wtorek, listopad 21, 2017
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Na forum napisano już wszystko
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Na forum napisano już wszystko

Odp: Na forum napisano już wszystko 28/09/2016 14:48 #49884

właśnie przez takie lekkie brudaski sobie odpuściłem. Dla mnie ryba skoro poświęcam jej tyle czasu i pieniędzy powinna być perfekcyjna. Często zdarza się, że pawice mają też krzywą szczękę itp.. Dlatego musiałem się pozbyć ostatnio mojej pary- irytował mnie krzywy zgryz samca Przydałaby się jakaś profesjonala hodowla selektywna, gdzie możnaby było kupić ładne egzemplarze
  • borseey
  • Użytkownik

Odp: Na forum napisano już wszystko 28/09/2016 20:50 #49885

Ann napisał:
No! . Pomijając to, że nawet nie mam odpowiedniego aparatu i nie odzwierciedla piękna ryb

Jak dla mnie fotka oki ( tylko nieco mały rozmiar ) i rybcie też zacne, niezależnie od "przybrudzenia".
  • SG1
  • Użytkownik

Odp: Na forum napisano już wszystko 28/09/2016 22:02 #49886

borseey napisał:
Przydałaby się jakaś profesjonala hodowla selektywna, gdzie możnaby było kupić ładne egzemplarze

Załóż hodowlę, ja Ci będę kibicować.
  • 1andy1
  • Użytkownik

Odp: Na forum napisano już wszystko 29/09/2016 15:45 #49888

Dzięki SG1, też jestem zdania że takie "defekty" wcale nie dyskwalifikują ryby. Idealnym przykładem jest Stempel omegi
Ja oprócz przybrudzonej samicy, mam samca tigera z krzywą szczęką. Psa chihuahuę z wadą. Przecież nie spuszczę samca w kiblu a psa nie oddam do schroniska :/ Nigdy nie wiadomo co wyrośnie z małej rybki czy każdego innego zwierzęcia.
  • Ann
  • Użytkownik

Odp: Na forum napisano już wszystko 29/09/2016 23:05 #49891

A ja się nie zgadzam,
bo uważam że wszelkie próby szukania ideału są wskazane i np.zakładanie hodowli kundli pawiookich mija się z celem.
Gdyby tak myślano o zwierzętach w ogóle to nie byłoby hodowli koni arabskich czy psów rasowych.
Występowały by pokurcze jakieś krzyżówki psa z dzikiem czy inne pojeby.
Humanitarne traktowanie istniejących już osobników to inna sprawa.
  • 1andy1
  • Użytkownik

Odp: Na forum napisano już wszystko 30/09/2016 11:31 #49893

Właśnie. Jeżeli chodzi o Malawi jest tyle hodowli, importerów... A pawiookie? może za słaby na nie popyt? To, że hodowane odmiany barwne w środowisku naturalnym nie występują na pewno też nie ułatwia. Ale azjaci na pewno gdzieś selekcjonują i dopracowują ładne okazy- tylko nikt ich nie przywozi...
  • borseey
  • Użytkownik

Odp: Na forum napisano już wszystko 01/10/2016 01:59 #49894

Wierz mi że o czyste albino baardzo cięzko. Za to dzikusy mogłem mieć po kosztach transportu
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp: Na forum napisano już wszystko 01/10/2016 11:11 #49897

Próby szukania ideału, a i owszem, ale spuszczania w kiblu 'bo mi się nie podoba' to już imho lekka przesada i zdecydowanie podzielam zdanie Ann. Oczywiście inne prawa mają hodowle, w tym przypadku to raczej wiadomo, że nikt odmieńców plenić nie będzie i jest ostra selekcja rodem z auschwitz
  • omega
  • Użytkownik
Za tę wiadomość podziękował(a): Ann

Odp: Na forum napisano już wszystko 01/10/2016 12:00 #49900

1andy1 napisał:

Humanitarne traktowanie istniejących już osobników to inna sprawa.

No właśnie o to mi chodziło. Jeśli nie mam wzorowych/ idealnych ryb to nie będę zakładać hodowli. Pozbywać się ich też nie będę. Jak coś się uchowa, to proszę bardzo. Rodzice do wglądu.
  • Ann
  • Użytkownik

Odp: Na forum napisano już wszystko 01/10/2016 23:04 #49903

Humanitarne traktowanie to zamrażanie.
  • 1andy1
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.19 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.