wtorek, lipiec 23, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

young gunz!
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: young gunz!

Odp: young gunz! 12/03/2008 08:52 #5258

Kolorki nie złe, rozmiarek ok (ciałko, oczka itd) ale karmić! karmić! karmić! Brzuszek musi być cały czas okrągły , no może lekko kwadratowy . W przypadku takich maluchów to istotne, zdrowe jedzą cały czas .

Jeżeli bywasz dużo poza domem i nie ma ich kto karmić często a niewielkimi porcjam, to polecam rozwiązanie z wpuszczeniem stadka neonów, albo żabek, wówczas rybki elegancko podkarmiają się same w miarę potrzeb.

Jak kondycja maluchów? Szczególnie interesuje mnie ten z umieralni ryb Discusem zwanej , bo pisałeś, w innym wątku, że nie było idealnie?

Powodzenia w tuczeniu rybasków.

Marek
  • King
  • Moderator

Odp: young gunz! 12/03/2008 10:17 #5261

ten z discusa nie przeżył , był u mnie jakieś 3-4 dni, nie zaakceptowały go w ogóle no i sam być moze widziałeś jaki był chudzielec, ale nie ma tego złego... i są dwa nowe

z karmieniem nie ma problemu mój brat też ma akwarium i ma doświadczenie w karmieniu pawiczek, bo zawsze jak gdzieś jechałem to on przejmował odpowiedzialność teraz nie ma mnie w domu od 1 do 3 dni w tygodniu więc jest nieźle i mam czas żeby rozpieszczać
rybki pcham do oporu, ale red na tym zdjęciu jest po dwudniowej głodówce, spróbowałem tego bo podejrzewałem coś z przewodem pokarmowym białe odchody i lekko spuchnięty odbyt, właśnie nakarmiłem i zobaczę jak to się zmieni bo tyłeczek już w normie jest
  • Flex
  • Użytkownik

Odp: young gunz! 12/03/2008 10:32 #5263

Flex napisał:
ten z discusa nie przeżył

Cholerna umieralnia , powinni zamknąć ten sklep a właściciela posadzić za znęcanie się nad zwierzętami. Z miesiąca na miesiąc jest tam coraz gorzej ze zwierzętami, za to ceny rosną w tępie logarytmicznym

Flex napisał:

spróbowałem tego bo podejrzewałem coś z przewodem pokarmowym białe odchody i lekko spuchnięty odbyt, właśnie nakarmiłem i zobaczę jak to się zmieni bo tyłeczek już w normie jest

Niech Cię nie przeraża to, że dupsko wygląda jak dysza wylotowa silnika rakietowego, to normale, bo małe walą kupska tak samo wielkie jak ich dorośli krewni , ale i rosną jak na drożdżach...
  • King
  • Moderator

Odp: young gunz! 12/03/2008 10:38 #5264

King napisał:
Niech Cię nie przeraża to, że dupsko wygląda jak dysza wylotowa silnika rakietowego, to normale, bo małe walą kupska tak samo wielkie jak ich dorośli krewni , ale i rosną jak na drożdżach...

no mam jeszcze trzy przecież, mniejsze od redów o jakieś 2cm, nie mają jakiegoś małego tyłka ale tym dwóm po prostu po przyjeździe do mnie lekko się zwiększył, teraz myślę że powinno być już wszystko w pełni ok

fotka dzikusów które z tyłkiem problemów nie miały i miec nie będą
  • Flex
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 12/03/2008 13:45 przez Flex.

Odp: young gunz! 12/03/2008 13:24 #5269

przyjrzyjmy się z bliska moja dziewczyna mówi na tą kłapacz bo podobno non stop kłapie pyskiem
  • Flex
  • Użytkownik

Odp: young gunz! 08/06/2008 10:48 #8756

tak sobie przeglądałem ten wątek i ta ryba co oddałem w piętek to właśnie 'kłapacz' nie wiem dlaczego ale fatalnie rosła, pomimo tego, ze była najmniejsza to wobec niej zerowa agresja, więc nie 'traciła' na gojeniu się obtarć w przeciwieństwie do 2 pozostałych dzikusów, a była w chwili oddawania 5-6 cm krótsza
o pozostałych dwóch nominatywnych, teraz mam nadzieję jak najdłużej utrzymać te cztery co zostały, bo każdą już tak lubię, że mogłoby być ciężko z decyzją oddania
  • Flex
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.22 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.