poniedziałek, październik 15, 2018
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Srebrna arowana
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Srebrna arowana

Srebrna arowana 28/01/2008 10:38 #3720

W ubiegłym tygodniu zakupiłem małą młodziutką arowane srebrną. Tak na próbę. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Póki co ma się w dobrej kondycji i wcina mrożoną artemię

A tu jak narazie chyba jedyna strona polskojęzyczna o tej jakże ciekawej rybie:
afish.us/
  • jacekns
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 05/09/2008 23:59 przez Rafal.

Odp: Srebrna arowana 28/01/2008 10:46 #3722

jacekns napisał:
W ubiegłym tygodniu zakupiłem małą młodziutką arowane srebrną. Tak na próbę. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Póki co ma się w dobrej kondycji i wcina mrożoną artemię (...)

Jacku, jedno zasadnicze pytanie - a w jakim zbiorniku ją trzymasz? Pomimo tego, że bardzo podobają mi się arowany, nie mam u siebie nawet jednej, pomimo gabarytów zbiornika zdecydowanie powyżej średniej krajowej.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: Srebrna arowana 28/01/2008 10:48 #3723

No chyba przycisano sie jej zrobi... taką rybę pokusiłbym się mieć od 3000 litrów w górę...
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp: Srebrna arowana 28/01/2008 11:01 #3725

Póki co pływa sobie w 450 litrach. Spokojnie - narazie ma czas by podrosnąc. Potem pomyśle dalej. Póki co jestem zajęty ponieważ w piątek zakładam morskie akwarium.
  • jacekns
  • Użytkownik

Odp: Srebrna arowana 28/01/2008 20:08 #3741

Wpuściłeś ją do akwarium z oscarami? To musiałeś zakupić juz podrośnięty egzemplarz bo takie popularne w handlu maja w granicach 10-12 cm a to już może być pokarm dla dorosłych pawiookich. Czasem sie spotyka większe, widziałem kiedyś na allegro 60 cm ale obawiam się że człowiek który sprzedawał tą rybe miał chyba problem własne z miejscem. Arowana z pawiookimi, to raczej by wypadało jakąś odmianę azjatycką tylko duża cena i problem z zakupem. Arowana srebrna w naturze dorasta do 120cm a to juz problem. Gratuluje odwagi w zakupie ale będziesz musiał pomyśleć o naprawdę dużym zbiorniku. Też myślę nad zakupem tej ryby ale raczej będzie to arowana czarna dorasta do 100 cm i zrobię to dopiero jak stanie mój nowy akwarium ze sklejki i szkła ponad 2000 litrów.
  • George
  • Użytkownik

Odp: Srebrna arowana 28/01/2008 22:19 #3761

jacekns napisał:
Póki co pływa sobie w 450 litrach. Spokojnie - narazie ma czas by podrosnąc. Potem pomyśle dalej. Póki co jestem zajęty ponieważ w piątek zakładam morskie akwarium.

Jacek, przy odpowiednim karmieniu, to tego czasu masz z pół roku, jeżeli nie mniej....
  • King
  • Moderator

Odp: Srebrna arowana 29/01/2008 12:23 #3780

Arowana ma kilka centymetrów ale pawiookie nie są nią zainteresowane. Podobnie jak kiedys kupiłem na pokarm kilka młodych karasi takich najzwyklejszych srebrnych na pokarm dla pawiookich i do tej pory pływają a pawice nie są nimi zainteresowane. Natomiast gupiki czy neonki wsuwają aż trzeszczy...
  • jacekns
  • Użytkownik

Odp: Srebrna arowana 29/01/2008 12:28 #3781

Kup czerwone karasie. atakują odrazu u mnie też gardzą zwykłymi naszczęście mam jeszcze troche kolorowych z oczka:P
  • Mesiek
  • Użytkownik

Odp: Srebrna arowana 23/02/2008 18:17 #4621

byłbym wdzięczny za fotkę Twojej młodej arowany, ostatnio widziałem jakies wielkośći ok 8cm dość masywnie zbudowane z czarną kropką za skrzelami i chce wiedzieć czy mała srebrna tak wygląda czy to inny gatunek
  • tratox
  • Użytkownik

Odp: Srebrna arowana 27/02/2008 19:38 #4718

Jacek

jak Arowana, jak jej samopoczucie, jak przyrosty, jak współżycie w zbiorniku, daj świeżą fotkę i opowiadaj...
  • King
  • Moderator
Wygenerowano w 0.21 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.