czwartek, listopad 23, 2017
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Oczko w głowie
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Oczko w głowie

Odp: Oczko w głowie 01/01/2017 20:45 #49978

Pawice niczego sobie ładne.
Oglądałem filmik i nie widzę tutaj dużej agresji.
U mnie walki były dużo bardziej agresywne aż woda w zbiorniku podskakiwała
Ale może u Ciebie tez tak będzie jak ryby będą większe.

Odp: Oczko w głowie 03/01/2017 11:45 #49979

No one się rozkręcają dopiero. Nawet 20 cm nie mają, więc nie robią takiego bałaganu jak albinosy. A woda owszem, nie raz kapie na podłogę

Wiesz, mi chodzi o to, że wybierałam konkretne sztuki z nadzieją, że trafię parę. Jestem więc ciekawa swojej celności i każde takie "akcje" i zaloty są dla mnie frajdą
  • Ann
  • Użytkownik

Odp: Oczko w głowie 17/01/2017 18:46 #49981

Pamiętam jak moje się dobierały... było ich 6szt później 4, 3 aż wreszcie zostały dwie. I do czasu aż nie zobaczyłem młodych to w 100% pewny nie byłem czy aby to nie są 2 samiczki. Dopiero za 9x się coś wykluło. W okresie zimowym zdecydowany regres, nic! Ale tak teraz patrzę to znów zainteresowanie rośnie (i nie tylko )
Także wiem co czujesz i 3mam kciuki za miedziaki!!!
  • omega
  • Użytkownik

Odp: Oczko w głowie 04/03/2017 11:40 #50002

Niestety u mnie przez zimę ciągle jakieś podchody i nic więcej, ale od paru dni robi się goręcej i ciekawiej u obydwu par

Co do oscarów jestem na 99% pewna że jeden to samiec, pytanie jak druga... Poza tym ładnie rosną i trochę zmieniają stosunek do siebie.
  • Ann
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 04/03/2017 11:58 przez Ann.

Odp: Oczko w głowie 06/03/2017 10:55 #50006

Będzie dobrze! Z 4szt na pewno jakaś parka się trafi. Może być i tak, że dobierze się miedziak z lutino
  • omega
  • Użytkownik

Odp: Oczko w głowie 06/03/2017 12:21 #50009

To nie tak Co do albinosów to kupowałam je jako dobraną parę, wiem który to samiec i samica i składały już u mnie ikrę. Chodzi mi tylko o te dwa miedziaki, bo te kupowałam jakiś czas później w sklepie i wybrałam spośród kilkunastu mając nadzieję, że to samiec i samiczka. Podrosły, dojrzały płciowo, zaczynają czyścić kamień i tym podobne. No więc może niedługo zagadka się rozwiąże
  • Ann
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 06/03/2017 12:22 przez Ann.

Odp: Oczko w głowie 06/03/2017 13:20 #50011

aaaa no to faktycznie z lekka inna sytuacja W takim wypadku, gdy dobrała się już jedna parka, to ta druga może mieć ciężej - zakładając, że w ogóle jest to parka. Albinosy w takim wypadku mogą zdominować cały baniak.
Btw z tego co kojarzę to nie masz jakiegoś mega dużego zbiornika, stąd ciekaw jestem jak udało Ci się uchować te miedziaki? U mnie gdy dobrała się para i składała ikrę to reszta miała z lekka przerypane
  • omega
  • Użytkownik

Odp: Oczko w głowie 06/03/2017 20:08 #50013

No zbiornik nie jest imponujący, 1,5 m długości. Jakoś sobie radzą, chyba dlatego, że to małe szatany. Nie dają sobą pomiatać
Widziałam, gdzieś fajne rozwiązanie. Ktoś przedzielił zbiornik sztywną siatką przymocowaną do rurek na przyssawki. Myślałam żeby coś takiego wykombinować jak będzie zbyt ostro.
  • Ann
  • Użytkownik

Odp: Oczko w głowie 08/03/2017 10:16 #50020

Ann napisał:
To nie tak Co do albinosów to kupowałam je jako dobraną parę, wiem który to samiec i samica i składały już u mnie ikrę.

No popatrz, albo przegapiłem, albo się nie Pochwaliłaś W takim razie mam kilka pytań. Ile razy już składały ikrę? Czy coś się wykluło czy wcześniej zostały wszamane? Jak z relacjami rodziców w trakcie ikry, tj. kto się opiekuje ikrą i czy jest zgoda czy np jak u mnie samiec przegania samiczkę?
  • omega
  • Użytkownik

Odp: Oczko w głowie 08/03/2017 14:54 #50021

Może i nie napisałam tak konkretnie. U mnie złożyły ikrę niedługo po zakupie. Maluchy się wykluły, zaczynały już same pływać, ale z dnia na dzień było ich coraz mniej no i kicha Widziałam, że rodzice brali w pysk jak maluch się oddalił, ale tylko po to żeby przenieść w bezpieczne miejsce, więc nie wiem kto winny. Co co relacji to głównie był spokój, ale chwilami samcowi odbijało i odganiał żonę Jednak większość czasu opiekowali się wspólnie.
Potem nastała zima, były lekkie zaloty, ale nic poza tym. Od paru dni zaczyna się więcej dziać więc może w końcu...
  • Ann
  • Użytkownik
Za tę wiadomość podziękował(a): omega
Wygenerowano w 0.20 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.