czwartek, marzec 23, 2017
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Red Tiger
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Red Tiger

Red Tiger 05/10/2007 13:14 #461

Witam serdecznie...chcę zprezentować swój zbiornik z pawiczkami. Informuję przy okazji, że rybki pływały w akwarium o pojemności 450l (150x50x60). Zbiornik zaopatrzony jest w tło strukturalne firmy ARGUS (amazonka super), na dnie znajduje się piasek kwarcowy. Oświetlenie to dwie rury (sylwania grolux i power glo). Napisałem pływały, ponieważ aktualnie posiadam już tylko dobraną parkę.

To na razie wszystkie. Nie są dobrej jakości ale coś tam widać. Kiedy zrobię aktualne fotki postaram się je niezwłocznie umieścić. Pozdrawiam wszystkich.<br><br>Edytowany przez: Echindorus, w: 2007/10/06 23:29

O:Red Tiger 05/10/2007 16:11 #464

Tak na wstepie to napisz więcej informacji o zbiorniku.
Co do tego co widze to ryby maja wypas, prawie sam piach i duzooo miejsca, tło ładnie wypelnia akwa mimo braku wiekszych dekoracji.
Ryby ładne
  • Lasti
  • Użytkownik

O:Red Tiger 05/10/2007 17:42 #465

Uzupełnij, proszę, dane, o których wspominał Lasti: filtrację, wszelkie inne technikalia - wszystko, co Ci do głowy przyjdzie.

Zdjęcia malutkie - korzystając z zewnętrznych serwerów śmiało wstawiaj większe.

Ryby, które dobrze widać faktycznie wydają się być interesujące. Ciekawią mnie kryteria, jakimi kierowałeś się wybierając dwójkę ryb z 11 (tak pisałeś w innym wątku). Napisz też trochę o ich wymiarach.

Tło wewnętrzne - osobiście niezbyt lubię ze względu na zabieranie litrażu. Tu jeszcze widzę przecięcie (?) - nie wchodziło do akwa przez wzmocnienia?

Mile tez widziana fotka całego zbiornika

Ogólne wrażenie pozytywne - mocno kontrastowe ryby na jasnym tle, skromny wystrój (to mnie akurat nie boli, żeby nie było nieporozumień). To zielsko to żywe? Nie przesadzają go?

Rafał<br><br>Edytowany przez: Rafal, w: 2007/10/05 17:43
  • Rafal
  • Administrator

O:Red Tiger 06/10/2007 18:51 #481

Wielkość i wymiary zbiornika podawałem wcześniej. Filtracja to aktualnie jeden filtr kubełkowy Fluwal 403. W skład wypełnienia wchodzi ceramika oraz wata szklana(akwarystyczna). Wcześniej, kiedy w zbiorniku pływalo 11szt pawiczek dodatkowo załączony był drugi filtr kubelkowy firmy SACEM o wydajnoći 1700l/h i pojemności 8l (filtr wypełniony był jedynie keramzytem)i w założeniu miał stanowić filtrację biologiczną. Filtr jest przeze mnie czyszczony raz na 4 miesiące.Wodda jest dodatkowo stale napowietrzana przez zainstalowany na wylocie węża \&quot;dozownik\&quot;. Warto zaznaczyć, że \&quot;dozownik\&quot; skierowany jest maksymalnie na powierzchnię wody w sposób, który wprawia jej powierzchnię w ruch, a jednocześnie nie powoduje hałasu. Jest to przeze mnie sprawdzona, najskuteczniejsza metoda natleniania wody przy zachowaniu jej stałego ruchu w zbiorniku. Grzałka z termostatem utrzymuje stałą temperaturę 25 stopni C. Stosuję cotygodniową podmianę wody w ilości ok. 200l. Ponadto muszę zaznaczyć, że używam uzdatniacza wody (tetra AquaSafe). Sporadycznie, raz na trzy miesiące wzbogacam wodę przy jej podmianie w witaminy (tetra actiwant). Uzdatnianie wody jest w moim, przekonaniu konieczne. Dodaję preparat do akwarium po jego napełnieniu. Muszę podkreślić, że różnica w intensywności ubarwienia ryb jest zaskakująca. Zachęcam do stosowania uzdatniacza wody również z uwagi na jego działanie częściowo wpływającego na zahamowanie rozwoju glonów i widocznie poprawiającego kondycję rybek. Dwa razy w tygodniu odmulam dno. Czynność ta polega na zebraniu nieczystości z powierzchni piasku. Raz na dwa tygodnie palcami likwiduję martwe pola w podłożu. Wodę wymieniam przez zastosowanie długiego węża sięgającego WC. Nalewam przez załączenie wody z sieci. Nie ukrywam, że nie mam czasu i miejsca na stosowanie innego sposobu przygotowania wody. Nie jest to metoda godna polecenia, jednak stosowana przeze mnie przez wiele lat. Aktualnie w zbiorniku umieszczonę są dwa kamienie. Tło porosły glony i szczerze mówiąc nie jest już takie jasne ale wydaje się być bardziej naturalne. Wiele czasu zastanawialem się nad jego zastosowaniem i mogę z całym przekonaniem polecić taki produkt. Pomimo, że zabiera trochę miejsca robi duże wrażenie. Dodatkowo nie trzeba wtedy specjalnie aranżować wnętrza. W zbiorniku mam jedną roślinkę (Mikrozorium). Umieściłem ją w miejscu, w którym jest ona ignorowana.

