czwartek, lipiec 27, 2017
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

[450l]Oscar Fish Tank
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: [450l]Oscar Fish Tank

Odp: [450l]Oscar Fish Tank 27/10/2013 18:37 #48237

Z powodu relatywnie długiego już okresu braku możliwości zakupienia młodych pawiookich w moim rejonie, skusiłem się na dorosłe osobniki od naszego forumowicza. Poza dobraną parą red tiger + albino, byłem zmuszony zakupić też pozostałe 2 osobniki jako komplet. Fotki z wczoraj. Aktualnie pozbyłem się już 2 dodatkowych sztuk, w tym niestety najpiękniejszego moim zdaniem tigera (2 ostatnie zdjęcia), ale cóż, czego się nie robi dla zgodnego współżycia dobranej pary.
Zaznaczam że niebawem usunę część kamieni i korzeni, żeby było więcej miejsca, czekam tylko aż drewno utonie. Doniczkę oczywiście też usunę bo raczej ciężko ją będzie zamaskować...
Tak BTW, to podobno małe albinosy z łódzkiej giełdy, które sprzedałem- wszystkie padły. Podobnie jak red-tigery, które uprzednio również zakupił mój kontrahent. Ostrzegano mnie przed tym w jednym ze sklepów zoologicznych. Chyba jednak nie warto brać stamtąd ryb...

_MG_9282.JPG

_MG_9319.JPG

_MG_9271.JPG

_MG_9252.JPG

_MG_9293.JPG

_MG_9295.JPG

Pozdrawiam.
  • borseey
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 27/10/2013 18:41 przez borseey.

Odp: [450l]Oscar Fish Tank 27/10/2013 18:37 #48238

Z powodu relatywnie długiego już okresu braku możliwości zakupienia młodych pawiookich w moim rejonie, skusiłem się na dorosłe osobniki od naszego forumowicza. Poza dobraną parą red tiger + albino, byłem zmuszony zakupić też pozostałe 2 osobniki jako komplet. Fotki z wczoraj. Aktualnie pozbyłem się już 2 dodatkowych sztuk, w tym niestety najpiękniejszego moim zdaniem tigera (2 ostatnie zdjęcia), ale cóż, czego się nie robi dla zgodnego współżycia dobranej pary.
Zaznaczam że niebawem usunę część kamieni i korzeni, żeby było więcej miejsca, czekam tylko aż drewno utonie. Doniczkę oczywiście też usunę bo raczej ciężko ją będzie zamaskować...
Tak BTW, to podobno małe albinosy z łódzkiej giełdy, które sprzedałem- wszystkie padły. Podobnie jak red-tigery, które uprzednio również zakupił mój kontrahent. Ostrzegano mnie przed tym w jednym ze sklepów zoologicznych. Chyba jednak nie warto brać stamtąd ryb...
  • borseey
  • Użytkownik

Odp: [450l]Oscar Fish Tank 27/10/2013 20:21 #48239

Czytając początek Twojego postu,poczułem się jak bym słuchał wykładu profesora dobre dobre Rybska śliczne tylko zastanawiam się które zachowałeś? rozumiem że białas wypadł z gry?
  • fabio
  • Użytkownik

Odp: [450l]Oscar Fish Tank 27/10/2013 20:43 #48240

fabio napisał:
Czytając początek Twojego postu,poczułem się jak bym słuchał wykładu profesora dobre dobre Rybska śliczne tylko zastanawiam się które zachowałeś? rozumiem że białas wypadł z gry?

Nie. Dobraną parę odbywającą już wcześniej tarło według sprzedawcy stanowi albinos i ten mniej czerwony red tiger oscar. Je właśnie zostawiłem. Z gry wypadl ładniejszy IMO red i 15cm młody oscar.
  • borseey
  • Użytkownik

Odp: [450l]Oscar Fish Tank 27/10/2013 22:39 #48241

Oglądając zamieszczone przez autora wątku fotografie, odnoszę jednakże wrażenie, iż pozostawiony osobnik pielęgnicy pawiookiej odmiany 'red tiger' jest ładniejszy. Być może mylnie, bo jedynie na podstawie nielicznych zdjęć oceniam, iż ten tiger oddany jest posiadaczem większej gały ocznej co nie świadczy o nim lepiej niż jego pozostawionym koledze.
  • deadend
  • Użytkownik

Odp: [450l]Oscar Fish Tank 28/10/2013 17:05 #48243

deadend napisał:
Oglądając zamieszczone przez autora wątku fotografie, odnoszę jednakże wrażenie, iż pozostawiony osobnik pielęgnicy pawiookiej odmiany 'red tiger' jest ładniejszy. Być może mylnie, bo jedynie na podstawie nielicznych zdjęć oceniam, iż ten tiger oddany jest posiadaczem większej gały ocznej co nie świadczy o nim lepiej niż jego pozostawionym koledze.

