wtorek, luty 25, 2020
Witamy w pawiookie.pl!
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Galeria użytkownika Miniv (po rewolucji)
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Galeria użytkownika Miniv (po rewolucji)

Odp:Galeria użytkownika Miniv (po rewolucji) 07/01/2011 19:32 #32705

Tło zabiera ok.11 litrów.
Fakt,może biotopu amazonki za grosz nie przypomina,ale ciężko będzie się
go pozbyć,stąd moje kombinacje (z piaskiem...)

Maarek - dzięki za podpowiedź.Zrobiłem kilka zdjęć właśnie pod lekkim kątem
i faktycznie - zero odblasku lampy Fotografia to w ogóle nie moja dziedzina.
  • Miniv
  • Użytkownik

Odp: Galeria użytkownika Miniv (po rewolucji) 07/01/2011 21:45 #32714

Bardzo ładnie.Właśnie tak powinno wyglądać akwarium dla oscarów.Pozdrawiam!
  • domino
  • Użytkownik

Odp:Galeria użytkownika Miniv (po rewolucji) 16/09/2011 21:22 #39750

Dobra...Corleone już dawno mnie prosił o foty nowego zbiornika.
Zmiany, jakie zaszły - obsada. Nie mam pawich i odradzam ich trzymanie
w 240l (tak,człowiek uczy się na swoich błędach,nie cudzych). Obecna obsada
to 2x zbrojnik niebieski, 3x zbrojnik nie wiem jaki (to straszne maluchy, potomstwo od
znajomego) 2+2 piel.kakadu, 5x kirys spiżowy, 2x skalar manacapuru (F1) i fantazja mojej kobiety 4x bocja wspaniała. Filtracja bez zmian - JBL Cristal Profi 1500 + dorzucony mały,narożny filtr podżwirowy z wlasnej konstrukcji wkładem gąbkowo-keramzytowym. Wlot zmieniony z tradycyjnej fajki na narożny bajer JBLa ze skimmerem. Bardzo istotna zmiana, wbijana mi do głowy przez Forumowiczów - wywalone tło strukturalne. Trochę Flory - 2x anubias,jedna kabomba,a reszty zielska nie znam z nazwy,roboczo nazywam koperkiem, jemiołą i koniczyną Foty jak zwykle comórcą,bo aparatu się nie dorobiłem.

20110913668.jpg

20110913669.jpg

20110916671.jpg

20110916672.jpg

20110916673.jpg

Pozdrawiam
Michał
  • Miniv
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 16/09/2011 21:29 przez Miniv. Powód: Narobiłem tylo byków,że edit był 5x

Odp:Galeria użytkownika Miniv (po rewolucji) 16/09/2011 22:33 #39751

Bardzo ladnie sie to prezentuje, tylko para pawiookich w tak nawet malym zbiorniku jest bezpieczniejsza jezeli chodzi o obsade ktora masz. Chyba ze to zredukujesz. To ze masz mniejsze rybki a ich wiecej o niczym nie swiadczy. Zobacz jaka ilosc ryb masz ? Podziel chociazby litraz przez nie - ile wyjdzie na sztuke ? Do tego takie tam tematy ze Astronotus sra duzo wiecej - jest wiele ryb co sraja jeszcze wiecej.

Naliczylem 20 ryb.

Rafal
  • rmboss
  • Zablokowany

Odp:Galeria użytkownika Miniv (po rewolucji) 16/09/2011 22:38 #39752

Jak dla mnie bardzo dobry kierunek, choć dał bym więcej roślin , wywalił tego kokosa lub zrobił bym tak ,żeby brzeg był postrzępiony a nie prosto ucięty.Wiercisz dziurki jedna obok siebie ,a najpierw planujesz kształt otworu i potem wyrywasz kombinerkami i śrubokrętem masz wtedy taki fajny otwór w dowolnym kształcie -wygląda jak wygryziony, znacznie naturalniej.

Pierwszy zbiornik uważam ,że tragedia ten mi się podoba już ,ale pusto -jak masz pielęgniczki i kokosy, korzenie to daj microsorium ładnie się komponują razem.
  • Beni182
  • Użytkownik

Odp:Galeria użytkownika Miniv (po rewolucji) 16/09/2011 22:48 #39754

rmboss napisał:

Naliczylem 20 ryb.