O:Red Tiger 06/10/2007 19:00 #482

Echindorus napisał:
(...)Wodda jest dodatkowo stale napowietrzana przez zainstalowany na wylocie węża \&quot;dozownik\&quot;. Warto zaznaczyć, że \&quot;dozownik\&quot; skierowany jest maksymalnie na powierzchnię wody w sposób, który wprawia jej powierzchnię w ruch, a jednocześnie nie powoduje hałasu. Jest to przeze mnie sprawdzona, najskuteczniejsza metoda natleniania wody przy zachowaniu jej stałego ruchu w zbiorniku.

Przy okazji prosiłbym o fotkę tego ustrojstwa. Sam uzywam po prostu rury deszczowni na krótszej ścianie zbiornika, ale i jej widok mnie odrobinę wkurza (jedyny tech w akwarium )

Echindorus napisał:
(...) Ponadto muszę zaznaczyć, że używam uzdatniacza wody (tetra AquaSafe). Sporadycznie, raz na trzy miesiące wzbogacam wodę przy jej podmianie w witaminy (tetra actiwant). Uzdatnianie wody jest w moim, przekonaniu konieczne. Dodaję preparat do akwarium po jego napełnieniu. Muszę podkreślić, że różnica w intensywności ubarwienia ryb jest zaskakująca. Zachęcam do stosowania uzdatniacza wody również z uwagi na jego działanie częściowo wpływającego na zahamowanie rozwoju glonów i widocznie poprawiającego kondycję rybek.

Tu się troszkę zgubiłem - intensyfikację kolorów ryb ma powodować AquaSafe czy Activant?

Echindorus napisał:
Dwa razy w tygodniu odmulam dno. Czynność ta polega na zebraniu nieczystości z powierzchni piasku. Raz na dwa tygodnie palcami likwiduję martwe pola w podłożu.

Piach pod względem utrzymania czystości faktycznie jest genialny Sam również używam i dużo czasu pewnie jeszcze minie, aż dam się namówić na inne podłoże. Jeszcze tylko w kwesti zastoisk - boisz się siarkowodoru? Przy odrobinie szczęścia i czasu w takich \&quot;martwych polach\&quot; rozwijają się bakterie denitryfikacyjne - więc nie grzebiąc tam mamy denitryfikator za free. osobiści wybór miejs, w których nie może być zastoisk pozostawiam rybom - ale - podobnie jak u Ciebie - kopanie w dnie jest znikome.

Echindorus napisał:
Wodę wymieniam przez zastosowanie długiego węża sięgającego WC. Nalewam przez załączenie wody z sieci. Nie ukrywam, że nie mam czasu i miejsca na stosowanie innego sposobu przygotowania wody. Nie jest to metoda godna polecenia, jednak stosowana przeze mnie przez wiele lat.

