czwartek, grudzień 14, 2017
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Oczko w głowie
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Oczko w głowie

Odp: Oczko w głowie 06/07/2017 09:51 #50189

@up
I jak? Zakładam, że kolejny raz nici z narybku... Może następnym razem gdy wyklują się młode (lub już na etapie zapłodnionej ikry) przenieś je do innego dobrze filtrowanego zbiornika? Narybek w prosty sposób odessiesz wężykiem, a kamień? Cóż, to tylko ręka
  • omega
  • Użytkownik

Odp: Oczko w głowie 12/07/2017 13:19 #50201

Kolejny raz nici aczkolwiek coraz lepiej. Odkryłam, że powodem znikania narybku było gaszenie światła na noc. Teraz zostawiałam takie minimalne nocne. Wylęgło się dużo. Część "odeszła" przeze mnie, gdy kombinowałam rozdzielenie akwa(długa i dramatyczna historia ). Parę sztuk, które zapuściły się zbyt daleko odłowiłam i to nie był dobry pomysł. Zdychały jedna po drugiej. Reszta została z rodzicami i radziły sobie świetnie. Zaczęły same żerować, jednak rodzice się "znudzili". Samcowi coś walnęło na łeb i jakby chciał zaczynać następne zaloty. Wszystko latało do góry nogami. Wyłowiłam do kotnika gdzie są małe zeberki i znów mój błąd. Pawiczki pozdychały a zeberki rosną jak na drożdżach. Dziś mam kolejną ikrę pawiookich i kolejną zeberek. Plan jest taki - niech się dzieje co chce Rozdzielę tylko akwa na pół(już mam dobry sposób) i będą z rodzicami ile się da. Ogólnie to w obydwu akwariach jak w fabryce. Pawiookie, zebry, pyszczaki, glonojady...kocą się jedne po drugich.

Było już tak ładnie...

Mała zebra albinos

• Ann
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 12/07/2017 15:08 przez Ann.
Za tę wiadomość podziękował(a): omega

Odp: Oczko w głowie 13/07/2017 14:35 #50203

No ładne cacko
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Ann

Odp: Oczko w głowie 19/07/2017 20:49 #50205

Kolejne rosną
  • Ann
  • Użytkownik

Odp: Oczko w głowie 23/07/2017 22:52 #50206

Biore 15szt jeśli Ci się uda odchować.
Serio...serio...
  • tuptus
  • Użytkownik

Odp: Oczko w głowie 25/07/2017 17:58 #50207

Tuptuś bardzo bym chciała, ale jeśli chodzi o pawiookie to marne szanse. Chyba mam za słabą wodę, albo za mało się staram. Niech odpoczną i za którymś razem wezmę się do roboty.
Za to zeberki jak najbardziej będą do wzięcia Około 15 sztuk ma się wyśmienicie w kotniczku a następna porcja również sobie radzi w ogólnym
  • Ann
  • Użytkownik

Odp: Oczko w głowie 26/07/2017 12:51 #50208

Nie udało się?
Zeberki mogę wymienić na tygodniowe rocio
  • tuptus
  • Użytkownik

Odp: Oczko w głowie 29/07/2017 12:29 #50217

Chodzi Ci o niebieskołuską? Jeśli tak to podziękuję Jak podrosną to mogę Ci nawet za darmo parę sztuk podarować, tak po znajomości
  • Ann
  • Użytkownik

Odp: Oczko w głowie 01/08/2017 16:25 #50219

U mnie zeberki to mogą posłużyć jako karmówka dla płaszczek
Za to pawie chcę żeby zrobic niespodzianke małżowinie bo ma do nich ogromny sentyment.
  • tuptus
  • Użytkownik

Odp: Oczko w głowie 09/08/2017 19:04 #50242

Oooo nie moich dzieciaczków własnych kochanych na karmówę nie oddam! Chociaż jak teraz kolejne ok. 50 sztuk się uchowa...

Pawiczek też sporo się wylęgło. W sobotę powinny już zacząć same pływać. Rozdzieliłam akwa na pół i zobaczymy co tym razem się podzieje...Wątpię w sukces ale jeśli... to prezent oczywiście masz zarezerwowany
  • Ann
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 09/08/2017 19:07 przez Ann.
Wygenerowano w 0.20 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.