piątek, luty 22, 2019
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

100l i kilka gatunków ryb.
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: 100l i kilka gatunków ryb.

100l i kilka gatunków ryb. 23/11/2012 13:45 #46929

Witam
Kupiłem od znajomego akwarium 80x35x40 100l razem z rybami.Obawiam się,że na dłuższy czas nie jest ono dobre.Znajdują sie w nim po dwie sztuki z następujących gatunków: Pielęgnice Pawiookie 10cm, Sumy miniaturowe 6-10, Zbrojniki 15-20cm(dokładnie niewiem jaki gatunek,ale wygląd zbrojnika oraz Bocje Wspaniałe 4-5cm.Wszystko żyje razem prawie dwa lata,z czego oskary najmłodsze bo niecały rok.Cały czas wszystkie ryby są karmione ochotką.Mam to akwarium pierwszy dzień, trochę stresu było z transportem,ale rybki przyżyły i mają się dobrze.Problem pojawi się pewnie gdy Oskary dorosną do swoich wymiarów.Proszę o poradę jak rozwinąć dalej to akwarium,aby nie zaszkodzić rybom.Dla ozdoby są tylko dwa kamienie i czarny korzeń,oraz kilka roślin w rogu akwa.
Dziękuje

Odp: 100l i kilka gatunków ryb. 23/11/2012 15:04 #46931

Proponuję jeszcze dokupić do obsady kiriski.Są takie urocze...Pracowite małe maluchy

P.S SZCZERZE ODDAĆ Z POWROTEM KOLEDZE i NIECH SAM SIĘ BUJA Z TYM PROBLEMEM
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek Rycharski

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 23/11/2012 15:08 przez Rysiek.

Odp: 100l i kilka gatunków ryb. 23/11/2012 15:11 #46932

Prowokacja?

Sprzedaj to akwarium i sprzedaj te skarłowaciałe pawiookie bo z tego nie ma nic,w tym wieku twoje ryby (pawice) powinny mieć min 25cm a nie 10!!!!!!

Dalej to już mi się nie chce pisać,a co myślę to nawet nie chcesz wiedzieć

Poczytaj.
  • Vold
  • Użytkownik

Odp: 100l i kilka gatunków ryb. 23/11/2012 15:34 #46933

Autor wątku nie jest winny Vold. Tylko osoby sprzedające mające świadomość do jakiego to akwarium idzie , lub co gorsza (nie)świadomy kupujący....też nie będę pisał, aby nie poszło nikomu po piętach.
Przechodzić obojętnie też nie będę.

Akwarium i obsada jest karygodna i nie miejscu. Jest to do naprawienia.

Postawić jak najszybciej 4 razy większe akwarium.

W przypadku nie możliwości zapewnienia zwierzętom godnych warunków egzystencji lub braku miejsca w domu oddać wszystkie zwierzęta w dobre ręce.

Z dobrej chęci Zapraszam do działu Artykuły, które pełnią tu na portalu wystarczającą pigułkę wiedzy, aby rozpocząć przygodę z akwarystyką.

www.pawiookie.pl/artykusy-topmenu-12
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek Rycharski

youtu.be/QZ9rgR5PpRM
Ostatnio zmieniany: 23/11/2012 15:40 przez Rysiek.

Odp: 100l i kilka gatunków ryb. 23/11/2012 19:32 #46936

Bez agresji proszę.To nie ja założyłem to akwarium.Kupiłem razem z rybami za małe pieniądze,gdybym sam zaczynał zakładać akwarium to nie wziął bym takich ryb tylko mniejsze.Nie mogę już kupić większego bo nie wejdzie do mieszkania na komode o pieniądzach niewspominając.Pawiookie są w tym akwarium najmłodsze,pozostałe ryby już nierosną.Nie są skarłowaciałe,jedna ma 15cm,druga nieco ponad 10cm.
Niewiem kto sprzedawał te ryby i jaki był zamysł mojego kolegi,ale chce wiedzieć których gatunków się pozbyć a jakie kupić żeby zachować równowagę.Ryby wyglądają zdrowo,żyją w zgodzie,więc niechciałbym się wszystkich pozbywać.

Odp: 100l i kilka gatunków ryb. 24/11/2012 08:55 #46937

Pawiookie na pewno musisz oddać,poza tym reszty ryb nie znam?Co to jest sum miniaturowy?Jaki to jest?
Jaki zbrojnik?Bo jest ich dużo a niektóre rosną 50cm+.

Bocja rośnie duża spokojnie ok 20cm skoro twoje nie rosną to są skarłowaciałe,akwarium dla nich zbyt małe!

100l można by ładnie zrobić ale ryb wiele tam nie uchowasz,jako że jesteś początkujący(na to mi wygląda i chyba się nie mylę) to proponuje ci gupiki :)Fajne i szybko będziesz miał młode,a i 100l będzie dla nich dobrym akwarium.Ogólnie szukaj ryb które dorastają do max 10cm

Rysiek gdyby sprzedawcy dbali o to żeby ryby trafiały do godnych warunków to raczej nie mieli by na chleb
  • Vold
  • Użytkownik

Odp: 100l i kilka gatunków ryb. 24/11/2012 10:50 #46941

Rany, gupiki? jest cała masa super ryb do wyboru do 100l, pielęgniczki, bojowniki, muszlowce...Sama mam stówkę więc wiem, że można zrobić w niej fajne akwarium, ale z żadną z wymienionych przez autora wątku ryb
  • deadend
  • Użytkownik

Odp: 100l i kilka gatunków ryb. 24/11/2012 10:52 #46942

Wygląda jak skrzyzowanie zbrojnika,glonojada i są w ciapki-w książce znalazłem Hypostomus Multiradiatus bardzo podobny.Sumy to najprawdopodobniej Sumiki pancerne,bo są pokryte tarczkami.To moje pierwsze akwarium, dziewczyna się uparła,że jest dobre i niechce ryb oddać,więc będzie ciężko jej przetłumaczyć,że jest ich za dużo.Ja odrazu widziałem że coś nie tak.Filtracja jest dobra(dwa filtry jeden 700l/h,drugi 300l/h),temperatura ustalona na 25,dwie kurtynki powietrzne.Woda była wg.sprzedawcy zmieniana raz na tydzień,podobnie czyszczenie dna.Poprzedni właściciel karmił wszystko larwą ochotki mrożoną-wydało mi się dziwne,ale sprubuje podać coś bardziej zróżnicowanego.Bo zauważyłem że jeden z oskarów memłał kostkę a część larw spadała przez skrzela na dno.
Narazie zbiornik stoi,a ryby pływają.Bocje się zwykle chowają w kącie akwarium,sumiki podobnie.Pawiookie pływają po całym akwarium wyraźnie dominują.Wszystkie ryby wyglądają zdrowo i trudno podać mi ich wiek,bo jestem 3 właścicielem tego akwarium.Pierwszy trzymał inne ryby,potem doszła część tych,a na końcu doszły pawiookie.

Odp: 100l i kilka gatunków ryb. 24/11/2012 14:58 #46944

Tak jak koledzy piszą powyżej,na pewno musisz się pozbyć pawiookich. Reszta ryb z Twojej obsady też do wymiany bo w tej szklance to żal je męczyć ale pawice definitywnie do sporo większego zbiornika.
  • rombi
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.19 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.