piątek, luty 22, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Zgrzeszyłem
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Zgrzeszyłem

Odp:Zgrzeszyłem 28/02/2012 22:17 #44683

Na tym forum problem takich grzechów i tak chyba raczej nie jest powszechny
Pewnie te ryby i tak lepiej by nie trafiły ze sklepu. Ja się zastanawiam, po co takie potwory, na które warunki ma naprawdę mało osób, są normalnie w sklepach sprzedawane skoro jest tyle mniejszych ryb... Kupują je nieświadomi (zadziwia mnie, jak ludzie idą do sklepu ot, tak, kupić sobie jakąś rybkę po wyglądzie) i później jest problem.
  • deadend
  • Użytkownik
Temat został zablokowany.

Odp:Zgrzeszyłem 28/02/2012 22:42 #44684

E tam nie jest tak zle Chyba taki by im wystarczył co ? (zarys 320x110x75)

W razie jak byś nie znalazł dla nich domu to możemy im zrobić domek u Ciebie

Odp:Zgrzeszyłem 28/02/2012 22:48 #44685

A któż z nas zawsze postępuje racjonalnie, zawsze dokonuje właściwych przemyślanych zakupów?Chętnie posłucham takiego.

A tak w ogóle, po jaką cholerę to trzymać=więzić rybki takie czy owakie w akwarium?

Przemek Wieczorek napisał:
E tam nie jest tak zle Chyba taki by im wystarczył co ? (zarys 320x110x75)
W razie jak byś nie znalazł dla nich domu to możemy im zrobić domek u Ciebie

Przemek,

ja poproszę taki domek u mnie w domu .
  • 1andy1
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 28/02/2012 23:26 przez 1andy1.

Odp:Zgrzeszyłem 28/02/2012 23:54 #44692

domku dla nich szukam
A co do Ciebie Przemek to się jeszcze rozmówimy
Większy zbiornik tak czy inaczej w firmie w poczekalni postawie tylko nie planowałem go dla channy
Ach z reszta zobaczymy pożyjemy mam nauczkę żeby nie kupować w ciemno.
Pomyśle o poradniku choć to u mnie raczej nie impuls co karygodna pomyłka w taksonomii.
A na razie tak dla informacji Rafał wiozłem się za tłumaczenie artykułów na rosyjski za parę dni podeśle pierwsze teksty.
  • widmin
  • Użytkownik
  • Marcin

Odp:Zgrzeszyłem 29/02/2012 09:25 #44693

Rafal napisał:
Chyba czas na kolejny poradnik dla akwarystów: "Jak nie kupić ryby pod wpływem impulsu" - na kształt "Jak przekonać rodziców do akwarium"

Rafał

Takie ryby jak Channa micropeltes albo Piaractus brachypomus (pacu) powinny być przed każdym sklepem akwarystycznym który je posiada chociaż wydrukowane na zdjęciach w formie dorosłych osobników (np 70cm pacu czy 90cm micro). Do tego film z karmienia królikiem który już na tym forum jest i tam też pływają te pacu...
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Zgrzeszyłem 14/03/2012 09:55 #44841

I co tam z micro się dzieje??
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Zgrzeszyłem 14/03/2012 10:43 #44844

Widzę Corleone że wziąłeś się za odświeżanie tematów.
Co do channek to jeszcze mieszkają u mnie w 450.
Miałem na nie kupca opowiadał ze ma zbiornik 270 na 80 na 70 ale jak przyszło co do czego i koleś przyjechał z tatusiem to się okazało że akwarium owszem mają ale 350l.
Więc zostały rosną jedzą głównie stynke i serca indycze, na razie maja około 15 cm urosły tak z 5 ( w miesiąc )
Co do planów lokalowych dla nich to jest problem. do domu ich nie wezmę 600 jest dla pawich i tylko dla pawich.
A w lecznicy tak jak pisałem w końcówce kwietnia rusza remont tylko że według wcześniejszych ustaleń ze wspólnikiem nowy zbiornik miał być dla paletek. I on się przy tym upiera.
Pożyjemy zobaczymy na razie jeszcze się nie męczą a w ostateczności zawsze zostaje eutanazja
  • widmin
  • Użytkownik
  • Marcin

Odp:Zgrzeszyłem 14/03/2012 11:15 #44845

Niektórzy pewnie myślą co to jest to corleone??? wirus jakiś?? może to tak wyglądać...

Duży problem co zrobić z taką rybą :/

Właśnie byłem ciekaw ile urosną w ten miesiąc - dzięki za info.
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ

Odp:Zgrzeszyłem 15/03/2012 07:00 #44848

widmin napisał:
(...)A w lecznicy tak jak pisałem w końcówce kwietnia rusza remont tylko że według wcześniejszych ustaleń ze wspólnikiem nowy zbiornik miał być dla paletek. I on się przy tym upiera.
(...)

Wspólnik o paletkach pojęcie ma? Czy tylko ma wizję zbiornika roślinnego z tymi rybami? Odnoszę wrażenie, że raczej nie ma pojęcia, bo poczekalnia prywatnej lecznicy weterynaryjnej to miejsce, gdzie właścicielom marzy się ruch - i to bardzo duży. Może dojść do sytuacji, że chcąc pokazać ryby będzie musiał poprosić wszystkich o nabranie powietrza w płuca i znieruchomienie, by naleśniki łaskawie wyjrzały zza krzaka. Porcja modlitwy w tym miejscu również wskazana, by nie były czarne, tylko pokazały chociaż część swoich kolorów.

Imo - do miejsca publicznego nadają się ryby brutalnie olewające otoczenie lub mocno kontaktowe. Pasują pawiookie, może być ordynarny micropeltes - ale paletki?? Ten pomysł to jak rysunki w kiblu w gimnazjum - rozbuchane nadzieje, nic z realizmu

Rafał
  • Rafal
  • Administrator

Odp:Zgrzeszyłem 15/03/2012 07:08 #44849

Rafal napisał:
... Ten pomysł to jak rysunki w kiblu w gimnazjum - rozbuchane nadzieje, nic z realizmu

Rafał

Jakie rysunki?
  • kamyllo2
  • Moderator
Wygenerowano w 0.22 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.