wtorek, lipiec 23, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Ludzie zwariowałem, znowu Pawiookich nakupowałem ;)
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Ludzie zwariowałem, znowu Pawiookich nakupowałem ;)

Ludzie zwariowałem, znowu Pawiookich nakupowałem ;) 24/04/2008 23:56 #6728

Rybki kupione dziś "na worki" w Łodzi na giełdzie. Oczywiście Albinoski. Na razie są "pod obserwacją" w mojej 114 l dawnej Rakowni, z prawie 70 małych raczków na pokarm. O dziwo 4 cm Pawiczki już się biorą za 1,5 cm raki.

Rybki to mocno "podkolorowaa" malezja. Mam zamiar podpaść je w tym zbiorniczku i potem wybrać 4 ładne bialutkie tygryski. Fotki kiepskie bo baniak nie oświetlony, więc bez lampy się nie dało:

• King
  • Moderator
Ostatnio zmieniany: 28/04/2008 22:23 przez King.

Odp:Ludzie zwariowałem, znowu Pawiookich nakupowałem ;) 25/04/2008 08:15 #6742

Kurcze, ale śliczne te Twoje maluszki Jestem tu od niedawna z Wami a już mam wrażenie że tu wszyscy są lekko szaleni. Nie wyłączając mnie Np wczoraj tarłam marchewkę do wiadra na dżdżownice które od jakiegoś czasu hoduję Ciekawa forma opętania ...
  • Eva
  • Użytkownik

Odp:Ludzie zwariowałem, znowu Pawiookich nakupowałem ;) 25/04/2008 09:01 #6745

Eva napisał:
Kurcze, ale śliczne te Twoje maluszki Jestem tu od niedawna z Wami a już mam wrażenie że tu wszyscy są lekko szaleni.

Mam to samo wrażenie.

Eva napisał:

Np wczoraj tarłam marchewkę do wiadra na dżdżownice które od jakiegoś czasu hoduję

No i już aż się prosi artykulik o hodowli dżdżownic. Może też bym spróbował, ale absolutnie nie wiem jak się do tego zabrać? Czapeczki czekają

Marek
  • King
  • Moderator

Odp:Ludzie zwariowałem, znowu Pawiookich nakupowałem ;) 25/04/2008 09:11 #6746

Nie wiem na ile mogliście zaobserwować ale u mnie dżdżownice przeżywają w akwarium 2 doby. Może mogą dłużej, ale pawcie juz im nie dały
  • Monika
  • Użytkownik

Odp:Ludzie zwariowałem, znowu Pawiookich nakupowałem ;) 25/04/2008 09:46 #6753

Wydają się być faktycznie sporo czyściejsze, niż poprzednie 'połowy' w Łodzi. Tygryski są dość ciekawie znaczone, więc kolorystycznie przyzwoicie rokują.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Ludzie zwariowałem, znowu Pawiookich nakupowałem ;) 25/04/2008 12:22 #6770

Monika napisał:
Nie wiem na ile mogliście zaobserwować ale u mnie dżdżownice przeżywają w akwarium 2 doby. Może mogą dłużej, ale pawcie juz im nie dały

I tak by dłużej nie przeżyły bo by sie zwyczajnie utopiły
  • Eva
  • Użytkownik

Odp:Ludzie zwariowałem, znowu Pawiookich nakupowałem ;) 25/04/2008 13:14 #6774

Myślałam, że dużo krócej wytrzymają a towarzystwo pawie mi się znarowiło. Największa nie grymasi i korzysta. Dwie mniejsze czekają na ryby. Figa z makiem. Jak brzuszki będą mega puste to i dzdzownica smaczna Dlatego dobrze, że wytrzymują.
  • Monika
  • Użytkownik

Odp:Ludzie zwariowałem, znowu Pawiookich nakupowałem ;) 25/04/2008 19:10 #6791

Eva napisał:
Monika napisał:

I tak by dłużej nie przeżyły bo by sie zwyczajnie utopiły

Też tak myślałem - ale moje pawiookie mają dżdżownice w głębokim poważaniu - i te potrafiły być żywe po ponad miesiącu przebywania w akwarium (normalnie ryły w dnie. No ale u mnie temperatura typowa w akwarium to 21 stopni, a rozpuszczalność tlenu jest wówczas znacznie większa..

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Ludzie zwariowałem, znowu Pawiookich nakupowałem ;) 26/04/2008 08:13 #6809

Miesiąc?!
Przecież dżdżownice oddychają całą powierzchnią ciała i na dodatek tlenem rozpuszczonym w powietrzu...
Jakim cudem te twoje żyły w 1000l, skoro nawet te na zewnątrz mogą się utopić w byle kałuży...
  • Mike
  • Użytkownik

Odp:Ludzie zwariowałem, znowu Pawiookich nakupowałem ;) 26/04/2008 08:28 #6812

Najwyraźniej nie widzą różnicy między tlenem atmosferycznym a tym rozpuszczonym w wodzie - w tym miejscu oddychanie całą powierzchnią ciała im bardzo pomaga.

Kolejne jeszcze spostrzeżenie - moje ryby mało chętnie jedzą dżdżownice z kompostownika (moja przydomowa hodowla dżdżownic, powierzchnia 4x4 metry - a mam ich tam grube kilogramy, nawet zimą (!) - bo kompost wolniej zamarza niż zwykła ziemia). Te, które im najlepiej wchodzą to te łapane wczesną wiosną wśród liści na dnie płytkiego (do 40 cm głębokości), leśnego strumyka odprowadzającego wody opadowe z moich ulubionych bagienek. Woda jest bardzo zimna (koło 4 do 10 stopni), dżdżownice sinoróżowe, za to z pustym przewodem pokarmowym. Nigdy nie znalazłem martwej!

Żeby nie było nieporozumień - mnie też to dziwi i stawia na głowie moje poprzednie wyobrażenia.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.24 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.