Rafal

Jasne,w miarę podrastania będę redukował. Szczególnie bocje, bo cztery sztuki to za dużo, ale jak pisałem wcześniej - fantazja mojej kobiety i zbrojniki,jak podrosną. Beni182 - kokosy wywalę,jak zbiornik bardziej zarośnie/obsadzę. I bocje i kakadu lubią się chować w tych kokosach, jak będzie więcej naturalnych kryjówek kokosy pójdą do śmieci.

EDIT:Teraz się przyjrzałem - na pierwszym zdjęciu roślinność wygląda strasznie ubogo,ale to wina kąta,pod jakim zdjęcie było robione,w rzeczywistości jest bardziej "soczyście"
  • Miniv
  • Użytkownik
Ostatnio zmieniany: 16/09/2011 22:50 przez Miniv.

Odp:Galeria użytkownika Miniv (po rewolucji) 16/09/2011 23:28 #39755

Cztery sztuki bocji za dużo, ale one chyba stadne są...
  • deadend
  • Użytkownik

Odp:Galeria użytkownika Miniv (po rewolucji) 16/09/2011 23:35 #39756

Ano są stadne.... Niesamowicie urocze nawiasem mówiąc. Oddam z czasem kumplowi do 450-tki,bo ma plagę ślimaków,aż się prosi wpuścić tam stadko bocji
  • Miniv
  • Użytkownik

Odp:Galeria użytkownika Miniv (po rewolucji) 16/09/2011 23:36 #39757

Bocje wspaniale - jezeli sa to te - trzyma sie minimum 5 sztuk. Rosna duze ale nie w akwarium. Widywalem tu z odlowu ok 25 cm. Ryba z rodziny bocji jako nieliczna potrafi wyssac kazdego slimaka z jego pancerza.

Ladna w ubarwieniu - cos jak piskorek.

Ja osobiscie polecam do akwarium ogolnego - jak ma kolega wlasnie. Rosna bardzo wolno wiec je mniej i wcale sie nie dziwie Twojej Pani bo bardzo ladne rybki.

Aha zeby zonka nie pomyslala ze bocja zdechla bo lezy na boku - tak spia.

A jezeli chodzi o nierozmnazalnosc tej ryby w akwarium hm....importer od ktorego biore ryby zrobil to juz 2 gi raz z powodzeniem

Rafal
  • rmboss
  • Zablokowany
Ostatnio zmieniany: 16/09/2011 23:37 przez rmboss.

Odp:Galeria użytkownika Miniv (po rewolucji) 17/09/2011 09:34 #39758

Dzięki Miniv - akwa ładnie się prezentuje ale to pierwsze zdjęcie wygląda jakby było robione dużo wczesniej.

No i ja bym postawił na jedno - pielęgniczki + skalary na górę tylko dokupić ze dwa jeszcze i kiryski mogą zostać - reszta wek A bocje to już w ogóle..... nie pasują i rosną za duże.

Powiedz żonce niech poczyta w necie o rybach które trzymacie bo takie "bo ja chcę" to nie pasuje trochę - na pewno dojdziecie do porozumienia; ale mam ten sam problem Na szczęście udaje mi się nad tym wszystkim zapanować bo inaczej to miałem w 12l welonki i mieczyki.....

Jak ktoś pięknie napisał w dobie internetu to nie do pomyślenia.

Poza tym dołożyłbym korzeni na dno i wszystko zaczęłoby wyglądać jeszcze lepiej ale już jest duuużo lepiej niż było jak jużzresztą ktoś napisał
  • corleone
  • Użytkownik (2 ostrz.)
  • MJ
Wygenerowano w 0.28 sekundy
Ważne
  • Osoby, którym padła dorosła pawiooka o w miarę proporcjonalnej budowie,  proszone są o zrobienie jej zdjęcia i umieszczenie zapakowanej w torebkę ryby (koniecznie w pozycji wyprostowanej!) w zamrażalniku. Następnie proszę o skontaktowanie się z administratorem.
  • Portal pawiookie.pl poszukuje osób biegle posługujących się jednym z języków: angielskim, niemieckim lub też rosyjskim, w celu przetłumaczenia treści artykułów. Osoby chętne do pomocy proszone są o skontaktowanie się z administratorem.