 przez King.

Odp: Wreszcie są. 19/02/2008 20:09 #4508

Dobrze powiedziane jeszcze w towarzystwie neonów:D powodzenia w hodowli całkiem ładniutkie ale te oczy:laugh:
  • Mesiek
  • Użytkownik

Odp: Wreszcie są. 19/02/2008 20:45 #4510

Mesiek napisał:
całkiem ładniutkie ale te oczy:laugh:

Uwieeeelbiaaam odmiany albinotyczne, wyobraź sobie, że u dysków mam 80 zwinników ogonopręgich, same albinosy

Jak widzisz u Pawiookich nawet Wiktor to albinos....
  • King
  • Moderator

Odp: Wreszcie są. 19/02/2008 21:07 #4512

Wiktor pokazał gdzie nas ma:laugh: Albinoski mają coś w sobie sam kiedyś miałem red tiger albino ale nie zakochałem się w nich:P
  • Mesiek
  • Użytkownik

Odp: Wreszcie są. 19/02/2008 21:46 #4513

Nieźle się już odpasły, od przywiezienia z giełdy Dieta neonowa ma swoje dobre strony

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: Wreszcie są. 19/02/2008 22:00 #4514

No nareszcie Kingu. Witaj w klubie.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp: Wreszcie są. 19/02/2008 23:05 #4516

Tak z ciekawości - pchasz je już żarełkiem z astaksantyną? Chętnie popatrzyłbym, czy podawanie im barwnika od małości spowoduje chociaż utrzymanie kolorów, moje bardzo zbladły przez pierwsze kilka miesięcy, no ale asta wówczas nie oglądały, tyle karotenoidów co w innym żarciu.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: Wreszcie są. 20/02/2008 09:38 #4518

Pcham ile wlezie, między innymi pokarmami używam wybarwiaczy Tropicala: Astacolor, Discus Gran, Cichild Gran.
Ale i tak nie wierzę, żeby utrzymały kolorek na takim poziomie na jakim są teraz.

Marek
  • King
  • Moderator
Ostatnio zmieniany: 20/02/2008 09:40 przez King.

Odp: Wreszcie są. 20/02/2008 09:57 #4520

Nie sądzę aby kolor pozostał. Może się mylę, ale zdolność gromadzenia barwnika w komórkach jest zależna od ich obecności (komórek). Ta chyba przychodzi z wiekiem ryby. No ale to się zobaczy po wzroście Twoich nowych żarłoków.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Wreszcie są. 03/04/2008 19:12 #6155

Siła złego na jednego.

Jakbym mało miał zajęć, to w dodatku spotkała mnie dzisiaj tragedia: BANIAK SIĘ ROZSZCZELNIŁ. Ciśnienie wody wypchnęło obie boczne szyby , cholerna fuszerka. Na szczęście stało się to w ciągu dnia i tylko ze 20 litrasów trafiło na podłogę, i zdążyłem ryby odłowić. Gdyby to było w nocy mógłbym ryb nie uratować.

Ponieważ odbiór, ponowne klejenie i TESTOWANIE!!! szczelności zbiornika potrwa minimum 2 tygodnie, to rybki wylądowały w moim domowym baniaczku.
Załatwia to dwie sprawy:
- nie muszę na razie szukać ryb do domu, skoro już są to zostaną, nie będę im już robił przeprowadzki z powrotem, kupię nowe rybcie do baniaka do pracy jak wróci z reklamacji,
- no i druga sprawa, to ryby zadowolone, bo podano do stołu, właśnie zajmują się drobnicą: zwinnikami i neonkami a jest tego ze 200 sztuk.

Jak mi czasu starczy to jutro założę wątek z tym baniaczkiem w galerii i pokażę Wam fotki.

Marek
  • King
  • Moderator
Wygenerowano w 0.25 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.