wtorek, lipiec 16, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Ciasne, ale własne
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Ciasne, ale własne

Odp:Ciasne, ale własne 20/08/2008 19:29 #11574

Dokładnie...nie dość że ciężko je złapać akurat z linijką przy szybie to jeszcze pomiary nie są dokładne:huh: ...ja swoje co parę miesięcy odławiam siatką,wkładam do płaskiej miski z wodą i mierzę...

Tomek
  • tomled28
  • Użytkownik

Odp:Ciasne, ale własne 20/08/2008 20:14 #11575

O Jezu... po co ? Prostszą i dość dokładną metoda jest zrobienie fotki całego akwarium, aby było widać ryby bokiem i na zasadzie proporcji (bardzo prostych) określić długość ryb. Na monitorze przyłożyć linijkę do ryby - odczytać centymetry długości. Zmierzyć na monitorze długość akwarium. Rzeczywistą długość akwarium znamy.

Proporcja:

długość rzeczywista akwarium ( A ) [cm]- długość akwarium na monitorze ( B ) [cm]

długość rzeczywista ryby ( X ) [cm] - długość ryby na monitorze ( C ) [cm]

X = A * C / B

Polecam. Po co ryby stresować odławianiem?
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Ciasne, ale własne 20/08/2008 20:23 #11576

Cały "zabieg" trwał może 10 sekund i robiłem takie pomiary co 4/5 miesięcy ale faktycznie po co stresować rybki jak jest lepszy(bez stresowy:) ) sposób na zmierzenie ich ...dzięki na pewno skorzystam;)

Tomek
  • tomled28
  • Użytkownik

Odp:Ciasne, ale własne 20/08/2008 20:52 #11577

Wg proporcji (czemu mi to nie przyszło do głowy ????) maja ok 23 cm. Nie jest to pomiar dokładny bo nie robiłam jeszcze zdjęcia w tym celu. Jutro przyczatuję mając w nosie walory "estetyczne".
  • Monika
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.18 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.