środa, listopad 14, 2018
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Channa pleurophthalma.
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Channa pleurophthalma.

Odp: Channa pleurophthalma. 14/03/2013 16:37 #47659

Mnie też czasami nachodzą inne ryby, w snach czy to na jawie "wynalazki" ale, ciężko się pozbyć myśli że, to co mam miało by odejść Problemem wydaję się być nadmiar wolnego czasu i jedno akwarium.
Z wiekiem jakoś tak, człek się miękki robi i sentymentalny

I jakby nie było morda sama się śmieje.........

18.jpg
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek Rycharski

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 14/03/2013 16:40 przez Rysiek.

Odp: Channa pleurophthalma. 14/03/2013 17:33 #47661

Moje w ciągłym ruchu więc ciężko je sfotografować,coś tam próbowałem...
Załączniki:
  • rombi
  • Użytkownik

Odp: Channa pleurophthalma. 14/03/2013 22:27 #47666

Niech Cię inne ryby nie nachodzą! Te Channy to najpiękniejsze ogórki jakie widziałam, szacunek i gratulacje
  • deadend
  • Użytkownik

Odp: Channa pleurophthalma. 14/03/2013 23:23 #47667

Rysiek ja Cię doskonale rozumiem u mnie jest w sumie odpalonych 5 baniaczków z tym że główny,największy stoi w salonie a w nim Chanki a widział bym w nim altumy. Ty masz swoje dłuuugo więc rozumiem przywiązanie. Moje są śliczne,piękne i wogóle ale mam je od kilku miesięcy więc nie ma jeszcze między nami takiej "miłości" to i łatwiej by mi było się z nimi rozstać. Choć i tak żal.
deadend masz rację to najładniejsze z chann jakie są i o tyle cenne że nie łatwe w zdobyciu.
W sumie kilka altumów mógł bym trzymać w 375 litrach na pięterku gdzie obecnie pływają skalary a jak już mi całkiem się odmieni to Chanki pójdą na sprzedaż a altumy zajmą ich miejsce.
Takie pytanko Rysiek: jak często karmiłeś swoje jak miały te 10-12 cm a jak karmisz teraz? I czym karmiłeś a czym teraz karmisz?
  • rombi
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 15/03/2013 18:07 przez rombi.

Odp: Channa pleurophthalma. 15/03/2013 18:33 #47668

rombi napisał:

...deadend masz rację to najładniejsze z chann jakie są ...

A widziałeś kiedyś Channa barca?
  • 1andy1
  • Użytkownik

Odp: Channa pleurophthalma. 15/03/2013 19:16 #47669

Widziałem ale to potwór rośnie i cena zaporowa,nie wiem czy ktoś w Polsce ją posiada
  • rombi
  • Użytkownik

Odp: Channa pleurophthalma. 16/03/2013 15:52 #47670

rombi napisał:

W sumie kilka altumów mógł bym trzymać w 375 litrach na pięterku gdzie obecnie pływają skalary a jak już mi całkiem się odmieni to Chanki pójdą na sprzedaż a altumy zajmą ich miejsce.

<em>Pterophyllum altum</em> zwany pop.Żaglowcem wysokim lub właściwym nadaję się do zbiorników min 600lit (dyskusyjne 600 lit) i to wysokich min 60cm. W mniejszych szkoda ryby. Nawet przy właściwym prowadzeniu efekt byłby wizualny dalece odbiegający od takiego jakby prezentował się on w akwarium np.200x80x80..... and more

Potrafią osiągnąć spokojnie po kilku latach 35-40cm wysokości !

Takie pytanko Rysiek: jak często karmiłeś swoje jak miały te 10-12 cm a jak karmisz teraz? I czym karmiłeś a czym teraz karmisz?

Karmiłem a, raczej próbowałem wieloma kąskami. A jadły jak chciały. Tak było tylko z początku później po kilku "ochotkowych" tygodniowych dawałem miksy.

A, czym karmię teraz ? wszystkim co zdrowe i wszystkim co zjedzą. Plus żywiec.

1Andy1 podobno ci co mają <em>Channa barca</em> mówią że, za młodu jest przepiękna. Później jednak nabiera sporo szarości i kolory zanikają, ale masz rację Ch.Barca jest piękna........ chodź to też kwestia gustu

rombi jest do załatwienia cena fakt jest duża jak za 15-20cm rybę ale, są droższe.
I nie wiem czy, nie trzeba by zakupić większej ilości np. 4 szt. na box a, to już spory wydatek
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek Rycharski

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 06/04/2013 16:08 przez Rysiek. Powód: małe błędy

Odp: Channa pleurophthalma. 16/03/2013 16:05 #47671

Nie będę już nic kombinował i nie dokupuję, niech pleuro sobie rosną i cieszą moje oko. Są coraz ładniejsze, ładnie rosną i jeszcze ładniej żerują. Dałem na próbę ogłoszenie że je sprzedam i dziś dzwonił pierwszy zainteresowany. Szkoda mi się zrobiło i dziś wycofam ogłoszenie. Dopiero jak im będzie ciasno się robiło w 720 l to sprzedam i kupię altum.
  • rombi
  • Użytkownik

Odp: Channa pleurophthalma. 16/03/2013 16:16 #47672

To szybko żeś zniechęcił poczekaj niech trochę posrają ci w akwarium
A, później to już twój priv
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek Rycharski

youtu.be/QZ9rgR5PpRM

Odp: Channa pleurophthalma. 16/03/2013 16:21 #47673

Absolutnie nie zniechęciłem się tylko za bardzo napaliłem się na Altum ale jak już wspomniałem daje sobie na razie spokój i zostaje z tym co mam. Ochłonąłem trochę
  • rombi
  • Użytkownik
Wygenerowano w 0.21 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.