czwartek, lipiec 27, 2017
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Białe Brudasy ;)
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Białe Brudasy ;)

Odp: Białe Brudasy ;) 16/03/2016 13:26 #49622

fabio napisał:
No I piekna robota,teraz tylko pytanie co dalej? Plany co do ikry? Zostawisz z rodzicami czy do kojca? tak czy inaczej gratulacje

Dzięki!
Ikrę zostawiam z rodzicami. Co ma być to będzie. Jeżeli same nie wpieprzą (a niestety widziałem dziś kikla skubnięć ) to narybek powinien dać radę.
Obsada to: 1 zbrojnik niebieski który głownie śpi gdzieś w korzeniu, 1 kiryśnik czarnoplamy, 1 kirysek pstry i dwie małe akary błękitne (wpuszczone na pokarm, ale szczęśliwie dają radę). Czyli towarzystwo raczej płochliwe i stosunkowo małe. Jest jeszcze stempel (Pawica), ale czeka na adopcję...
  • omega
  • Użytkownik

Odp: Białe Brudasy ;) 16/03/2016 19:01 #49623

Zbrojnik i kirysek nocą mogą pozamiatać elegancko .
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp: Białe Brudasy ;) 17/03/2016 14:37 #49624

Nie wiem czy to wina ww. ale ikry juz nie ma Zakładam, że w przyszłości będzie lepiej. Lepiej będą bronić lub same nie zjadać Ale i tak fajnie, że się dobrała parka

PS co ile średnio pawice podchodzą do tarła?
  • omega
  • Użytkownik

Odp: Białe Brudasy ;) 17/03/2016 15:35 #49625

Od 2 tygodni do nigdy
To drugie raczej nie realne bo jak raz zaczęły to teraz jak z kura nioska, regularnie co jakiś czas
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp: Białe Brudasy ;) 25/03/2016 13:16 #49633

Dziwna sprawa, Stempel (ten trzeci) zdominował dobraną parkę Zajął 2/3 baniaka i nie myśli o poprzestaniu, a parka dusi się w kącie. Obecnie czekam na odpowiednią osobę, która by przygarnęła owego zbója (zakładam, że to samiec). Ale mam pytanie, czy jak odłowię go na kilka godz. i wpuszczę ponownie to coś się zmieni? Czy jednak za krótko?
  • omega
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 26/04/2016 10:13 przez omega.

Odp: Białe Brudasy ;) 25/03/2016 20:40 #49634

Odłowienie na 1-2 dni i przebudowa wystroju podczas nieobecności stempla.
  • tuptus
  • Użytkownik
Za tę wiadomość podziękował(a): omega

Odp: Białe Brudasy ;) 22/05/2016 12:25 #49681

U mnie zmiany. Już jakiś czas temu odłowiłem dobranego samca zostawiając Stempla, chcąc zeswatać go z 'zajętą' już samiczką. Tuptus miał rację i pomimo szorstkiej relacji natura wygrała i podeszły do tarła. Tu Tuptus również się nie mylił, jak kura nioska średnio co 2-3tyg. Razem właśnie podeszły do 3ciego tarła. Ikry nie wyławiam więc po max 2-3 dniach znika (na 99% same je wcinają).
Teraz 3cia próba, ale dziwna sprawa, po złożeniu ikry i przebytej nocy samiec stał się bardzo agresywny w stosunku do samiczki. Sam pilnuje ikry nie pozwalając się jej zbliżyć. To normalne? Czy wynika raczej z faktu niedobranej pary?

Poniżej kilka fotek. Co można zauważyć to to, iż ikra składana jest dużo dokładniej niż za pierwszym razem i raptem kilka jajeczek spada na piasek.

• omega
  • Użytkownik

Odp: Białe Brudasy ;) 22/05/2016 23:29 #49682

Uczą się, będzie coraz lepiej. Problemy z komunikacją po tarle to IMO właśnie efekt braku samowolnego dobrania się pary. Zostaje inkubacja sztuczna lub możesz zaryzykować z pozostawieniem jednego z rodziców. Gód lak
  • tuptus
  • Użytkownik

Odp: Białe Brudasy ;) 23/05/2016 13:50 #49683

Dziś znów wielka miłość. Razem opiekują się i bronią ikry, a wczoraj korzenie fruwały. Cholera wie... mam nadzieję, że w końcu się dotrą i nie będzie już przemocy w rodzinie
  • omega
  • Użytkownik

Odp: Białe Brudasy ;) 23/05/2016 15:11 #49684

Moze ta para lubi na ostro?
  • tuptus
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.21 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.