piątek, maj 25, 2018
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Srebrna arowana
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Srebrna arowana

Odp:Srebrna arowana 27/11/2011 18:32 #42212

Fotki - jeszcze trochę - muszę wrócić z roboty. Zresztą - będzie to poglądowa fotka, rzut oka na całość, a nie sesja Do sesji muszę znaleźć czas i nowe drewno (stare gałęzie zostały praktycznie w całości zjedzone przez zbrojniki.

Ryby u mnie rosną skokami - zimą utrzymuję niską temperaturę, w okolicy 20 stopni, wówczas praktycznie nie rosną.

Detale jak będę mógł usiąść na spokojnie przed kompem, specyfika pracy mi na to marnie pozwala.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator
Ostatnio zmieniany: 27/11/2011 18:33 przez Rafal.

Odp:Srebrna arowana 27/11/2011 19:58 #42215

Dzięki Rafał za poprawe,nie zauwazyłem że żle skopiowałem cytat,pośpiech
Jeśli chodzi o fotki to także chętnie zobaczę ta rybke,okolice metra to już piękna sztuka
Osobiście nie hodowałem do ok 65cm,posiadałem kilka szt,ale ze wzgledu wielkosci zbiornika,częstych wyskoków przy podmiankach i odmulaniu dna(w akwa 1400l nie mam sumpa)
wyskakiwały,jedna złamała kiedyś kregosłup,25cm szt wyskoczyła w pomieszczeniu 2,40cm
akwarium było na 150cm od ziemi,udezyła w sufit,ogolnie z tymi rybami miałem także kilka problemów.
  • ARAPAIMA
  • Użytkownik

Odp:Srebrna arowana 27/11/2011 20:16 #42216

Arapaima napisz kilka slow o swoim zbiorniczku (gabaryty, szklo, filtracja< foty milewidziane, rowniez jak posiadasz jakies z arowanami). Az tak skakaly? Problem byl tylko przy grzebaniu w akwa (ryby sie ploszyly) czy normalnie tez probowaly kicac? Z czego masz zrobiona pokrywe? Szybko Ci rosly? Czym karmiles? Podziel sie swoim doswiadczeniem po calosci a nie dawkujesz wiedze w kawalkach
  • jaciek
  • Zablokowany

Odp:Srebrna arowana 27/11/2011 21:09 #42219

Ogólny rzut oka:

Światło zastane (4xżarówki LED, każda po 3 waty ), gałęzie praktycznie zjedzone. Niedobitek ostatniej zostawiłem, by zbrojniki miały co młócić.

Arowana początkowo miała opadające oko, gdy przyzwyczaiła się do suchego poprawiło się jej.

Właściwa sesja gdy mróz ściśnie - będę mógł się wówczas wybrać na okoliczne bagna i przynieść nowe drewno do akwa. Wtedy też zbliżenia, portrety, akcja itepe

A dziś idę spać.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Srebrna arowana 27/11/2011 22:12 #42223

Porosły Ci te byczki
Będziesz je robił w panierce smażone czy zapiekał w pazłotku z czosnkiem?
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp:Srebrna arowana 28/11/2011 06:38 #42227

Witam wszystkich
Wielkosc akwarium w którym były to 200*80szer*90 wys
Filtracja to dwa kubły Eheim 2260xl,wewnętrzna pompa Aquaclear Hagen 3800l h.
Zaczynając od skakania arowan to u mnie kilka razy zdarzyło się ze przy podmianie,spłoszone wyskakiwały ,prawie za każdym razem ale to wina moja poniewaz to ryby płochliwe i wszelkie grzebanie w akwarium sprawiało że ryba czuła się osaczona,wiec przy arowanach z tymi czynnościami trzeba postępować bardzo ostrożnie.Pod pokrywą z oświetleniem warto położyć szybę lub pleksi,czasami ryby skacza widzac muchę na pokrywie lub coś sobie upatrza i mogą rozbic bez problemu świetlówke,raniąc się przy tym dotkliwie a potem o infekcje nie trudno.Także akwarium musi być ustawione w odpowiednim miejscu ponieważ arowany są płochliwe i boją się cieni jesli przed akwarium jest np okno i wpada światło,zachowują się nie spokojnie więc miejsce w spokojnej częsci domu lub mieszkania jest niezbędne dla ich dobrego samopoczucia.Nasi goscie oglądając nasze ryby powinni podchodzic do akwarium ostrożnie,u mnie często widziały zagrożenie w obcych w domu,zaczynały się nerwowo zachowywać,motając się w akwarium nie wiem czym było to spowodowane,jakby rozpoznawały własciciela
Trzeba uwazac na bardzo drobne podłoże poniewaz arowany pobierając pokarm z dna ,co robią rzadko,ale robią,ów drobny piasek może być przyczyną zapchania jelit,prowadzącym do śnięcia ryby,osobiście nie miałem takich przypadków ale kolega z forum arowana
miał.
Na tak zwane opadające oko,o którym pisałes nalezy wyeliminowac lub całkiem ograniczyć ryby denne ,które od małego nasze arowany bedą obserwowały i opadające oko w wieku dorosłym może miec miejsce.Jesli chodzi o karmienie swoje ryby karmiłem dobrej jakosci miesem ryb mrożonych,owocami morza,sercem z indyka,czasem miksem z serc,stynką naszprycowaną sera fisthamin,jak i żywymi rybami,zresztą zawsze u mnie w akwarium pływało stado szybkich danio które arowany goniły i zabawiały się z nimi
Karmienie zalerzy od wielkosci ryby takie 65cm karmiłem raz na tydzien,mniejsze o wiele częsciej,jak tylko zabsorbowały woreczek zółciowy(arowany które kupowałem miały tak owy ponieważ brałem z pierwszej reki od importera)karmiłem kilka do kilkunastu razy dziennie małymi porcjami,wodzień,ochotka,i w miare wzrostu coraz większymi kęsami.
Przy odpowiednim karmieniu rosły szybko w dwa lata u mnie od worka zółciowego wyrastały do około 65cm i rosły by dalej,zbiornik jednak na to nie pozwalał bo potrzebuja jak wiemy dużo przestrzeni.Trzymałem je same ponieważ to było kilka lat temu moje ówczesne pawice były młode i wyskubywały im łuski,widząc ich błysk,atakowały je i wyglądały jak ta którą Rafał ratował na pierwszym foto z wyskubanymi łuskami.Zdjeć niestety nie posiadam bo było jak wspominałem kilka lat temu,utraciłem je jakoś z dyskiem twardym który padł,nie majac tego na zewnętrznym i dokumentacja poszła,choc mam jedną dużą sztuke na foto która mi padła niestety przy transporcie bo potrzebowałem samice około 60cm ale muszę ściągnac PC site do noki i postaram się wrzucić obrazowo
  • ARAPAIMA
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 28/11/2011 06:55 przez ARAPAIMA.

