czwartek, wrzesień 19, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Słono mi :)
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Słono mi :)

Słono mi :) 16/03/2008 12:31 #5493

Chciałbym zaprezentować powstawanie akwarium morskiego. Nie jest wielkie ale na początek wystarczy. Wymiary 90x43x45, z sumpem. Filtracja odpieniacz beast 400p, pompy cyrkulacyjne to dwie maree 2400 plus powrót wody z sumpa OR 2500. Oświetlenie 4x39W oczywiście T5 2 x aktynika i dwie białe wszystko ATI. W akwarium jest ok 30 kg skały (nie mniej-a może z dwa kilo więcej:) ). Na razie bez korali, ryb itd - ponieważ skała została włożnona 12.03.2008r. Po woli ze skały wyrasta życie, które jest gratisem ponieważ skała jest z frachtu (Indonezja). Kilka fotek:

mieszanie soli

skała po odebraniu od kuriera

coś wylazło ze skały

po włożeniu skały do solanki

sump

a to dwóch dniach - zaczyna cos rosnąć i wyłazić ze skały (sorki za jakość zdjęć, ale aparat kiepski), na jednym jest szklany ukwiał aptasia-ale niech na razie rośnie jak będzie się panoszył to dostanie gorący kwasek cytrynowy

na razie to tyle, dziś porobię kilka zdjęć to umieszczę. Czekam na komentarze i opinie
Grzegorz
  • brzydzi
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 16/03/2008 12:38 przez brzydzi.

Odp:Słono mi :) 16/03/2008 13:08 #5500

Słona zaraza się rozprzestrzenia Bardzo fajny pomysł z "rozpadliną" pośrodku - bardzo optycznie powiększa zbiornik, gdy zastanawiałem się nad słonym też chciałem rozwiązać to w ten sposób. Niebiesko strasznie

To, co fajne w morszczyźnie - to właśnie nos przylepiony do szyby i sprawdzanie co i gdzie wylazło.. czas najwyższy na podobną manierę i w słodkim

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Słono mi :) 16/03/2008 13:12 #5501

Haha, Rafale już nie jest tak niebiesko-woda się wyklarowała i efekt jest inny-może to też przez aparat . Jak się uda (koles ma Nikona d300 ) to zrobię kilka nowych zbliżeń, bo rośnie kilka ciekawych rzeczy.
Grzegorz
  • brzydzi
  • Użytkownik

Odp:Słono mi :) 16/03/2008 18:55 #5525

Tak się przyglądam fotce sumpa.. Rury i zawory wyglądają jak Nibco/US Metrix czy też inna instalacja zimnowodna. A jak rozwiązane są śrubunki? Coś firmowego (akwarystycznego) czy kombinowane z powyższych systemów?

Druga zagwozdka to przegrody w sumpie - szyby wyglądają jak przyklejone do trzech ścianek (boki i dno), przelew wody jest tylko górą - tak powinno być w słonym?

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Słono mi :) 16/03/2008 19:22 #5528

Rafale - spostrzegawczośc na 5 . Tak instalacja to Nibco i Metrix, srubunki również tych firm oczywiście uszczelnione czarnym silikonem. Co do sumpa, woda przelewa się od góry do nastepnej komory a to z tego względu, jeżeli będę chciał mieć DSB (żywy piasek, który służy jako filtr biologiczny) to przepływ z dołu po prostu wypłukał by mi piaseczek. W akwarium morskim nie stosuje się żadnych biobali, ceramiki, czy innych więc nie ma potrzeby stosowania innego rozwiązania, co innego w słodkim. Co do cyrkulacji- to imo jest ok, sprawdzałem podczas wsypywania niewielkiej ilości soli i pęcherzyków powietrza jak sie zachowują i - cała skała jest obmywana, więc chyba oki. Szkoda, że ziomka nie byo u mnie to bym wstawił kilka zdjęć-zbliżeń-rurówek, i aptasi- bardzo ciekawie falują. Są też inne żyjątka, ale małe i ciężko jeszcze polemizowac co to może byc.
Grzegorz.
  • brzydzi
  • Użytkownik

Odp:Słono mi :) 16/03/2008 19:46 #5531

A jakiś śrubunek Ci może jeszcze został? Chętnie zobaczyłbym fotkę. Może być też link

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Słono mi :) 16/03/2008 19:55 #5534

A proszę bardzo - zawsze kupuję z zapasem .

Grzegorz
  • brzydzi
  • Użytkownik

Odp:Słono mi :) 16/03/2008 20:05 #5536

Jak długi jest gwint na "męskiej" części śrubunku? 10 mm? 15mm? Pytam się, bo zastanawiam się nad maksymalną grubością szkła, do jakiego można by zastosować te śrubunki. Przyglądając się stoczeniu na wierzchołku trzeba pewnie wkręcić z 7 mm, żeby mieć pewność połączenia.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Słono mi :) 16/03/2008 20:11 #5537

Jakieś 15-16mm. Akwa mam z 8 więc do 10 też by pasowało, ale czy do grubszej to nie wiem. Tam już niestety firmowe, niestety bo Nibco kosztują ok 3zł, a firmowe... 30.
Grzegorz
  • brzydzi
  • Użytkownik

Odp:Słono mi :) 16/03/2008 20:12 #5538

Rafal napisał:
... czas najwyższy na podobną manierę i w słodkim ...

Jaką manierę? Co kombinujesz? Gadaj wszystko, lepiej niż na spowiedzi....
  • kamyllo2
  • Moderator
Wygenerowano w 0.23 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.