środa, sierpień 15, 2018
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Rozświetlone 240 Ikan Bujuk
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Rozświetlone 240 Ikan Bujuk

Rozświetlone 240 Ikan Bujuk 06/07/2011 10:24 #37271

Postanowiłem przedstawić Wam nową aranżację mojej małej (po powrocie ze zlotu zobaczyłem dopiero jakie mam malutkie akwarium :/ - już to pisałem na pewno ale bardzo to boli po prostu ).

Postanowiłem jak wiecie nie męczyć pawic i ogólnie nie podoba mi się taki widok dwóch dużych ryb w małym dla nich akwarium i zmieniłem obsadę.

Jak sięokazało później do zmienionej obsady musiałem zmienić konkretnie wystrój i oświetlenie akwarium no i wyszło coś takiego:
240_rozswietlone.jpg

Później zaprezentuję obsadę napiszę tylko że jest to:
Apistogramma cacatuoides 2+1 - główni bohaterowie
Paracheirodon innesi 17 - towarzysze w/w rybek
Corydoras paleatus 5 - ekipa sprzątająca nr 1
Otocinclus affinis 5 - ekipa sprzątająca nr 2
Zbrojnik "plamiasty" LDA 16 1 - taki sobie zbrojniczek do ekipy

Zdjęcia rybek dam później
Napiszę tylko żę akwarium poza patrzeniem na nie stało się praktycznie bezobsługowe, NO3 nie przekroczyło 10 a testy robię codzień, rośliny rosną jak szalone, ryby pokazują zachowania których nie obserwowałem w np 45l jak miałem również pielęgniczki... Ogólnie na plus.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 17/10/2011 12:42 przez corleone.

Odp:Rozświetlone 240 06/07/2011 12:13 #37274

Dla mnie bomba.
  • Miniv
  • Użytkownik

Odp:Rozświetlone 240 06/07/2011 16:01 #37281

Dzięki Miniv
Mógłbyś się też pochwalić co tam u Ciebie.

A ja jak obiecywałem daję zdjęcia obsady. Pierwszy samiec kakadu - moja największa pociecha - już prawie nie boi się mojej ręki co widać dokładnie na zdjęciu z otoskiem - podpływa zaciekawiony A oto on:

kakadu_samiec.jpg

Dla niego są oto te młode panienki, w przeciwieństwie do niego prawie całyt czas pochowane i zajęte przeganianiem się nawzajem Tutaj najedzona z pełnym brzuszkiem odpoczywa (normalnie jak bojka pływała jak ochotkę żywą podałem i się objadła):
kakadu_samica.jpg

Druga samiczka zasypała wczoraj wejście do kokosa w którym już parę dni siedzi i wszystko od niego odgania Może się coś szykuje
samiczka_zasypala_piaskiem.jpg

Neonki pływają bo podobno pielęgniczki lubią małe rybki pływające w toni wodnej i wtedy wiedzą że nic im nie grozi - żaden większy drapieżnik, nawiasem mówiąc byście widzieli neonka pożerającego żywą ochotkę albo wodzienia - co tam pawica Pływa z nią po baniaku i w ciągu paru minut coraz mniej wystaje mu ochotki z pyszczka - a niektórzy twierdzą że np pawiooka jest agresywną i drapieżną rybą
neonek.jpg

Pływa sobie jeszcze 5 kirysków - sprzątają dno z resztek - mam nadziej Rosną w oczach jak i pozostałe rybki ale kiryski najszybciej - jakby wziąćść proporcje ciała to szybciej niż pawica chyba

kirysek_w_buszu.jpg

Jest jeszcze zbrojniczek - nie widzę go często a praktycznie wcale
LDA_16.jpg

No i ostatnio dokupiłem otoski, też w ilości 5 sztuk - bardzo mi się podobają i są dla mnie bardzo miłe - wystarczy włożyc rękę do akwa i go myrsnąć (wcale się nie boją a i widać kakadu o czym wspominałem na początku).
mily_otosek.jpg

Przedstawiłem ogólnie moją nową obsadę a piszę to dlatego że teraz widać że trzeba mieć odpowiednie warunki dla określonych ryb żeby było OK i bezproblemowo
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 06/07/2011 16:13 przez corleone.

