piątek, maj 25, 2018
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Srebrna arowana
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Srebrna arowana

Odp:Srebrna arowana 28/11/2011 12:48 #42235

Srebrna arowana jest dostępna dla wielu akwarystów...Z mniejszymi gatunkami problem pojawia się cenowy..są droższe niż srebrne..kosztują mniej więcej co dobrej klasy wózek....(samochód) ..Przygody ze srebrnymi arowanami zwykle kończą się sprzedaniem,oddaniem,smutkiem.Nie każdy z nas ma do tego typu rybki basen,ale głaskanie tej ryby dostarcza niesamowitych wrażen..
  • mengele
  • Zbanowany

Odp:Srebrna arowana 28/11/2011 12:49 #42236

Widzialem kiedys na necie dorosle aro trzymane w 240l prawdopodobnie od malego. Ryba wygladala tragicznie, zdeformowane szczeki, kregoslup, pletwy, pokrywy skrzelowe.. Wydaje mi sie ze nie ma szans aby "wyhodowac" skarlowaciala arowane ktora bedzie miala przy 50cm idealne proporcje, na bank cos bedzie zdeformowane. W 500-600l zapewne bedzie rosla normalnie az zacznie sie cisnac pomiedzy sciankami akwa. Wejdz na youtube, jest duzo filmikow z aro w akwariach typu "500l". Na niektorych ryba musi sie "skladac w pol" zeby zakrecic. Mi sie marzy utrzymanie mojej aro jak najdluzej. Za dwa tygodnie powedruje do akwa o powierzchni 180x55 i mysle ze bedzie tam spokojnie dorastala przez najblizsze 6-7miesiecy. Pozniej stanie baniak 280x80 ale bazujac na tym co napisal Rafal opierajac sie na wlasnych doswiadczeniach bedzie to dla niej za malo. Najbardziej boje sie o rozbita szybe albo rozwalone wzmocnienia poprzeczne.. Bo akwa planuje z 12mm.
  • jaciek
  • Zablokowany

Odp:Srebrna arowana 28/11/2011 15:11 #42239

Arapaima mam pytanie,czy arowana srebrna może skarłowacieć?Czy można temperaturą wody kontrolować jej wzrost?A dokładnie opóźniać?

Moim zdaniem jest bez sensu kontrolowanie wzrostu ryby podobnymi eksperymentami,chyba że obniżamy trochę temperature okresem zimowym,i ryby w tym okresie mniej obficie jedzą z powodu obnizonego apetytu.Arowany z Ameryki południowej,srebrne,czarne jak i azjatyckie typu Red tail golden,lub super red,z arowaną autralijską Jardini włacznie wymagają dużych zbiorników w dorosłym wieku,napewno grubo powyzej 1000l i nic mnie przynajmniej nie widomo o tego typu praktykach

Najbardziej boje sie o rozbita szybe albo rozwalone wzmocnienia poprzeczne.. Bo akwa planuje z 12mm.

W tym wypadku bardzo wątpię aby jaka kolwiek arowana była w stanie rozbić taką szybę.
W zbiorniku 200*80*90 mam szybe 10mm i 12mm,zbiornik jest co prawda w ramie 3cm ale według tabeli przy tej wysokości szyba jest zbyt cienka,jednak nie rozbiły jej ani 65cm arowany,ani 50cm cichle,nawet przypadkiem osobiście grzebiąc przy dnie w zalanym zbiorniku stojac na stołku(przy tej wysokosci jest bardzo nie zręczne,ktoś kto ma zbiornik powyżej 80cm doskonale wie o czym mówie,wymaga to nie raz pomagania sobie jakims przedmiotem a nie należe do osób małych)uderzyłem kolanem w szybę bardzo mocno i szyby nie rozbiłem więc nieobawiaj się kolego jaciek że coś strzeli,oczywiście jeśli zbiornik sklei fachowiec,którego zresztą bez wątpienia mamy na forum
  • ARAPAIMA
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 29/11/2011 07:57 przez ARAPAIMA.

Odp:Srebrna arowana 30/11/2011 23:05 #42305

Nie można kontrolowac jej wzrostu......arowana temat dla wybranych.........
  • mengele
  • Zbanowany

Odp: Srebrna arowana 16/07/2014 22:46 #48626

Fachowcy co sądzicie o czarnej Osteoglossum ferreirai w baniaku 250x80x60?
Rafał jak tam Twoja smoczyca?
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)

Odp: Srebrna arowana 17/07/2014 18:55 #48627

tuptus napisał:

Co to? Solnica się znudziła?

W sumie pewnie by się dało. Podobno czarna rośnie mniejsza.
Kiedyś próbowałem z dwoma sztukami i rzeczywiście były drobniejszej budowy i na pewno rosły wolniej. Taaa, tyle tylko, że były tak wypłoszone i w żarciu wybredne, że żarły obie 4 razy mniej niż jedna srebrna Więc jak to naprawdę jest z tymi doniesieniami o wielkości??? Nie wiem.

Swoją drogą i tak w dość krótkim czasie osiągną 50+ cm, jak wtedy będą wyglądały w baniaku 2,5 m? Słabo. Właśnie nie dawno opyliłem 30 cm Pleuro, bo w baniaku 200 cm mordy sobie o szyby rozbijały. Teraz mam w nim neonki i w reszcie jest fajnie
K.
  • King
  • Moderator
Ostatnio zmieniany: 18/07/2014 11:33 przez King.

Odp: Srebrna arowana 18/07/2014 19:54 #48629

Solana fajna ale za nudna dla mnie, jednak bez drapieżników to dupa nie baniak
Od tego bujania korali to można wymiotnąć sobie jak człowiek po kielichu przy baniaku klapnie
Pewnie powstanie jakaś mała solniczna na kilka LPSuf ale główne skrzypce ma grać baniak z płaszczkami i arowanką właśnie, rozważałem przez pewien czas pleuro ale chyba jednak aro fajniejsza
  • tuptus
  • Użytkownik

Odp: Srebrna arowana 20/07/2014 21:49 #48633

tuptus napisał:
Rafał jak tam Twoja smoczyca?

Moja smoczyca jest wielka jak smoczyca, co i rusz p..., pardon - uderzy łbem w listwy wzmacniające wylewając parę litrów wody. Jej przygarnięcie traktuję jako jeden ze swoich błędów akwarystycznych.

Te Markowe neonki czy Kamilowe brzanki sumatrzańskie to nie jest taki głupi pomysł. Swego czasu zresztą miałem i ja drobnicę w swoim baniaku - i jak będę rozważał rewolucję to kto wie, czym to się skończy. Choć pewnie kombinowałbym nad zimnowodnymi stworzeniami - swego czasu nosa nie mogłem odkleić od zbiornika z okończykami moczarowymi (Elassoma evergladei) i paskowanymi (Elassoma zonatum) - drobiazg, ale bardzo charakterny, do małych pielęgnic podobny w zachowaniu.

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp: Srebrna arowana 03/08/2014 23:21 #48642

Jest realna szansa na szkło o 70cm dłuższe, 320x80x65 co daje skromne 1664L
  • tuptus
  • Użytkownik

Odp: Srebrna arowana 04/08/2014 00:03 #48643

Co tak żeś się uparł na tą Arowane ...nie ma czegoś mniejszego
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek Rycharski

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 05/08/2014 00:38 przez Rysiek.
Wygenerowano w 0.20 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.