niedziela, wrzesień 24, 2017
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Red Tiger
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Red Tiger

Odp: Red Tiger 06/03/2014 12:42 #48440

Witam serdecznie. Długo mnie tu nie było, ale dzisiaj sobie przypomniałem o tym forum he he. Oczywiście ja żyję i moja pasja do akwarystyki również ale tutaj: nano-reef.pl/topic/41869-600-moja-slona-kaluza/. Co do pytań.....te pawiookie wcale nie były takie duże. Dajesz worek 10 mniejszych rybek i czekasz aż dobierze ci się parka. Filtracja u mnie dawała radę. Przy takim zbiorniku należy stosować jednak możliwie największy filtr i stosować systematyczne spore podmianki wody. Tak naprawdę, to moja wiedza i podejście do akwarystyki od czasu kiedy miałem te pielęgnice nieco się zmieniła i raczej ewoluowała. Jestem przekonany, że dzisiaj zbiornik wyposażyłbym w sumpa i zastosował np. siporax oraz jakieś refugium z roślinami dla absorpcji wspomnianego azotu w postaci NO3. Zastosowanie dodatkowo filtra RO i skuteczne utrzymywanie w zbiorniku niskiej twardości pozwoliłoby na pewno utrzymać akwarium i życie w dobrej formie bez problemów między innymi z glonami. Proponuję zainstalować oświetlenie HQI o odpowiedniej barwie od 5200 do 6500K, a zbiornik będzie o wiele atrakcyjniejszy. Zdjęcia robione Nikonem D90. Pozdrawiam.
Wygenerowano w 0.12 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.