niedziela, sierpień 19, 2018
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Channa pleurophthalma.
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Channa pleurophthalma.

Odp: Channa pleurophthalma. 13/08/2012 18:03 #46469

corelone napisał:
No to jak 2+2 to mnożą się coś czy nie ?

Prędzej ja się rozmnożę
Czy na 100% mam 2+2 ręki nie dam, bo bym może ją stracił.

Może chociaż coś zaczynają??

Chęci mają dobrać się w parę na dłużej, ale trwa to jak na razie. Ile jeszcze........kto to wie.Nikt i w tym cała zabawa
Kolega z Niemiec ma parę 40cm od prawie 6 lat.Poza akcjami przygotowawczymi do tarła, czyli wyrwaniem roślin z akwarium do budowy gniazda i na przemiennym stroszeniem pokryw skrzelowych i płetw nie ma samego dopełnienia aktu
indeks.jpg

Pewnie urosły już sporo i dopiero się prezentują ładnie w akwarium. Docelowo jeśli jest 2+2 to zostawiasz obie pary czy jedną? A może już powiększyłeś im jeszcze domek tak żęby było luzacko na 2+2??

Jest tak nie wiele informacji na temat jakichkolwiek par ,a raczej dobierających się par, że można czasami tylko spekulować i pisać coś na podstawie swoich własnych obserwacji.
Ja napiszę tylko tyle, że to spokojny drapieżnik.Chodź wiem , że stać je typowe zachowania dla Channa.Czyli zabijanie nawet dla tego po to , aby tylko zabić po prostu sprawdzić, to coś małego co się szybko porusza , trzęsie płetwami, lub kończynami jak w przypadku żab.Chodź te ostatnie po kilku próbach ataku na nie i turbulencjach w pysku skończyły w żołądku.
Mają czasami wszystko w D... i polegują sobie jak typowa Channa na dnie...chodź (Astronotus też miały czasami chwile, że poza leżeniem obok siebie nic nie robiły tylko leniuchowały

Chciałbym je znowu na żywo zobaczyć.

No, to już twój problem ja na co dzień je widzę
Musisz przyjechać, nie widzę problemu.Zapraszam ;

Edit:
Info i zdj.ze środowiska naturalnego nowych mam tyle , że mógłbym nowy artykuł o nich strzelić.
Na temat rozmiarów, źródła pochodzenia ich samych w europie, i kilka innych , które można by dokładniej opisać.Zdj później dodam
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek Rycharski

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 13/08/2012 18:19 przez Rysiek.

Odp: Channa pleurophthalma. 20/11/2012 16:47 #46904

Mam dylemat i nie ważne czy z jajami czy bez , bo i bez tego mi staje.......na myśli co robić dalej
Tak jest prawie cały czas od marca są chęci, aż się kręci co widać.
To , że spokojnie w miarę to się odbywa to chyba zasługa większego baniaka , albo i :?: nie wiem może tapety w pokoju im się podobają

youtu.be/yTaDmGR_G1g
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek Rycharski

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 20/11/2012 16:53 przez Rysiek.

Odp: Channa pleurophthalma. 09/03/2013 18:01 #47619

Trochę świeżej foty.......... z lusterka

01.jpg

02.jpg

03.jpg

06.jpg

10.jpg

15.jpg

17.jpg

Ryby cały czas u mnie bez zmian zdrowe i szczęśliwe.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek Rycharski

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 09/03/2013 18:05 przez Rysiek.

Odp: Channa pleurophthalma. 10/03/2013 09:03 #47622

Paweł, ładne te Twoje bydlaki
  • Olo70
  • Użytkownik
Kocham wolność i kobiety, pracę w d...e mam niestety....

Odp: Channa pleurophthalma. 10/03/2013 13:50 #47624

Budowę mają jak tuczniki lubię taką budowę u ryb,podkreślam u ryb tylko!
  • Vold
  • Użytkownik

Odp: Channa pleurophthalma. 10/03/2013 22:44 #47631

Przepiękne!
  • witryny
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 10/03/2013 22:45 przez witryny.

Odp: Channa pleurophthalma. 11/03/2013 15:13 #47638

Vold napisał:
Budowę mają jak tucznik

Wyglądają tak jak powinny wyglądać.....tucznik kojarzy mi się z szybko pędzonym prosiakiem.

Tucznik.jpg

lubię taką budowę u ryb,podkreślam u ryb tylko!
tu już lepiej

Jeżeli kogoś interesują Pleurophthalma z odłowu to posiadam zdj. nie publikowane i tam widać że, przy nich moje to skromne warchlaki
Ta ryba ma pstrągową budowę i tak ma być Hej

DSC_0032.jpg

Tak trochę humorystycznie
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek Rycharski

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 11/03/2013 15:31 przez Rysiek.

Odp: Channa pleurophthalma. 11/03/2013 23:33 #47640

Ciekawe kiedy moje będą takie,na razie mają ok 10 cm i już stynkę polypterusom zjadają
  • rombi
  • Użytkownik

Odp: Channa pleurophthalma. 12/03/2013 14:40 #47644

Nie wiadomo może nigdy różnie bywa. Wszystkim osobom co znam padły jakieś sztuki.
To samo u kolegów w DE powodem zdaje się być aklimatyzacja i problemy żywieniowe i inne.
Nawet w późniejszym wieku.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek Rycharski

youtu.be/QZ9rgR5PpRM

Odp: Channa pleurophthalma. 14/03/2013 09:34 #47656

Przedwczoraj był u mnie Rafał (Rysiek wiesz o kogo chodzi) i można powiedzieć że był zachwycony kondycją,barwą i tak szybkim przyrostem moich chanek. Mam nadzieję że już teraz nic im nie grozi,wyglądają naprawdę zdrowo,mają wielki apetyt i są bardzo pewne siebie. Chociaż jak napatrzyłem się na Rafała altumy to chodzi mi po głowie zmiana obsady. Tyle tylko że szkoda mi sprzedać channy.
  • rombi
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.22 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.