środa, listopad 14, 2018
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Rozświetlone 240 Ikan Bujuk
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Rozświetlone 240 Ikan Bujuk

Odp:Rozświetlone 240 Ikan Bujuk 24/02/2012 19:01 #44547

Co najmniej 4 szt.
  • Agro
  • Użytkownik (2 ostrz.)

Odp:Rozświetlone 240 Ikan Bujuk 25/02/2012 16:24 #44567

Jestem w szoku co jedna malutka bocja zrobiła już z ślimkami - a to dopiero 2 dni jej pracy. Helenki były kupione w celu pozbycia się ślimaków a że nic sobie z tych rozdętek nie robią to nie wyławiałem ich przed wpuszczeniem bocji. Ale bocja helenek narazie nie rusza - za to rozdętki smakują jej wyśmienicie.

Ja już jestem zadowolony z efektów A ona je ciągle wsysa

Mam tylko nadzieje że jak za niecały miesiąc ją oddam to te ślimasy nie wrócą.....
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Rozświetlone 240 Ikan Bujuk 26/02/2012 16:43 #44583

Adrian planujesz jakiś większy baniak ...nie długo???
Tak pytam , bo Bocje to świetne ryby.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek Rycharski

youtu.be/QZ9rgR5PpRM

Odp:Rozświetlone 240 Ikan Bujuk 26/02/2012 19:33 #44593

Ehh właśnie to jest największa zagadka przyszłych paru miesięcy - nie zanosi się na większy baniak a największa lucka ma już ponad 16cm i strasznie przytyła Wszystkie rosną. Może nie tak szybko jak marudy ale do pleuro spokojnie można porównać w tempie wzrostu. Sam dobrze wiesz że zamawiałem bankanensis która w 240l miała by wyśmienite warunki - praktycznie te 16cm to czasem max dla bankanensis. No ale wyszło lucius.
Jak piszę na obecną chwilę nie zanosi się na większy baniak, niestety, ale jeszcze pare miesięcy mam (myślę tak do 25cm dadzą radę w obecnym baniaku ale później raczej tylko przeprowadzka do większego albo... - do innego właściciela). Wstępnie jestem już nawet umówiony z jednym użytkownikiem który obecnie ma 2 sztuki i planuje jak już nie ma dla nich baniak conajmniej 600l. No i jest to użytkownik który dba o ryby
Bo ja już się do nich przyzwyczaiłem - brat był w szoku jak podszedłem do baniaka ja, jeszcze bez jedzenia a one wszystkie wypłynęły - mi się też miło zrobiło. Ogólnie coraz więcej je widać - przesiadują już nie za korzeniami tylko na nich Albo przy powierzchni wody - nie płoszą się już tak jak jeszcze miesiąc temu. Ogólnie wszystko idzie w dobrym kierunku - poza jednym - wielkość akwarium.

Bocja docelowo tylko w celu eliminacji ślimaków chociaż przyznam że rybka świetna i przesympatyczna i jeśli tylko będzie większy baniak to zamiast kirysków będą na pewno bocje. Prędzej czy później
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Rozświetlone 240 Ikan Bujuk 28/02/2012 17:25 #44657

Achh te lucie - te filmy skłaniają mnie by zachować jednak rybki:

EDIT: zapomniałem dodać że bocja ogarnęła już cały baniak, ślimaków nie widać za to widać puste muszelki - pełno, jedyne ostatnie osobniki są na samej górze akwarium na liściach kryptokoryny jednak myślę że ta bocja spokojnie sobie z nimi da radę i to całkiem szybko.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 28/02/2012 17:33 przez corleone.

Odp:Rozświetlone 240 Ikan Bujuk 29/02/2012 17:18 #44699

Mam malutkie helenki
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Rozświetlone 240 Ikan Bujuk 29/02/2012 19:47 #44701

.......A jednak Bloody Hellena.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek Rycharski

youtu.be/QZ9rgR5PpRM

Odp:Rozświetlone 240 Ikan Bujuk 29/02/2012 20:42 #44703

Nie Ryśku, tamte ślimaki to już praktycznie przeszłość - obok około 20 malutkich helenek które dziś naliczyłem leżą setki (dosłownie!) pustych muszelek po rozdętkach - 3 dni temu nie było wcale bo posprzątałem przy podmiance.

Helenki mają jakieś 1-2mm - są urocze

Co mnie cieszy to że bocja nie bierze się za helenki - w baniaku jest cały czas 6 takich ponad 1cm i najmniej 20 takich 1-2mm.

Rozdętek na dnie są setki muszelek, na szybach i liściach nie ma ich wcale! a resztka jest na samej górze akwarium na liściach kryptokoryny - zrzucę je przy następnej podmiance na dół dla bocji.
Może też helenki w liczbie setek dadzą sobie radę ze ślimakami bez bocji.

Na obecną chwilę moją największą bolączką jest brak możliwości założenia większego akwarium - w najgorszym przypadku zostanie jedna lucka w 240l....... Jedna lucka brudzi tyle co 10 pawiookich - to z obserwacji własnych. I to w formie kup które trzeba odmulać (ja od pół roku nie odmulałem nic poza cieńkimi kupami zbrojnika LDA16) - lucki mimo obżerania się do pełna nie stawiają wcale klocków - jednak jest różnica pomiędzy karmieniem małych pawiookich 6 razy dziennie a małych lucii 1 raz na 1-2 dni. Mają pewnie zupełnie inną przemianę materii.

Pożyjemy zobaczymy bo jak trafi się okazja to może akwarium i będzie jakieś 300-500l - ale to musi być okazja.... Inaczej nie będzie narazie.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 29/02/2012 20:48 przez corleone.

Odp:Rozświetlone 240 Ikan Bujuk 29/02/2012 21:08 #44704

No i mały update (zdjęcia niestety robione telefonem):
widok całego akwarium:

powiększenie (rybka na pierwszym planie ma około 16cm - w sumie tak patrzę to w miesiąc 3 cm urosła):

no i prawie cała banda - jedna gdzieś umknęła....
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Ostatnio zmieniany: 29/02/2012 21:15 przez corleone.

Odp:Rozświetlone 240 Ikan Bujuk 31/05/2012 09:11 #45784

Pytanko:
trzy dni temu wylaczyli mi prąd na 5h, wyjalem wtyczke kubla z zamiarem wyczyszczenia go z grubsza bo od pół roku nie był nawet na sekundę wylaczany. W środku po rozłożeniu spokój i harmonia, myślałem że bedzie dużo gorzej.... przemylem tylko wkłady w wodzie z akwarium, zalałem czystą woda z akwarium - to zrobiłem już o 15 jak włączyli prąd, zamkjalem i wlaczylem i działa do dzis - bo jelenie znowu wylaczyli prąd tym razem podobno nawet dłużej. Czy jak włącza powtarzać przeplukiwanie wkładów czy skoro robiłem to 3dni temu to wystarczy i żaden syf nie powinien wleciec do akwa jak włącza prąd? Może wystarczy jakąś większą podmianke wody i już?
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Wygenerowano w 0.21 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.