piątek, luty 23, 2018
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

450L i obsada
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: 450L i obsada

450L i obsada 28/09/2013 23:54 #48193

Niniejszym postem chciałbym przywitać się z Adminami i Użytkownikami forum. Czytuję je od kilku miesięcy, niedawno się zarejestrowałem.
Przejdę od razu do meritum. Mianowicie planuję przeznaczyć swoje standardowe szkiełko 150x50x60 na hodowlę pary oskarów. Choruję od pewnego czasu na odmianę albino, ryby Rafała prawie śnią mi się po nocach Taką właśnie parę chciałbym trzymać. Oprócz głównych lokatorów myślałem dorzucić 1-3 ryby, pewnie będzie to gibiceps i... no właśnie. Podoba mi się wielopłetwiec (P. Ornatipinnis), jednak mam obawy czy nie będzie za duży jak dorośnie. Inną opcją byłaby para Channa gaucha, czy ktoś z Was przerabiał to zestawienie?
Ewentualnie parka severum lub zebry, jednak to ostatecznie Doradźcie! A może same pawie?
Filtracja to obecnie 1x jbl e1501, 1x e901, eheim 2213 i głowica aquaelowska 750L/h (podobno, hehe) wewnątrz. 2213 mógłbym wymienić na 2217 dla potrzeb pawic. W zbiorniku siedzi obecnie amazonka, Peru altum, neony czerwone, zbrojniki, kirysy, pielęgniczki. Filtry znakomicie dają radę, ale mam świadomość, że przy pawich może już nie być tak świetnie a i podmiany będą częstsze.
Obsadę zmieniałbym w grudniu lub styczniu, więc nie ma ciśnienia, ale postanowione jest!
  • fleder
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 29/09/2013 13:46 przez fleder.

Odp: 450L i obsada 02/10/2013 00:22 #48194

Do takiego szkła dwie pawiookie i nic więcej,na pewno nie gibbi który jest producentem gówna numer jeden w akwarium.Jak bardzo chcesz to ok ale przerośnie ci ten litraż szybko.To co ja ci pisze teraz wydaje ci się delikatnie to ujmując śmieszne ale uwierz mi dwie pawice po 30cm i zbrojnik 40cm w akwarium 150x50 to jest max!A moim zdaniem to nie ma wyglądu takie zestawienie,wiem bo miałem w takim szkle pawiookie.
Jak chcesz jakieś towarzystwo dla pawic (bo zakładam że tak czy siak wpuścisz tam coś jeszcze) to polecam płaskoboki 3-4 szt.

Moja rada,jak możesz to załatw większe akwarium nie pożałujesz Jak największe
  • Vold
  • Użytkownik

Odp: 450L i obsada 03/10/2013 21:30 #48197

Dzięki za odpowiedź! W takim razie gibons odpada. O płaskobokach już tu czytałem, rozważałem taką ewentualność, chociaż absolutnie nic nie wiem o tych rybach. Czas się dokształcić Nie zamierzam na pewno trzymać więcej niż parę pawich w tym zbiorniku, ale coś dla urozmaicenia korci.

Czytałem, że pawie dogadają się z kiryśnikami, w sensie, że nie interesują się nimi jako potencjalną karmą i może wrzucę parkę do towarzystwa? Tylko co z mięchem, które będą spożywały oskary? Wiadomo jak żerują kiryśniki i że często pchają się na chama do jakiejkolwiek karmy. Trochę byłoby im przykro gdyby dostały niestrawności

Może jakiś mięsożerny zbrojnik, który nie dorasta do pół metra?

Większe akwarium będzie, ale pewnie nie prędzej jak za rok, więc póki co muszę się zadowolić tym co mam. Liczę, że jeśli nie przesadzę z obsadą to parametry wody nie będą dramatem, chociaż liczę się z dużymi podmianami bo to przecież podstawa tego hobby
  • fleder
  • Użytkownik

Odp: 450L i obsada 04/10/2013 15:19 #48200

No z tymi podmiankami to niekoniecznie,poczytaj o hydroponice To podmianki będą rzadko albo prawie wcale,a skręcisz taką hydro za parę groszy jak dobrze pokombinujesz.
  • Vold
  • Użytkownik

Odp: 450L i obsada 05/10/2013 08:39 #48201

O hydro czytałem niegdyś co nieco, może nad tym pomyślę. Ale Vold, tak czy owak bez podmian się nie obejdzie, przecież to konieczne by ryby zdrowo rosły. Woda, dużo wody i świeżej wody!

Jeszcze zapytam o weryfikację pewnej informacji zaczytniętej z oscarfishlovers.com. Podobno albinosy cieszą się mniejszą popularnością ze względu na fakt, iż są słabsze genetycznie, co powoduje ich wolniejszy wzrost, większą wrażliwość na światło, a nawet większą zachorowalność na różne choroby.
Tu link do wypowiedzi, ostatni post na stronie: www.oscarfishlover.com/forum/13-the-osca...y-like-albino-oscars .
Jakie są Wasze obserwacje w tej materii? Póki co biorę pod uwagę jedynie tę odmianę, więc chcę wiedzieć o niej jak najwięcej.
  • fleder
  • Użytkownik

Odp: 450L i obsada 05/10/2013 20:49 #48202

Tak,albinosy zawsze mają problemy np bull teriery białe są często głuche lub ślepe albo to i to.
Ty czystego albinosa nie będziesz miał bo to jest tak rzadkie że uznaj za niemożliwe,ja mam albino lutio brudne i są ok rosną szybko bez chorób,nie wierz we wszystko co piszą.

Co do wody to jeszcze się musisz nauczyć troszkę,bo dobra woda to woda bez związków NO2,3 to czysta woda jeśli masz NO3 nisko bez podmianek to po co je robić?. Oczywiście od czasu do czasu tak ale ty będziesz to robił co 3 dni może co 5 w ilości 50% żeby to wspomniane NO3 mieć w granicach.

Czytaj forum,tu wszystko jest.
  • Vold
  • Użytkownik

Odp: 450L i obsada 05/10/2013 23:39 #48203

O wodzie z pewnością nie wiem wszystkiego, jednak chemię wody z punktu widzenia akwarysty znam z teorii i przećwiczyłem w praktyce Nie od wczoraj stoi akwarium w domu. Moja obecna obsada oraz filtracja pozwalają mi na podmiany co 2 tygodnie w ilości mniej więcej 1/3 objętości. Przy oskarach już wiem że będzie to nieosiągalne w moim zbiorniku. O hydroponice, jak wspomniałem, poczytam i rozważę ten krok.

A to z albinosami jestem już spokojny, myślałem, że w przytoczonej wypowiedzi chodziło babce o odmianę, która gości nierzadko w naszych akwariach. Także nie wziąłem tej informacji za pewnik, bo zapytałem tutaj o Wasze zdanie.

Jeśli do grudnia mi nie przejdzie to będę się rozglądał za zbiornikiem 720L. Pokój na niego oddzielny jest, z podmurówką nie będzie problemu (chyba, że stelaż tanio znajdę), ale najtrudniejszym wyzwaniem będzie przekonanie żony do 3 akwarium w domu. I to w sumie niemałego...
  • fleder
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.21 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.