poniedziałek, lipiec 24, 2017
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Rafał, chyba ktoś znowu pożyczył Twoje zdjęcia...
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Rafał, chyba ktoś znowu pożyczył Twoje zdjęcia...

Rafał, chyba ktoś znowu pożyczył Twoje zdjęcia... 06/02/2011 14:30 #33514

• masta
  • Użytkownik

Rafał, chyba ktoś znowu pożyczył Twoje zdjęcia... 06/02/2011 15:18 #33517

masta napisał:

Tak, niedługo chyba założę osobny wątek. Lecę interweniować, dzięki za info.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Rafał, chyba ktoś znowu pożyczył Twoje zdjęcia... 06/02/2011 21:20 #33520

Widzę, że uprzejmy Rafał jesteś
Paweł

WYNAJMĘ MERCEDESA W108 DO ŚLUBÓW I INNYCH IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH mercedes-w108.samochody-weselne.pl/

OFERTA RÓWNIEŻ TUTAJ www.facebook.com/pages/Samoch%C3%B3d-do-...0200731017125?ref=hl

Rafał, chyba ktoś znowu pożyczył Twoje zdjęcia... 06/02/2011 23:16 #33525

Proponuję temat:
RYBY RAFAŁA NA ALLEGRO
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Rafał, chyba ktoś znowu pożyczył Twoje zdjęcia... 07/02/2011 07:18 #33529

może ZDJĘCIA RYB RAFAŁA NA ALLEGRO - bo o zdjęcia przeciez tu chodzi....
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Rafał, chyba ktoś znowu pożyczył Twoje zdjęcia... 07/02/2011 14:02 #33545

...W zasadzie się nie ma co dziwić.Zdjęcia nie posiadające Copyright tz.ogół praw przysługujących autorowi utworu albo,przepisów upoważniających autora do decydowania o użytkowaniu dzieła i czerpaniu z niego korzyści.Skoro więc tego nie ma byle Ferdek i Paździoch będzie z nich korzystał,a gostkowi z litery prawa będzie można umówmy się "naskoczyć".
Gdy ojciec dzieła w tym przypadku są to zdjęcia,Rafał nie posiądzie symbolu © w dolnym rogu.Wątpię czy coś się zmieni w tej materii.W zasadzie to nic się nie musi zmieniać nie są objęte prawami autorskimi.Chyba że o czymś nie wiem?
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek Rycharski

youtu.be/QZ9rgR5PpRM

Rafał, chyba ktoś znowu pożyczył Twoje zdjęcia... 07/02/2011 19:32 #33552

Rysiek napisał:
...W zasadzie się nie ma co dziwić.Zdjęcia nie posiadające Copyright tz.ogół praw przysługujących autorowi utworu albo,przepisów upoważniających autora do decydowania o użytkowaniu dzieła i czerpaniu z niego korzyści.Skoro więc tego nie ma byle Ferdek i Paździoch będzie z nich korzystał,a gostkowi z litery prawa będzie można umówmy się "naskoczyć".
Gdy ojciec dzieła w tym przypadku są to zdjęcia,Rafał nie posiądzie symbolu © w dolnym rogu.Wątpię czy coś się zmieni w tej materii.W zasadzie to nic się nie musi zmieniać nie są objęte prawami autorskimi.Chyba że o czymś nie wiem?

Publikacja zdjęcia w sieci nie oznacza rezygnacji z praw autorskich. Brak oznaczeń na zdjęciu nie oznacza rezygnacji z wyłączności na ich dysponowanie. To, co się dzieje na Allegro jest obarczone 'niską szkodliwością czynu' - i tu jest pies pogrzebany. Kwestie przyzwoitości pomijam.

Co do kwestii prawnych już na serio - dopóki nie zbędę praw do publikacji konkretnych zdjęć, dopóty tylko ja mogę je umieszczać gdzie zechcę. Obejmuje to praktycznie wszystkie moje fotki, poza tymi konkursowymi, co do których umieszczania wyraziłem zgodę, niekiedy także w publikacjach przynoszących zysk użytkującemu - ale wówczas godziłem się na stosowny regulamin, w którym owe prawa zbywałem - nie tracąc jednocześnie swoich, przez co nadal zdjęć używać mogę swobodnie.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Rafał, chyba ktoś znowu pożyczył Twoje zdjęcia... 12/03/2012 22:18 #44806

Zdjęć robić nie potrafię, ale umieściłem w sieci taki film:

Wczoraj przeglądałem allegro i trafiłem taką aukcję:
allegro.pl/trzciniak-14-zl-szt-dostawa-d...lka-i2201324549.html
Ktoś wyciął klatkę z mojego filmu, miałem nic nie pisać, ale dziś się jednak zapytałem skąd wziął to zdjęcie i że uważam, że jest to klatka z mojego filmu.
Taką dostałem odpowiedź:
"Proszę o przesłanie kopii bądź linku do filmu wraz ze wskazaniem czasu z którego ponoć pochodzi ""klatka z Pańskiego filmu", gdyż jeżeli jest Pan w błędzie złożę doniesienie o pomówienie zgodnie z art.212 k.k. jak również fałszywe oskarżenia wobec mojej osoby zgodnie z art.„Art. 115. 1. Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3..- na który to artykuł również powołam się w przypadku pozwu.

Pozdrawiam "

Już nieaktualne, przestraszył się i zmienił zdjęcie, wcześniej była klatka, która jest widoczna jako główna.
  • krzyś
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 13/03/2012 19:32 przez krzyś.

Rafał, chyba ktoś znowu pożyczył Twoje zdjęcia... 12/03/2012 22:27 #44807

-----
skoro zmienił fotę to mój post delete.
  • deadend
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 12/03/2012 22:28 przez deadend.

Rafał, chyba ktoś znowu pożyczył Twoje zdjęcia... 12/03/2012 22:35 #44808

Usunął czy nie, u mnie Pan MaximuS-Warszawa z Allegro ląduje na czarnej liście za cwaniactwo jakie Ci zaserwował w odpowiedzi, wolałbym nigdy nie mieć z nim do czynienia.
  • subek
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 12/03/2012 22:42 przez subek.
Wygenerowano w 0.20 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.