sobota, wrzesień 26, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Białe Brudasy ;) => Jaguary od 9 str
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Białe Brudasy ;) => Jaguary od 9 str

Odp: Białe Brudasy ;) => Jaguary od 9 str 24/04/2020 02:01 #50890

Hej.

Jak się miewają Jaguary? Sam się zastanawiam czy nie połączyć ich z pawiookimi w 720l, zawsze mi się podobały. Twoje akwarium to chyba nie standardowe 450 150x50x60?

Mam jeszcze pytanie odnośnie Twoich brudasów. Na początkowych zdjęciach wyglądały na nieco bardziej brudne niż potem, z wiekiem ten czarny kolor trochę zanika?jak to jest?
  • borseey
  • Użytkownik

Odp: Białe Brudasy ;) => Jaguary od 9 str 29/04/2020 12:40 #50895

Dokładnie, baniak długi na 60. I niestety, ale powoli robi się ciasno

Co do Brudasków to, dokładnie jak zauważyłeś, z wiekiem oraz przy dobrej diecie czarne umaszczenie zanika, chociaż różnie bywa czasem mogą zostać jakieś drobne naleciałości.
Musisz pamiętać jedno, że to nie są Albinosy (te są całe białe = nie mają czarnego pigmentu) 99% w handlu to Latino. Ty posiadasz Latino Red Tiger. Podsyłam cytat:

"Albino oscar" / "Lutino Oscar" - pod tym pojęciem kryją się wszystkie pielęgnice pawiookie posiadające jasną podstawową barwę ciała. Prawdziwe albinosy - nie posiadające żadnego barwnika - są bardzo rzadkie. Spotykane w handlu - najczęściej nie należą nawet do grupy "Albino" - ze względu na obecność czarnego barwnika, najczęściej na płetwach, czasem także "prześwitywania" zieleni czy brązów na całym ciele (ryba taka sprawia wrażenie "ubrudzonego" albinosa). Istnieje także albinotyczna forma Red Oscar oraz Albino/Lutino Red Tiger.
  • omega
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.14 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.