Odp:Srebrna arowana 28/11/2011 07:52 #42228

Rafal napisał:
Ogólny rzut oka:

...

Łiii tam. .
Spodziewałem się dramaturgii, akcji, elementów komicznych, ciekawego scenariusza... przynajmniej ciekawego ujęcia, minimum ujęcia nad wodą - arowana z walczącą pawiooką w pysku... krew, ból, cierpienie, rozpacz, ujęcia targające zmysłami szarego oglądacza... A tu - o.
Dobrze, że chociaż bestie ładne .
A tak swoją drogą... kiedy arowana wylatuje?
  • kamyllo2
  • Moderator

Odp:Srebrna arowana 28/11/2011 08:07 #42229

Jaaaaakie wielkie klockoplacuchy, mają już pewnie 35cm a przynajmniej na takie wyglądają!

Naprawdę gratulacje ryb.

Aro wielkością oszalamia.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Srebrna arowana 28/11/2011 11:13 #42233

kamyllo2 napisał:
(...)
Łiii tam. .
Spodziewałem się dramaturgii, akcji, elementów komicznych, ciekawego scenariusza... przynajmniej ciekawego ujęcia, minimum ujęcia nad wodą - arowana z walczącą pawiooką w pysku... krew, ból, cierpienie, rozpacz, ujęcia targające zmysłami szarego oglądacza... A tu - o.
Dobrze, że chociaż bestie ładne .
A tak swoją drogą... kiedy arowana wylatuje?

Tia, a to wszystko w locie pomiędzy szpitalem, przychodnią i zwykłym na pysk padaniem

Z niecierpliwością czekam na święta, wtedy uda mi się wyszabrować trochę czasu i z nudów zacznę kombinować - więc będzie i krew, i zmysły..

Aro powinna wylecieć już z rok temu. Właściwie to nigdy nie powinna się w tym zbiorniku pojawić. Jeśli znajdę człowieka, któremu będę ufał z dużym zbiornikiem - lub jeśli okoliczności mnie przycisną to wystarczy, że z dużym zbiornikiem - wówczas się z nią pożegnam. Domownicy ją lubią - bo to bardzo kontaktowe zwierzę. Od roku też nie świruje względem pawiookich, więc jako tako się układa.

BTW jeszcze pytania Jaćka - czasem przydzwoni łbem lub tułowiem o listwy poprzeczne lub pokrywę - więc co i rusz ma na sobie szramy, a ja znajduję na dnie łuski o średnicy 3 do 5 cm.. Potłukła kilka żarówek, obyło się bez ofiar. Podczas karmienia pierwsze kęsy powodują powódź na podłodze, więc bez ściery ani rusz. Z ręki jej nie podaję - atakuje bardzo gwałtownie, rzucam pół metra przed pyskiem. Za jednym posiedzeniem zjada pół podwójnej piersi dużego kurczaka - tak co 3-7 dni, w zależności od temperatury wody.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Srebrna arowana 28/11/2011 12:12 #42234

Arapaima mam pytanie,czy arowana srebrna może skarłowacieć?Czy można temperaturą wody kontrolować jej wzrost?A dokładnie opóźniać?

Wielu ludzi chciało by mieć arowane w 600l np,ciekawe ktoś miał pomysł aby wychowywać odmianę która rosła by do tych 50cm maksymalnie.
  • Vold
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 28/11/2011 12:25 przez Vold.
Wygenerowano w 0.23 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.