wtorek, lipiec 16, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Ciasne, ale własne
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Ciasne, ale własne

Odp:Ciasne, ale własne 13/07/2008 10:24 #10604

Ceramikę Filtusa i zostawiłam gąbki. Az takiego kryształu nie miałam
  • Monika
  • Użytkownik

Odp:Ciasne, ale własne 21/07/2008 14:54 #10772

Moje testy kłamią. Jestem tego pewna. Nie ma takiej opcji aby przy kranovicie z Wodociągów Praskich w Warszawie leciała woda, która wraz z akwaryjna po podmianie da pH ponizej 6,4 a twardość węglanowa poniżej skali (najmniejsza wartośc na skali = 0)
Czyli nie wiem co w baniaku piszczy. Aczkolwiek jakoś się nie niepokoję bo nie wygląda na to aby coś złego się działo. Wytrzymamy do 1-go bez testów
  • Monika
  • Użytkownik

Odp:Ciasne, ale własne 21/07/2008 15:20 #10773

Może powtórz badanie tej wody z kranu za kilka dni. Wodociągi miewają takie jazdy, że dadzą coś do rur, nie mówiąc nic nikomu. Często te środki zmieniają parametry wody. Jak ją gotujesz do picia, to nie zauważysz, natomiast "surowa" woda to już inna bajka. W Olsztynie kiedyś była afera wśród akwarystów, bo były chyba dwa dni, podczas których po podmiankach były kłopoty z rybami. Przyczyna była dezynfekcja instalacji.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Ciasne, ale własne 21/07/2008 17:12 #10776

Powtórzę w takim razie. Tylko się zastanawiam co i ile mogli dać bo zazwyczaj woda idealna do tangi i malawi
  • Monika
  • Użytkownik

Odp:Ciasne, ale własne 21/07/2008 17:43 #10777

Może nic i faktycznie to wina testów, ale nie zaszkodzi sprawdzić .
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Ciasne, ale własne 25/07/2008 05:40 #10845

Testy rypnięte.
Dobrala mi się para. Trzecia ciągle poobijana. Dostała albo cios w oko, albo w czasie ucieczki rągnęła w oko. Ma niewielkie zbielenie. Trzyma się zdala od pary. Na razie walk jako takich nie ma.
  • Monika
  • Użytkownik

Odp:Ciasne, ale własne 25/07/2008 07:41 #10846

To pięknie. Teraz chyba czas na eksmisję?
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Ciasne, ale własne 25/07/2008 08:02 #10848

Chyba tak zanim nie dojdzie to płetwoczynów poważniejszych. To teraz trzeba znaleźć jej dom. Jej o ile teoria z promieniami płetw sluszna. Dobrana para tymi promieniami sie różni więc moim zdaniem teoria słuszna
  • Monika
  • Użytkownik

Odp:Ciasne, ale własne 25/07/2008 09:19 #10850

Jakiej wielkości są teraz twoje pawiookie Monika? Taki temacik do FAQ. Np w jakim wieku i przy jakiej wielkości pawiookie dobierają się w pary?
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Ciasne, ale własne 25/07/2008 09:25 #10851

Koniecznie z informacją o temperaturach, w których były przetrzymywane ryby. Ja dopiszę parę słów od siebie, wszyscy inni jak sądzę - którzy obserwowali swoje ryby - również.

I od razu, jak mówimy o FAQ - metody zapobiegania wzajemnej agresji - wszystko oczywiście z odnośnikami do tematów na forum, ew artykułów. Jeśli ktoś jest chętny - zapraszam do stosownego wątku, gdzie pracujemy nad FAQiem.

Monika - gratuluję, choć imo powinnaś się spieszyć z redukcją. Te mendy są bardzo konsekwentne, więc nie chciałbym, byś któregoś dnia zastał martwą rybę lub zastanawiała się jak wyłowić gruz ze świetlówki walający się na dnie.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator
Wygenerowano w 0.25 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.