piątek, luty 23, 2018
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

arowana azjatycka
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: arowana azjatycka

Odp:arowana azjatycka 13/08/2009 16:34 #23442

witam

W tym tygodniu widziałem scleropages jardini za 75 zł ,taką na oko 12 cm ...a jestem z Rybnika ,a rybkę widziałem w sklepie w Wodzisławiu gdzie pracuje

Poszukaj na allegro ... :O)

Sam zakupiłem swoją ( już jej nie mam) za 60 zł w zeszłym roku ...

Odp:arowana azjatycka 14/08/2009 15:16 #23452

ja bym sie nie bał nie wiem jakich rozmiarów. stawiam że w wieku 5 lat nie będzie miała więcej niż 50 cm arowanka azjatycka. a co do australijskich to jedyny problem taki, że są to złośliwe gnojówy!!!!!

a tak ogólnie to najlepsza będzie czarna arowana. spokojna sztuka nadająca się do zbiornika wielogatunkowego. wolniej rośnie niż srebrna, osiąga mniejsze rozmiary i jest mniej masywnej budowy.i nie występuje u niej przypadłość zwana "drop eye" powszechna u srebrnych. notabene kusi mnie kupno z odłowu srebrnej co by zobaczyć czy ta przypadłość to przez hodowlę czy występująca u tych potworów naturalnie.
  • kocur
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 14/08/2009 15:22 przez kocur.

Odp:arowana azjatycka 14/08/2009 23:38 #23466

Fakt, że czarna to chyba najspokojniejszy gatunek. Ale mała też nie rośnie, 90cm to jednak chyba maks. Problem jest jednak z ceną, bo chyba nie jest za tania.
A. azjatycka, w małym akwarium 50cm pewnie rzeczywiście nie przekroczy...
  • piotrK
  • Użytkownik

Odp:arowana azjatycka 15/08/2009 06:21 #23472

w Czechach widziałem arowany srebrne za śmieszne ceny, np okaz 40-45 cm - 140 zł , mnijesze kosztują 30-45 zł ... jardini po 30-35 zł (ok.10cm)

Z innej Beczki channa bleheri kosztowały 45 zł za okaz 10-11 cm (u nas okoo 100zł)

Może ma sens skontaktować się z jakąś hurtowanią u naszych południowych sąsiadów , o ile mieszkasz na południu ...

Odp: arowana azjatycka 23/09/2014 01:09 #48699

Polecam
  • krzyś
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.23 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.