wtorek, czerwiec 19, 2018
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Zbroinik L24
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Zbroinik L24

Zbroinik L24 09/01/2018 20:14 #50312

Dobry to pomysł zeby wpuśćic do 300l zbroinik l24 ?
  • Rycerz
  • Użytkownik

Odp: Zbroinik L24 20/01/2018 01:29 #50320

Zależy jakiej wielkości?! L24 rośnie stosunkowo wolno więc jak nie wpakujesz tam sztuki 35cm to jakiś czas spokojnie sobie tam popływa, w mniejszym akwarium czasem nawet lepiej jest podchować taką rybę, szczególnie jak trafi Ci się nieśmiała sztuka i będziesz musiał jej podsuwać pod nos pomysł dobry, bo ryba sama w sobie jest wyjątkowa, btw mój ulubiony gatunek, gdybyś miał jakieś pytania odnośnie L24/L25 to polecam się!
  • Flex
  • Użytkownik

Odp: Zbroinik L24 24/01/2018 22:26 #50329

Jakie parametry wody ten zbrojnik lubi.
zamierzam sie go to kupna tez planuje kupno l 114 l240 l264 czy do jest dobry pomysł ?
W zbiorniku (300 litrów )mam l91 i l128
  • Rycerz
  • Użytkownik

Odp: Zbroinik L24 25/01/2018 10:48 #50331

Z tego co zaobserwowałem na przestrzeni lat to L24 lepiej znosi niższą temperaturę niż L25 i pod tym względem nie ma specjalnych wymagań choć poniżej 23 stopni nie testowałem. Więcej do gadania ma natomiast pH i twardość węglanowa, niestety w twardej wodzie o wyższym pH te ryby są bardziej ospałe i jakby blade, jeśli nie zapewnisz im warunków podczas kwarantanny to "nie przyjmą Ci się". U mnie okresowo ta twardość wzrasta, jak nie mam czasu na osmozę i teraz może nie widać takiej przepaści, tak jakby się te ryby powiedzmy przyzwyczajały, ale to naprawdę wymaga czasu. Choć deszcz osmozy zawsze daje im zastrzyk energii

L24 to jest kryjak i delikatna ryba w porównaniu do nawet L25, dobrze jest po zakupie potrzymać ja samotnie kilka miesięcy w zbiorniku żeby przyzwyczaić do jedzenia w niewoli i warunków. W towarzystwie, które proponujesz będzie mu trudniej na starcie, bo są to trochę odważniejsze ryby. Ewentualnie możesz zrobić tak, że teraz kup najpierw L24, może trochę większą sztukę niż 91 i 128 które już masz, a dopiero za jakiś czas jak zatrybi i się rozkręci dołóż mu towarzystwa. Z tych ryb, które wymieniłeś jedynie L114 budzi moje wątpliwości, Pseudacanthicusy nienawidzą siebie nawzajem, jeżeli nie będziesz miał ich w tłumie nie wiem przynajmniej 10-ciu zbrojników, to będzie młyn nawet jeśli ostatecznie będą jakoś żyć to nigdy nie dochowasz się ładnych okazów!
  • Flex
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 25/01/2018 10:51 przez Flex.
  • Strona:
  • 1
Wygenerowano w 0.14 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.