czwartek, wrzesień 19, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Red Tiger
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Red Tiger

O:Red Tiger 26/10/2007 21:48 #914

Echindorus napisał:
Dzisiaj mierzyłem rybki i......normalnie mają po 23cm. jestem trochę w szoku, ponieważ nigdy tak szybko nie rosły. Karmię je filetem z tilapii, sałatą i innym mięskiem. W przygotowaniu kolejne fotki.

To nie za dużo - tym bardziej, że pisałeś już gdzieś że mają grubo ponad rok. Wiek swoich szacuję na 11 miesięcy (9 u mnie) i największa ma 30 cm, ta najmniejsza ma chyba więcej niż 23. Mierzysz z płetwą ogonową czy bez - bo może tu jest haczyk?

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

O:Red Tiger 27/10/2007 14:49 #923

Mierzyłem z płetwą ogonową. Faktycznie może wolno rosły ale od czasu kiedy pozbyłem się reszty, to rosną w oczach. Odsadziły pozostałe (w sklepie) już o ok 6cm (od września).

O:Red Tiger 27/10/2007 19:28 #927

Rozmiar no tak, ciekawe na ile jest to wynik warunków i karmienia, a na ile genetyki? W końcu nawet wśród ludzi trafiają się 30% rozbieżności we wzroście przy nie koniecznie tak dużych rozbieżnościach w masie. Tak się tylko zastanawiam.
  • King
  • Moderator

O:Red Tiger 28/10/2007 01:10 #928

King napisał:
Rozmiar no tak, ciekawe na ile jest to wynik warunków i karmienia, a na ile genetyki? W końcu nawet wśród ludzi trafiają się 30% rozbieżności we wzroście przy nie koniecznie tak dużych rozbieżnościach w masie. Tak się tylko zastanawiam.

Możliwości jest masa:
- warunki
- żywienie (właściwie można podciągnąć pod warunki)
- choroby nabyte (głównie pasożyty \"okradające\" rybę bezpośrednio - pokarmowo, lub pośrednio - przez mobilizację układu immunologicznego kosztem wzrostu)
- genetyka w sensie uwarunkowań wzrostu (tzn ile ryba może urosnąć i jak szybko przy maksymalnie dobrych warunkach)
- genetyka w sensie chorób wrodzonych - np upośledzonego trawienia/wchłaniania/przemian enzymatycznych na poziomie komórki

I właściwie akwarysta jest w kropce - to, co mu pozostaje, to dbać o wodę, pchać ryby żarciem i nie dopuszczać do zakażeń pasożytami

Patrząc na swoje pawiookie widzę pewną prawidłowość, obserwowaną zresztą właściwie też u innych gatunków: wzrost odbywa się skokami. Był okres bardzo młodych ryb, gdzie potrafiły urosnąć 5 centymetrów na miesiąc, potem hamulec i nabieranie masy. Znowu skok - w okolicach dojrzewania - i znowu nabieranie masy. Ostatnio się wybarwiły - i towarzyszył temu kolejny skok na długość. Do tego nie robią tego równocześnie, tylko każda własnym rytmem. Był moment, kiedy największa była dwukrotnie większa od najmniejszej

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

O:Red Tiger 30/11/2007 16:59 #1955

Kilka aktualnych fotek...

Edytowany przez: Echindorus, w: 2007/11/30 17:20<br><br>Edytowany przez: Echindorus, w: 2007/11/30 17:21

O:Red Tiger 30/11/2007 18:23 #1956

Widok całego zbiorniczka.....

.......no na razie starczy.<br><br>Edytowany przez: Echindorus, w: 2007/11/30 18:34

O:Red Tiger 30/11/2007 18:35 #1957

Nie mają ochoty na tarło? czy im zwyczajnie utrudniasz?

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

O:Red Tiger 30/11/2007 18:49 #1960

Właściwie, to cały czas wygląda, że mają ochotę. Jednak do składania ikry nie przystępują. Nie wiem, czy ma to związek ze składem wody ?. Na razie nie miałem czasu aby to sprawdzić.Aktualnie prawie pozbyłem się glonów z tła. W sumie to nie zależy mi na ich rozmnażaniu, ale ikrę mogłyby złożyć.....wiedział bym, że wszystko jest ok.

Odp: Red Tiger 03/12/2007 13:46 #2034

Parę fotek zrobionych w porze dziennej i trochę, w inny sposóbB)

Ostatnio zmieniany: 03/12/2007 13:52 przez Echindorus.

Odp: Red Tiger 03/12/2007 13:58 #2036

Jeszke kilka ryjków:laugh:

Ostatnio zmieniany: 03/12/2007 15:44 przez Echindorus.
Wygenerowano w 0.25 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.