Odp:Rozświetlone 240 06/07/2011 16:45 #37284

Piękny ten samiec kakadu.Mam się chwalić,co u mnie?
Wieczorem wylatuję na Ibizę A w temacie - moje też mają się świetnie.
5 kirysów, 7 kakadu, 2 zbrojniki. Podobają mi się otoski, może też się skuszę, może neony... Przemyślę to wszystko sącząc drina z palemką
  • Miniv
  • Użytkownik

Odp:Rozświetlone 240 09/07/2011 19:25 #37446

Tak tylok informacyjnie - no i moze ktoś się odważy coś od siebie napisać, coś poradzić - akwarium jak wyżej ale problem jest taki że od 4 dni mierzę NO3 i wynosi około 5.
Teraz pytanie - widzę że rośliny już tak nie lecą w górę, pojawiają się nowe liście ale dużo mniej, glon z szyby zniknął całkowicie ale to też zasługa otosków i LDA16 ale pytanie - czy 5 cm a w niektórych miejscach nawet więcej warstwa piasku około 1mm zaczęła działać jak plenum?
Dodam że tydzień temu podmieniałem około 10% wody i od tej pory nic. Dziś doleję ze 2l bo tyle przez tydzień uparowało z 240l - w dzień odkryte 10cm na całej długości akwarium z górnej pokrywy więc ma czym parować a jednak tak mało.

Martwię się że jakby podłoże zaczęło działać (nie mam żadnej konstrukcji w środku jednak podłoże na 100% nie jest w żanym miejscu przekopywane) to może NO3 spaść do 0 i nie będize nic dla roślin - co w takim przypadku - przekopać podłoże?? Strefy beztlenowe się na pewno potworzyły bo jak ostatnio przesadzałem jedną roślinkę to głęboko korzenie miała zgnite i czuć było nieprzyjemny zapach przez chwilę jak ją wyciągałem i był czarny piasek. Ale tylok tej roślinie korzenie gniły - kryptokoryny i żabienice są ok a anubiasy nie mają zakopanych korzeni. Taka trawka też jest płytko zakopana to korzenie są ok (kryptokoryna jest głęboko zakopana a i tak korzenie zero gnicia, rozrastają sięjak szalone).

Testy na NO3 robię codzień/dwa więc poinformuję jakby spadło do 0 ale mam nadzieje że jednak jakieś będzie. Karmię sporo (ochotka, wodzień, dafnia, czarny komar wszystko mrożone i czasem suchy też nasypię) i ciągle na pewno coś gnije w podłożu (rośliny też dostają pojedyńcze żółte liście których nie wyjmuję - wszystko gnije w środku, mam korzenie i gałęzie z lasu nieokorowane ale już zatopione są i nic nie widać aby coś się z nimi działo złego), nie widzę również jednego otoska a 2 dni temu widziałem go w kiepskim stanie ale nie miałem czasu odłowić więc pewnie gdzieś padł pod liściem albo korzeniem i się rozkłada - NH3, NO2 od tych 2 dni mierze również i też 0 więc nie ma żadnych skoków przez rozkładającą się rybkę - biologia nadąża na pewno i pracuje sprawnie.

Ciekaw jestem co z tego wyjdzie...
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Rozświetlone 240 09/07/2011 20:44 #37451

jak masz tylko te ledy to tu bym szukal przyczny
Paweł

WYNAJMĘ MERCEDESA W108 DO ŚLUBÓW I INNYCH IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH mercedes-w108.samochody-weselne.pl/

OFERTA RÓWNIEŻ TUTAJ www.facebook.com/pages/Samoch%C3%B3d-do-...0200731017125?ref=hl

Odp:Rozświetlone 240 09/07/2011 20:48 #37452

TZN? Akwarium rozświetla około 80 diod o barwie zimnej i około 90 diod o barwie ciepłej.
Napisz coś więcej bo nie wiem do czego to dokładnie "przyczepić".

EDIT: diody zużywają NO3?
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 09/07/2011 20:50 przez corleone.

Odp:Rozświetlone 240 09/07/2011 21:08 #37455

ledy to nie jak mas rosliny.za liche swiatlo.
p.s
pisze skromnie bo na tele jestem.
Paweł

WYNAJMĘ MERCEDESA W108 DO ŚLUBÓW I INNYCH IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH mercedes-w108.samochody-weselne.pl/

OFERTA RÓWNIEŻ TUTAJ www.facebook.com/pages/Samoch%C3%B3d-do-...0200731017125?ref=hl

Odp:Rozświetlone 240 09/07/2011 21:24 #37456

Ale miałem około 30 o barwie ciepłej i około 20 o zimnej (razem około 50) ale NO3 około 15 i rosły jak szalone odrazu po wsadzeniu do akwarium (dużo roślin mam nowych - po około 3 tygodnie). Teraz dołożyłem 2 metry diod parę dni temuv i założyłem ten wątek ale NO3 spadło do około 5 od paru dni się utrzymuje i widzę jakieś zatrzymanie roślin. Wszystko opisałem w 2 wstecz poście.
Spoko domyslam się żę piszesz w trasie Uważaj na drogę!
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Rozświetlone 240 09/07/2011 22:13 #37460

Widziałem że na apisto Cię troche pocisneli
  • tuptus
  • Użytkownik
  • :)
Wygenerowano w 0.23 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.