O gustach się nie dyskutuje... generalnie tamten miał więcej czerwieni i byl ciemniejszy- bardziej kontrastowy. Gały mialy chyba podobne, ale ciesze sie, ze ktos uwaza ze zostawilem ladniejszego.
  • borseey
  • Użytkownik

Odp: [450l]Oscar Fish Tank 31/10/2013 10:13 #48251

Ciekawy pomysł na tło ... A rybki po prostu piękne, bardzo ładny odcień czerwieni, też chciałabym takie mieć
  • martan17
  • Użytkownik

Odp: [450l]Oscar Fish Tank 24/12/2013 22:41 #48346

Zostawioną parę sprzedałem... Oto ostatnia fotka przed rozstaniem...

_MG_9405.JPG

W związku z przeprowadzką zamierzałem na jakiś czas zlikwidować zbiornik. Później chciałem powrócić do malawi i aulonocar. Ostatecznie jednak odchowuje 7szt. młodych red tigerów, w końcu się doczekałem...

_MG_9422.JPG

_MG_9438.JPG
  • borseey
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 24/12/2013 22:42 przez borseey.

Odp: [450l]Oscar Fish Tank 24/12/2013 22:58 #48347

Po 2 tygodniach u mnie lekko podrosły. 2 z nich nie chciały jeść, wydalały przezroczysty, ciągnący się kał i bardzo schudły- wlałem do wody preparat odrobaczający- jest już lepiej. Ryby są bardzo żarłoczne i tłuką się między sobą niemiłosiernie, aż są całe poranione, ale to chyba norma. Największe maja po 9cm. Karmie je obficie hikari cichlid gold i różnymi mrożonkami.
W planach wywalenie roślin i halogena ledowego nad nimi, bo tylko strasznie glony rosną. Latem zrobię nowe tło na wszystkich 3 scianach trochę innym sposobem. Wywalę też korzenie, bo pewnie będą już niepotrzebnie zajmowały miejsce, poza tym strasznie barwią wodę co mi się nie podoba, także poza tłem pozostanie tylko piasek. Pokombinuje tez coś z oświetleniem- pewnie będą 2 świetlówki power glo + ?grolux?.

_MG_9486.JPG

_MG_9492.JPG

_MG_9510.JPG

_MG_9511.JPG

_MG_9516.JPG

_MG_9528.JPG

_MG_9532.JPG

Pozdrawiam.
  • borseey
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 24/12/2013 23:00 przez borseey.

Odp: [450l]Oscar Fish Tank 24/03/2014 23:07 #48490

Mała aktualizacja...

Wczoraj wywaliłem korzenie, bo wkurzało mnie, że ciągle barwią wodę. Z resztą i tak niebawem byłoby z nimi za ciasno.
Zrobiłem też oświetlenie z diod power led, ale jeszcze go nie zamontowałem.

Jedna z 6 pawic jest najmniejsza, stado ją chyba odtrąciło i siedzi non stop w komorze filtra. Jak wychodzi- dostaje baty. Pozostałe ostatnio się uspokoiły i już się tak nie biją.
Nie mogę się doczekać kiedy dobierze mi się para. Pierwsze oznaki zainteresowania tarłem już wykazują bo czasem ocierają się o siebie charakterystycznie się trzęsąc, jednak nie zauważyłem żeby jakieś 2 były szczególnie bardziej zainteresowane sobą. Są bardzo stadne, pływają razem jak cielaki i rzadko się rozdzielają.
Generalnie pawiookie są bardzo... nieprzewidywalne. Zachowują się zupełnie inaczej, niż wszystkie gatunki które hodowałem dotychczas. Ciekawe jest to, że stają się płochliwe w obecności obcych osób. Trzeba też uważać wkładając ręce do akwarium bez pokrywy, bo często w obliczu zagrożenia budzą w sobie instynkt ryb latających i czasem trzeba je potem gonić po dywanie. W nocy też bardzo lubią pokazywać jakie są skoczne nawalając w pokrywę.

Niebawem planuje zmienić tło z powrotem na jednolite czarne tym razem ze spienionego pcv z kominem na filtr. Jednak takie najbardziej mi odpowiada...

sorry za brudne szyby...

http://zapodaj.net/ce84b33e01e0b.jpg.html

http://zapodaj.net/f3521af8cd0f0.jpg.html

http://zapodaj.net/6c1373c456000.jpg.html

http://zapodaj.net/ec83fd1f27326.jpg.html

http://zapodaj.net/c80c68a1994db.jpg.html
  • borseey
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.22 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.