środa, sierpień 23, 2017
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Oczko w głowie
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Oczko w głowie

Odp: Oczko w głowie 10/08/2017 09:59 #50244

Mega są te maluchy pawic! No Ann masz Ty rękę do białasów
  • omega
  • Użytkownik
Za tę wiadomość podziękował(a): Ann

Odp: Oczko w głowie 10/08/2017 19:38 #50246

Co z tego jak nic nie mogę odhodować...
  • Ann
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 10/08/2017 19:38 przez Ann.

Odp: Oczko w głowie 11/08/2017 11:48 #50247

Jeżeli Wykluczyłaś 'osoby' trzecie np zbrojniki to można także odłowić samiczkę i zostawić samego samca wtedy nie będzie jej tłukł i się rozpraszał. U mnie to był główny problem. Pytanie czy masz taką możliwość...
Niemniej uważam, że to tylko kwestia czasu, aż uda Ci się odhodować maluchy No bo jak nie Ty to kto? Zostałaś sama na placu boju
  • omega
  • Użytkownik

Odp: Oczko w głowie 11/08/2017 18:00 #50248

Zbrojniki już dawno zostały wymeldowane do drugiego akwa. Żadnego pożytku z nich Pary raczej nie muszę rozdzielać bo nie widziałam ani razu małżeńskich kłótni między nimi Dzielą obowiązki po połowie. Problem u mnie tkwi raczej w parametrach, albo w tym że za wcześnie oddzielałam maluchy od rodziców.

Będę próbować, może w końcu się uda
  • Ann
  • Użytkownik

Odp: Oczko w głowie 12/08/2017 17:07 #50249

Porozmawiaj z Klatą, jemu się udało.
  • 1andy1
  • Użytkownik
Za tę wiadomość podziękował(a): Ann

Odp: Oczko w głowie 14/08/2017 07:33 #50251

Zastanawia mnie jedno...Spora część maluchów pływa uparcie przy powierzchni, albo wciskają się w każdy kąt. Zebry pływają normalnie i żerują na korzeniu, więc to chyba nie kwestia tlenu?
  • Ann
  • Użytkownik

Odp: Oczko w głowie 15/08/2017 19:14 #50254

Uważam że rozmnożenie czystych albino jest problemem genetycznym. Śmiem twierdzić że gez albinizmu u czystych rodziców jest na tyle letalny że młode mają spowodowane nim wady lub niedorozwoje które powodują ich śmierć.
Może dlatego jest tak trudno o czyste albinosy bo żeby rozmnożyć albinosy trzeba je pomieszać z brudasami żeby ten gen albinizmu nieco wytłumić i podnieść przeżywalność młodych.
Może niezbyt jasno się wyraziłem ale chyba każdy kto cokolwiek uważał na biologii wie o co chodzi
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp: Oczko w głowie 16/08/2017 10:04 #50255

Masz rację tuptuś Przyglądałam się młodym. Część wygląda ok, czarne oczka, widoczny kręgosłup. Natomiast ponad połowa jest cała biała. Mają jakby "zamglone" oczy no i ogólnie wyglądają anemicznie I właśnie ta część zwykle pływa przy powierzchni, nie żeruje i pływają jakby na oślep. Wygląda to właśnie jakby nie rozwinęły się prawidłowo. Zwłoki które znajduję też są tych anemicznych. Tak więc cała nadzieja pozostaje w tej grupie silniejszych
  • Ann
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 16/08/2017 10:06 przez Ann.

Odp: Oczko w głowie 16/08/2017 11:21 #50258

A może zainwestować w jakieś mega-hiper jedzonko dla narybku? Wiesz dużo białka i witamin co by wzmocnić brzdące?
Ann jak Ci się uda to będzie tym większa radość i duma!
  • omega
  • Użytkownik

Odp: Oczko w głowie 16/08/2017 20:35 #50259

Genetyki pokarmem nie naprawisz.
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)
Wygenerowano w 0.20 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.