Nie jesteś w tym procederze sam

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

O:Red Tiger 06/10/2007 19:04 #483

Gdzieś na początku września 2007r z 11szt dobrała mi się parka. Właściwie to niewiele miałem do powiedzenia co do jej składu. Rybcie zaczęły odganiać inne od wybranego wcześniej kamienia. Opływały się napinając płetwy, \&quot;potrząsały głowami\&quot; i stale siedziały przy wybranym kamorku. Wyglądało to trochę jak przygotowania do tarła. Obecnie rybki mają po 18cm. Kupiłem je w październiku 2006r. (sprowadzone z Azji). Miały wtedy ok. 5 -6cm. Po odłowieniu pozostałych rybek w zbiorniku zapanował spokój, para pływa razem...jest ok. Jednak ikry jeszcze nie składały.

O:Red Tiger 06/10/2007 19:20 #484

Reakcję rybek na uzdatniacz zaobserwowałem osobiście. Po jego zastosowaniu, po ok 12 godzinach powinno być już widać efekty. Nie sądzę, żeby preparat wzmacniał kolory. Najbardziej prawdopodobne wydaje się, że zmiana właściwości wody (zakładam,że na lepsze)powoduje lepsze samopoczucie ryb co w konsekwencji przekłada się na intensyfikacje ich ubarwienia. O właściwościach preparatu podanych przez producenta nie będę pisał, ponieważ każdy może sobe poszukać w necie. Co do witamin to stosowałem go wielokrotnie, kiedy chciałem wywołać tarło i udawało się praktycznie w 99%.

O:Red Tiger 07/10/2007 11:40 #492

Zrobiłem kilka aktualnych fotek akwarium. Niestety moje umiejętności fotografa na razie nie są najlepsze (pracuje nad tym). Coś tam widać Postanowiłem, że zastosuje się do rad kolegów i stworzyłem rybcią namiastkę pory deszczowej (zostawiłem jedynie jedną świetlówkę i obniżyłem temperaturkę) co będzie dlaej zobaczymy.Akwa zarosło trochę glonem i niektórzy moi goście uważają, że środowisko wygląda na bardziej naturalne. Postanowiłem jednak, że pozbędę się ich troszkę i tydzien temu zakończyłem kurację odglaniającą. Myślę,że za kilka dni wiekszość opadnie.Są to glony pędzlowate z rodzaju Audouinella i ich usuniecie nie należy do najłatwiejszych. Pozdrawiam

<br><br>Edytowany przez: Echindorus, w: 2007/10/07 11:41

O:Red Tiger 07/10/2007 21:01 #504

Poniekąd zabawne, że z 10 Red Tigerów i jednej formy nominatywnej dobrała się para z akurat tą nominatywną Bo to chyba nie jest tak źle wybarwiony RT?

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

O:Red Tiger 08/10/2007 11:35 #515

Wszystkie rybcie pochodzą z jednego miotu. Jedne posiadały więcej, a inne mniej koloru czerwonego. Jednak prawdą jest, że nie za bardzo miałem wpływ na skład wybrańców, aurat jedna z nich posiada bardzo mało koloru czerwonego. Jednak jest ona bardzo masywnie zbudowana i ładnie się prezentuje. Niektóre zdjęcia nie oddają jednak ich faktycznego ubarwienia. Nawet osobnik, o którym wspominasz posiada pola intensywnej czerwieni. Oczywiście jest ich mniej niż u partnera. Na zdjęciach tego nie widać, ale posiada ona bardzo szerokie czarne \&quot;pasy\&quot;, wlaściwie to jest ona prawie cała czarna (chyba, że jej się chwilowo zblednie:laugh: )Czytałem artykuł dotyczący ubarwienia ryb. Na zdjęciu oznaczonym nr 2 wskazałeś formę nominatywną. Nie jestem w tym temacie obeznany, ale szczerze mówiąc wygląda jak red oscar tiger. W porównaniu do dzikiej formy tej rybki (którą zresztą kiedyś trzymałem) to charakteryzuje się ona intensywną czerwienią. Kupując pielęgnice pawiooką chciałem posiadać rybcie o kontrastowym ubarwieniu. Pomieszanie czerni z czerwienią wydawało mi się atrakcyjnym rozwiązaniem. Te pola czerwieni, jak zauważyłem, powiększają się wraz ze wzrosem ryb. Jednak spośród wszystkich 11szt młodych była jedna, która posiadała te pola aż do grzbietu.<br><br>Edytowany przez: Echindorus, w: 2007/10/08 12:24
Wygenerowano w 0.24 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.