poniedziałek, lipiec 24, 2017
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Jak przekonać rodziców do akwarium
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Jak przekonać rodziców do akwarium

Jak przekonać rodziców do akwarium 18/01/2008 20:19 #3393

To wątek dyskusji o artykule: Jak przekonać rodziców do akwarium

Rafał
  • Rafal
  • Administrator
Ostatnio zmieniany: 18/01/2008 20:20 przez Rafal.

Odp: Jak przekonać rodziców do akwarium 28/01/2008 21:49 #3750

W moim przypadku rodziców nie udało się przekonać żadnymi argumentami. Stwierdzili że jest pies i to wystarczy, a wcześniej były inne zwierzaki i nie pożyły długo, a szczegół że to były zwierzęta mojej siostry i jej pomysły a nie moje ale to bez znaczenia, ja na pewno będę miała tak samo koniec kropka. I po dyskusji. A z czasem i tak by ci się znudziły więc po co taki wydatek.
Wtedy jeszcze chodziłam do szkoły i moje źródło finansów to było kieszonkowe. Na szczęście moim marzeniem wtedy było tylko 50L, więc uskładałam cierpliwie i kupiłam stawiając ich ostatecznie przed faktem dokonanym. Już było i tyle, nie ma sensu teraz prowadzić dyskusji.
Krótko potem już się wciągnęli, a zwłaszcza mama. I teraz jak wypada pora karmienia rybek (a robię 2 razy dziennie o stałych godzinach w miarę możliwości) a ja jestem akurat w pracy to przecież \"musi je nakarmić bo one nie mogą tak długo czekać\".
A wy jak przekonaliście rodziców do pierwszego akwarium.
  • aga2342
  • Użytkownik

Odp: Jak przekonać rodziców do akwarium 28/01/2008 22:03 #3755

Ja nie miałem większych problemów. Od kiedy pamietam ciągnęło mnie do zwierząt i rodzice widzieli, że nie traktuję ich jak zabawki. Były papużki faliste, chomik i wszystkie doczekały sędziwej starości a były pod moją opieką. Jeszcze na początku podstawówki dostałem kulę z gupikami i nurzańcem pod choinkę. Błędy popełniane z tym \"akwarium\" to niestety fakt, ale ile się wgapiałem to moje. Wystarczyło aby trzymać się pasji do teraz. I nie koniec na tym.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp: Jak przekonać rodziców do akwarium 28/01/2008 22:17 #3760

kamyllo2 napisał:
Ja nie miałem większych problemów. Od kiedy pamietam ciągnęło mnie do zwierząt i rodzice widzieli, że nie traktuję ich jak zabawki. Wystarczyło aby trzymać się pasji do teraz. I nie koniec na tym.

A teraz przyznaj się łaskawie koleżance kim jesteś z zawodu (o zawód rodziców nie pytam, ale domyślam się, że to u Was raczej pokoleniowe).
  • King
  • Moderator

Odp: Jak przekonać rodziców do akwarium 28/01/2008 22:23 #3763

No przyznam się... jestem lekarzem weterynarii, ale rodziców po fachu nie mam. Ojciec to inżynier mechanik po politechnice, a mama uczyła w przedszkolu, teraz odpoczywa na słodkiej emeryturze.... Weterynaria to mój pomysł i jestem chyba jedyny w rodzinie, tej dalszej też.
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp: Jak przekonać rodziców do akwarium 29/01/2008 19:19 #3813

Na akwarystyka.com.pl wątek z przekierowaniem do artykułu został przyklejony na Forum ogólnym: www.akwarystyka.com.pl/forumdisplay.php?f=9 Może warto linki do niego ( www.pawiookie.pl/index.php?option=com_co...20&Itemid=43 ) porozsyłać również na inne fora? To zawsze procentuje, tylko uwaga na moderatorów, bywają czasem nerwowi

Rafał
  • Rafal
  • Administrator
Ostatnio zmieniany: 29/01/2008 19:20 przez Rafal.

Odp: Jak przekonać rodziców do akwarium 29/01/2008 20:12 #3815

No to wszystko wyjaśnia!!!! Bo co z ciebie był by za weterynarz gdybyś nie umiał zająć się zwierzętami . A swoją drogą to widzisz to był właśnie problem, skoro siostra nie potrafiła zająć się podopiecznymi, to ja (młodsza) tym bardziej. Ale jak się chce to potrafi.
  • aga2342
  • Użytkownik

Odp: Jak przekonać rodziców do akwarium 23/02/2008 20:42 #4622

ja bym poprawił ten czas oświetlenia 12godzin , to raczej chyba holenderskie?(12godzin u początkującego akwarysty sprowadzi plagę glonów która może przyprawić go o ból głowy)10 godzin spokojnie starczy;) a biorąc na uwagę pawiookie ja mam światło 6godzin i rośliny rosną już nie mówiąc jak ktoś ma akwa z pawciami bez roślin
  • tratox
  • Użytkownik

Odp: Jak przekonać rodziców do akwarium 07/03/2008 11:20 #5077

Nie wiem, czy to nie prowokacja:
usenet.gazeta.pl/usenet/0,47943.html?gro...0achot.icm.edu.pl%3E

ale jeśli nie prowokacja, to powinna jeszcze powstać wersja pt. \"Jak przekonać żonę do akwarium\"

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: Jak przekonać rodziców do akwarium 07/03/2008 11:33 #5078

rzeczywiście lekko trolowate tym bardziej, że zamieszczone w dniu teściowej... ale przynajmniej się wczoraj trochę pośmiałem... czyli są tacy co maja gorzej ode mnie
  • marcinc
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.22 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.