niedziela, wrzesień 24, 2017
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Oczko w głowie
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Oczko w głowie

Odp: Oczko w głowie 24/03/2017 15:04 #50105

Hah! Teraz to ja nagrywałam składanie ikry Jak będę miała dłuższą chwilę czasu to przebiorę i wrzucę seanse

Miałam szczęście, że siedziałam dziś w domu
  • Ann
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 24/03/2017 15:07 przez Ann.

Odp: Oczko w głowie 27/03/2017 13:00 #50112

Ok, więc...działo się
Składanie ikry zajęło samicy ponad 2 godziny. Przez ok. pół godziny samiec jeszcze zapładniał a samica głównie "sprzątała" to co spadło. Ogólnie samica składała "porcję" i pędziła odgonić wrogów(zza szybki ). Samiec jedynie sobie zapładniał w spokoju
Para jak na razie jest zgodna, wszystko robią wspólnie.

To tak w połowie. Dla ścisłości samica to ta z plamkami.

A tu pod koniec.

I to tyle dobrych wiadomości...dziś ikry coraz mniej, w dodatku zaczęły im korzenie przeszkadzać i jak się przysadzi to robi jeden wielki rabarbar i parę jajeczek popłynęło w siną dal...
Jeżeli się nie mylę to większość chyba po prostu spleśniała...Poprzednio też pojawił się taki nalot, ale mimo to coś tam się wykluło. Czym to może być spowodowane? Po złożeniu wyglądała, że jest dobrze zlepiona i trzyma się kamienia, więc myślałam że samiec dobrze zrobił robotę...
  • Ann
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 27/03/2017 13:36 przez Ann.
Za tę wiadomość podziękował(a): omega

Odp: Oczko w głowie 27/03/2017 17:41 #50114

No i super, piękne ujęcia ładnie widać pokładełka i współpracę ryb. Wiadomo samiec robi swoje nie zważając na gapiów i kamery
ann napisał:
I to tyle dobrych wiadomości...dziś ikry coraz mniej

Z czasem będzie lepiej, dojdą do perfekcji więc nie ma co się smucić (Chciałabyś tak jak z zebrami? ;> )
Jeżeli chodzi o nalot i pleśń to hmm nie wiem, najprościej zwalić na parametry medium. Najlepsze dla ikry to filtracja i napowietrzanie, mniej ale także, intensywność światła i temp. Z temp ostatnio coś Kombinowałaś, może warto ciut obniżyć?
  • omega
  • Użytkownik

Odp: Oczko w głowie 27/03/2017 19:47 #50115

No miałam nadzieje i to spore. W dodatku widząc jak sprawnie im to idzie...
Grzałkę zamontowałam przy tarle na 27 stopni. Mogła być za wysoka? Ja bardziej myślę, że może pęd wody za duży? To zaraz przy filtrze. Dziś robiłam teścik(paskowy niestety) i ogólnie ok, może no3 trochę za duże. Dawno nie czyściłam. Nie wiem co było przyczyną.
Szkoda...po ikrze ani śladu, ale przynajmniej pamiątka została

Tak poza tym to chyba pożegnam się z miedziakami

No a zdjęcia - uczę się na nowym aparacie
  • Ann
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 27/03/2017 19:48 przez Ann.

Odp: Oczko w głowie 28/03/2017 10:20 #50117

Ann napisał:
Grzałkę zamontowałam przy tarle na 27 stopni. Mogła być za wysoka?

Ja jak chcę zrobić dobrze swoim to podkręcam na 25st.C Standardowo mam ok 22st.C (brak grzałki)
Ann napisał:
Ja bardziej myślę, że może pęd wody za duży? To zaraz przy filtrze

Nie, filtracja i napowietrzenie to podstawa 'dobrej ikry' o to bym się nie martwił - i to jeszcze na ssaniu. Ewentualnie gdybyś Miała ustawiony wylot bezpośrednio na, i to jeszcze musiałby być bardzo silny strumień.
Ann napisał:
Szkoda...po ikrze ani śladu, ale przynajmniej pamiątka została

Nie pękaj U mnie w okresie letnim prawie jak w zegarku co ok 2tyg - jak kura nioska (co trafnie określił Tuptus)
Ann napisał:
Tak poza tym to chyba pożegnam się z miedziakami

No proszę Cie? Why? Nie dobrała się parka? Czy po prostu wolisz białasy?
  • omega
  • Użytkownik

Odp: Oczko w głowie 28/03/2017 11:28 #50118

U mnie bez grzałki jest 25st.C ale wyłączę ją dziś.

No jakiś czas po zapłodnieniu ikra ładnie się zlepiła i nawet wachlowanie jej nie ruszało, więc myślałam że jest git
Skoro nie to, to może parametry? Szukałam konkretnej odpowiedzi, ale brak. Tak więc moje pytanie - podajcie jakie parametry są sprzyjające dla ikry?

Będę czekać na kolejne podejście, teraz mam czas na porządki w akwa

Co do miedziaków to ciężko mi się rozstać Są wręcz książkowe. Może i będzie parka. Wykopały dołek, coś tam się stroszą do siebie, ale co z tego. Po podzieleniu akwa trochę ciasno i boję się żeby nie skarłowaciały. Wolę skupić się na białasach i najwyżej dokupić jakieś małe, żywe "tło". Myślałam o ziemiojadach. Co mi polecicie?
  • Ann
  • Użytkownik

Odp: Oczko w głowie 07/04/2017 15:59 #50125

Nikt nie chce poradzić?

Tak przy okazji
  • Ann
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 07/04/2017 15:59 przez Ann.

Odp: Oczko w głowie 13/05/2017 11:35 #50142

Jak tam miedziaki? I w ogóle co tam?
  • omega
  • Użytkownik

Odp: Oczko w głowie 15/05/2017 12:50 #50143

Dobrze rosną, kombinują i szukają swojego kąta. Cieszę się chwilowym spokojem, bo białe zaraz znów zaczną tarło i będą walki. Miedziaki ogólnie są na sprzedaż, ale nie śpieszy mi się, bo nie wiem co zamiast nich kupić żeby było w miarę zgodnie
  • Ann
  • Użytkownik

Odp: Oczko w głowie 16/05/2017 13:54 #50144

Ann napisał:
Miedziaki ogólnie są na sprzedaż...

Tak wiem, dlatego właśnie pytałem jak idzie, czy jest jakieś zainteresowanie czy cisza?
Dokup czerwone diabły (Red Devil) lub cytrynowe (Midas) napewno się dogadają
  • omega
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.22 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.