środa, październik 23, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Moje malutkie 450 L
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Moje malutkie 450 L

Odp:Moje malutkie 450 L 17/06/2008 17:15 #9301

maboriusz napisał:
Hej jestem tu nowy i niemam doświadczenia z "oscarami"(jeszcze).Wszyscy radzićie koledze by karmił swoje rybki "do oporu".A nie uważacie że jeśli będzie przekarmiał codziennie ryby i nie zapewni im urozmaiconego pokarmu może dojść u jego podopiecznych do otłuszczenia lub jakiejś choroby przewodu pokarmowego?.

Mowa była o dużej ilości jedzenia, to że ma być ono urozmaicone rozumie się samo przez się. Pawiookie mają bardzo szybki metabolizm i - w dzieciństwie - potwornie szybko rosną: nie dziwi wówczas nikogo przyrost rzędu 5 centymetrów na miesiąc. Zaniedbania żywieniowe z okresu "dziecięcego" są nie do nadrobienia.

Te rybki już przeżyły swoje (co po nich widać) - a nikt w hurtowni się za mocno młodymi pawiookimi nie przejmuje: tanie to jak barszcz i wytrzymałe. My patrzymy na to ciut inaczej, stąd prośba o popychanie palcem

Pomysł zresztą nie jest nowy ani odosobniony - obecni tu w sporej liczbie paletkowcy robią to samo z młodymi "plackami".

Rafał
  • Rafal
  • Administrator
Ostatnio zmieniany: 17/06/2008 17:16 przez Rafal.

Odp:Moje malutkie 450 L 18/06/2008 11:28 #9318

maboriusz napisał:
A nie uważacie że jeśli będzie przekarmiał codziennie ryby i nie zapewni im urozmaiconego pokarmu może dojść u jego podopiecznych do otłuszczenia lub jakiejś choroby przewodu pokarmowego?.

nikt nie mówi o przekarmianiu tylko karmieniu tyle ile ryba chce i może! zjeść (czyli dla pawiookich do kwadratowego brzucha), otłuścić tak zabiedzone maluchy to by byłą dopiero sztuka jak pisał Rafał zaniedbania za młodu są później nie do nadgonienia, a w sklepie przez 2 miesiące potrafią mieć pawiookie a te centymetr w tym czasie urosną bo im skąpią jedzenia... jak pytam dlaczego one takie nie karmione, to: "proszę Pana on już rano jadły a nikt nie będzie ich dwa razy karmił", a drugiego dnia jak zobaczyłem ile rano jedzą to serce żal ściska...
  • Flex
  • Użytkownik

Odp:Moje malutkie 450 L 18/06/2008 14:58 #9331

sam pracowałem w sklepie zoo u nas i wiem jak karmią. jeden raz dziennie, rano i to koniec. Nic dziwnego że potem są same problemy z rybami jak tylko wszyscy myślą o kasie a nie o zwierzętach:angry:
Paweł

WYNAJMĘ MERCEDESA W108 DO ŚLUBÓW I INNYCH IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH mercedes-w108.samochody-weselne.pl/

OFERTA RÓWNIEŻ TUTAJ www.facebook.com/pages/Samoch%C3%B3d-do-...0200731017125?ref=hl

Odp:Moje malutkie 450 L 18/06/2008 15:11 #9332

małe pawiookie jak małe... z dużymi to dopiero jest hardcore... one w sklepie mają głodówkę, kiedyś opowiadałem historię pawiookiej co straciła płetwę ogonową, to oni ją odłowili do akwarium 50l to raz, i tam karmili granulatem, od święta stynka lub krewetka, no i jak jakaś rybka zdechła to nieraz jej dawali... chore, dlatego t był szok że ta ryba z tego wyszła, teraz wzięli ja spowrotem do tego zbiornika w którym była, ale tam też nie rozpieszczaja ryb, sam granulat hikari i to w granulacji medium dla trzydziestoparo centymetrowej ryby, tak chyba wszędzie, w discus'ie też tylko chudną te większe pawiookie
  • Flex
  • Użytkownik

Odp:Moje malutkie 450 L 18/06/2008 15:31 #9333

zpłętuje to tak. KASA KASA I JESZCZE TAZ KASA. TYLKO TO SIE DLA LUDZI DZISIAJ LICZY.
Paweł

WYNAJMĘ MERCEDESA W108 DO ŚLUBÓW I INNYCH IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH mercedes-w108.samochody-weselne.pl/

OFERTA RÓWNIEŻ TUTAJ www.facebook.com/pages/Samoch%C3%B3d-do-...0200731017125?ref=hl

Odp:Moje malutkie 450 L 18/06/2008 15:36 #9334

wolałbym żeby mała pawiooka kosztowała 20-30zł ale była zadbana i dobrze karmiona, taka jest prawda, że pawiooka niby tania i łatwo spotykana rybka, ale weź tu kup dobrą pawiooką... kupisz i zazwyczaj trzeba leczyć i "wyprowadzać" zabiedzone sztuki
  • Flex
  • Użytkownik

Odp:Moje malutkie 450 L 18/06/2008 15:41 #9336

Dlatego nastepnym razem jak bede mial kupowac pawiookie to sam sie przejade do PL i kupie, a wogule to maluszki maja sie dobrze, rosna , nie widac sladow ospy , ale jest cos co mnie niepokoji, maluszki coraz mnniej jedza jak np: dam mi dzdzownice to kazda ugryzie po kawaleczku i reszte zostawiaja, tak samo ze wszystkimi innymi pokarmami podryzaja zostawiaja i tak non stop juz mnie to troszke meczy bo musze non stop akwarium czyscic z resztek ktore leza dzien lub dwa, malutki albinos juz plywa z normlanymi pletwami, ale red oscar cos sie z nim dzieje, zachowuje sie jak by byl slepy jak daje jedzenie to podplywa do reki i probuje jesc ale, wygloda to tak chocby nie umial trafic w jedzenie i tak caly czas podplywa szybko wykonuje ruchy tak chocby chcial juz cos zlapac ale nie trafia w jedzenie ????? ogulnie trafily mi sie bardzo ciekawe rybki:P:P a temperature mam 26 jest moze jakis sposub na pobudzenie ich apetytu????
  • DawiS
  • Użytkownik

Odp:Moje malutkie 450 L 18/06/2008 15:58 #9337

DawiS napisał:
...musze non stop akwarium czyscic z resztek ktore leza dzien lub dwa...

Póki co, zbiornik świerzy a i rybki w kondycji słabej i niepewnej, dlatego nie powinieneś dodatkowo obciążać biologii zbiornika tak dłuuugo zalegającym i gnijącym pokarmem.

Co do tego jak pomóc rybkom, hm... trudno będzie o diagnozę, ale skoro najpierw żarły a teraz przestały, to przyjżałbym się jakości wody. Kuiłeś, masz już testy na: NH3, NO2? Zmierz szybciutko te dwa parametry, gdy wykluczymy jakość wody, będziemy szukać dalej.

Marek
  • King
  • Moderator
Ostatnio zmieniany: 18/06/2008 15:59 przez King.

Odp:Moje malutkie 450 L 18/06/2008 16:14 #9341

Zaraz skocze kupic te test i zobaczymy co pokaza bo tych 2 akutualnie nie mam ale zaraz bede mial NH3, NO2 jak zrobie to dam znac
  • DawiS
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.26 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.