piątek, maj 25, 2018
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Ktokolwiek widział cokolwiek wie - Sorubim Lima
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Ktokolwiek widział cokolwiek wie - Sorubim Lima

Ktokolwiek widział cokolwiek wie - Sorubim Lima 24/10/2014 20:37 #48755

Mam suma szpachloglowego ok. 15 cm i masę pytań. Wujek Google nie wiele o nim mówi, dlatego proszę o pomoc. Czy ktoś z Was miał kiedyś styczność z tą rybą? W ciągu dnia zwisa głową w dół ukryty w korzeniu,natomiast w nocy wszędzie go pełno.

Proszę o umieszczenie tego posta w odpowiednim dziale - z góry dziękuję
Załączniki:
  • Agata
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 24/10/2014 21:07 przez Agata.

Odp: Ktokolwiek widział cokolwiek wie - Sorubim Lima 27/10/2014 13:59 #48764

Jest sporo nawet informacji może po prostu nie wiedziałaś gdzie szukać, ale nie ma problemu.
Dalej dasz radę powodzenia.

www.planetcatfish.com/common/species.php?species_id=98
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek Rycharski

youtu.be/QZ9rgR5PpRM

Odp: Ktokolwiek widział cokolwiek wie - Sorubim Lima 27/10/2014 14:22 #48765

Dziękuję
Byłam ciekawa, czy ktoś miał już do czynienia z tym sumem. Trochę brzydkie to takie... ale ciekawe zarazem
  • Agata
  • Użytkownik

Odp: Ktokolwiek widział cokolwiek wie - Sorubim Lima 27/10/2014 16:46 #48766

Jest spotykany w akwariach, ryba stadna,drapieżnik spokojny bynajmniej za młodu, i widoczna za dnia (w stadzie ) same jak piszesz raczej skryte.
Kolega który miał ich większe ilości mówił mi że potrafią w ilości 15-20 szt.stać praktycznie nie ruchomo i czekać na nadpływającą ławicę małych ryb,które potem wyjadają.
W późniejszym wieku być może ryby bardziej samotnicze.
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek Rycharski

youtu.be/QZ9rgR5PpRM

Odp: Ktokolwiek widział cokolwiek wie - Sorubim Lima 27/10/2014 17:21 #48767

15 - 20 sztuk?! To ile litrów ma jego zbiornik?
Jeszcze raz dziękuję za info, mój sum już ze trzy razy linial zrzuca skórę jak wąż
  • Agata
  • Użytkownik

Odp: Ktokolwiek widział cokolwiek wie - Sorubim Lima 27/10/2014 17:32 #48768

On prowadzi biznes powiązany z akwarystyką stąd ta ilość
  • Rysiek
  • Użytkownik
Pozdrawiam
Paweł rysiek Rycharski

youtu.be/QZ9rgR5PpRM

Odp: Ktokolwiek widział cokolwiek wie - Sorubim Lima 27/10/2014 17:54 #48769

No to wszystko tłumaczy
A już widziałam oczami wyobraźni te tysiące litrów
Czy warto go trzymać w niecałych 500 l z parą Pawic? Może z czasem pokusi się na Opaczki?
  • Agata
  • Użytkownik

Odp: Ktokolwiek widział cokolwiek wie - Sorubim Lima 28/10/2014 22:14 #48776

Agata napisał:

Czy warto go trzymać w niecałych 500 l z parą Pawic?

Jest mały to możesz. Podrośnie będziesz musiała znaleźć mu nowy dom.

Agata napisał:
Może z czasem pokusi się na Opaczki?

Podrośnie to tak.
  • volf
  • Użytkownik

Odp: Ktokolwiek widział cokolwiek wie - Sorubim Lima 29/10/2014 08:22 #48778

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tzw. "linienia" tych sumów. Mój jest ze mną 2 - 3 miesiące i z tego co udało mi się przyuważyć liniał już kilka razy. To co zrzuca to od razu zjada
czy wiadomo coś odnośnie okresu czasu jaki musi upłynąć po między jednym linieniem a drugim?
Zauważyłam już, że przed jego skóra jest nieco bladsza niż zazwyczaj, natomiast tuż po ma bardzo wyrazisty kolor.
Z dotychczasowych obserwacji mogę z całą pewnością stwierdzić, że nie jest agresywny w stosunku do swoich współlokatorów ( przynajmniej na razie). W ciągu dnia czas spędza ukryty w korzeniu, bądź też pomiędzy długimi łodygami roślin ( u mnie Anubiasy). Dość płochliwy. Kiedy gaśnie światło od razu opuszcza kryjówkę i wyrusza na poszukiwanie pokarmu. U mnie suchego pokarmu nie rusza Karmie go mrożonymi rybami, żywymi larwami komarów, lubi też dżdżownice. Zdecydowanie żarłoczna ryba. Posiada ostre ząbki o czy się przekonałam... Nie wiem czy to wina tego co ma w paszczy ale zaraz po ukąszeniu czuć mrowienie i palec zaczął sinieć. Rana choć mała bardzo boli. Uczucie mrowienia mija po około godzinie. Muszę jednak zaznaczyć, że to nie tak, ze on się rzuca na palce jak wsadzi się rękę do akwarium. Zrobił to w obronie własnej, kiedy próbowałam przenieść go z jednego zbiornika do drugiego. Tyle
  • Agata
  • Użytkownik

Odp: Ktokolwiek widział cokolwiek wie - Sorubim Lima 30/10/2014 18:14 #48784

Chyba te linienie nie jest takie równe okresowo. Sorubim Lima nie posiadam ale na moich sumach liniowych (Platydora Kolczasta) zaobserwowałem że może linienie odbyło się u nich z dwa razy w roku to nie było równe okresowo. A trwało to może z jeden dzień. Szczerze to bym się tym nie przejmował.
  • volf
  • Użytkownik
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.20 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.